Διενiσχυση (bridging) ψηφιακού ενισχυτή

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Το ρίσκο ήταν να πάω απο Μελίσσια στην Αγία Παρασκευή με μήνυμα για να παραδώσω το δέμα ;). Αν με σταματάγανε δεν ξέρω τι θα έλεγα.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα @hawkwind78,
Μια πιο εύκολη λύση θα μπορούσες να πάρεις δύο αντίστοιχα καλώδια για να δοκιμάσεις, τώρα σου έμεινε η απορία ........
4S8.jpg
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Για να μετατρέψεις το 202 να δέχεται διπλο-καλωδίωση είναι εργασία 1,5-2 ωρών. Επάνω στις ίδιες <<χούφτες>> γίνεται να προσθέσεις μπόρνες και μένει λίγη δουλειά για τον διαχωρισμό επάνω στην πλακέτα του κροσόβερ.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Μήπως να πάω πίσω στο 5.1 τα 202 στο σαλόνι και να πάρω ένα καλό ηχείο βάσης με υποστήριξη διπλοκαλωδίωσης; Νομίζω ότι αυτό είναι καλύτερο. Έρχονται και Χριστούγεννα και είναι μια καλή περίπτωση για προσωπικό δωράκι χιχιχι.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα. Για να μην ανοίξω νέο thread είπα να ρωτήσω εδώ. Επειδή έχω σκοπό να αγοράσω ενα umik μικρόφωνο και να μετρήσω τα δυο συστήματα (Stereo & AV) ήθελα να ρωτήσω για ένα component που έχω (χρόνια αποθηκευμενο)και αν θα μπορουσε να βοηθήσει στην βελτίωση του χώρου για το στερεό σύστημα παραλληλα με το umik. Το μηχάνημα ειναι της Behringer το Edison EX1 με phase control το οποίο διορθώνει-βελτιωνει τον ήχο στερεφωνικων εγγραφων αν δεν κάνω λάθος.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Το καλυτερο που ειχες να κανεις αλλα δεν το εβαλες σαν σκεψη ειναι να κανεις διενυσχηση αν τα ηχεια που ειχες υποστηριζαν διπλοκαλωδιωση.

Ο ενας ενισχυτης θα αδηγουσε τα μπασα και στα δυο ηχεια.
Και ο δευτερος ενισχυτης θα αδηγουσε τα ψιλα και στα δυο ηχεια αν του πειραζεις και λιγο ψυλοτερα τα ρευματα ηρεμιας στον 2 ενισχυτη θα ειχες ενα διαφορετικο καλο αποτελεσμα.

Το να τους μπριτζαρεις απο μονος σου ενω δεν ειχαν απο μαμα αυτην την δυνατοτητα θα ειναι απλα πειραματα με τα αντιστοιχα αποτελεσματα.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Δεν υπάρχει πια η επιλογή έχει αποσταλεί πισω ο δεύτερος. Δεν ασχολήθηκα καθόλου.
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top