Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυνατότητα.

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Re: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυνατότητ

Μελίνα λένε την κόρη μου, δυστυχώς δεν μπορώ να μπω στο παλιό λογαριασμό μου γιατί το mail που είχα χρησιμοποιήσει τότε δεν λειτουργεί πια, και για αυτό βλέπω την ένδειξη bounced mail. Ξέχασα όμως το password και χαιρετίσματα. Ετσι άνοιξα νέο κάποια στιγμή που ήθελα κάποιες πληροφορίες. Το παλιό username ήταν vmantas και με λένε Βασίλη. Και μόλις τώρα μου ήρθε η ιδέα να βάλω στην υπογραφή μου την πληροφορία για να μην μπερδεύεται ο κόσμος.


Στην ουσία του θέματος τώρα, η λύση να δουλεύουν και ο AVR και ο nuforce ως προ και να έχω ένα κοινό τελικό παίζει; ο καθείς στο είδος του...τι λέτε;
 

Μηνύματα
394
Reaction score
203
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δικάναλος ποιοτικός με ψηφιακή είσοδο ώστε να συνδεθεί πάνω του ένα squeezebox της logitech. Θέλω να συνδεθεί ψηφιακά ώστε να χρησιμοποιηθεί το dac του δικάναλου, αλλιώς δεν έχει νόημα. Σωστά;

Εννοείται ότι θα πρέπει να έχει δυνατότητα passthrough ώστε να είμαι ΟΚ και στις ταινίες.

Ψάχνομαι για αναβάθμιση ενισχυτή και δεν ξέρω αν πρέπει να τα "χώσω" σε μεγάλο πολυκάναλο ή σε μικρότερο μαζί με αγορά δικάναλου...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

@gstriftos: Στο γράμμα "W", μπορείς να συμπεριλάβεις τον προενισχυτή Wyred4Sound STP-SΕ, ο οποίος έχει λειτουργία ΗΤ Bypass. Σύμφωνα με το site της εταιρίας, ο χρήστης μπορεί να αναθέσει τη λειτουργία ΗΤ Bypass σε όποια είσοδο θέλει.
 

Μηνύματα
94
Reaction score
4
Re: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυνατότητ

Για μια στιγμή ψάρωσα και νόμιζα ότι έχει βγεί καινούργιο revision του ΧΤΖ Class A 100 D3 με passthrough...
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Παιδια καλο μεσημερι και απο μενα: Το δικο μου setup ειναι
- RXV-663 με τα παρακατω ηχεια
2 x DM 603 s2 (front) - 150 W
2 x DM 601 s2 (rear) - 100 W
1 x cc6 s2 ( center) - 120 W

Τι θα λεγατε για τελικο δικαναλο πανο στην pre του Yamaha?
Ταινιες μουσική ειναι 60/40....
Τα ηχεια μου ειναι και λιγο δυσκολα...
 

Μηνύματα
366
Reaction score
28
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

παιδια σκεφτομαι να παρω τα B&W 684.ενισχυτη εχω τον DENON 3313.ποιος θα ταιριαζε με τον DENON να του βαλω για να βοηθηση στην οδηγηση τα μπροστινα?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Δεν σε ενδιαφέρει ποιός ταιριάζει με τον Denon αλλά ποιός θα οδηγήσει τα ηχεία.Κοστολόγιο που θες περίπου να κινηθείς;
 

Μηνύματα
366
Reaction score
28
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Δεν σε ενδιαφέρει ποιός ταιριάζει με τον Denon αλλά ποιός θα οδηγήσει τα ηχεία.Κοστολόγιο που θες περίπου να κινηθείς;
γυρω στα 500 σκεφτομαι....!!!!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Δεν νομίζω να υπάρχει ολοκληρωμένος με δυνατότητα passthrough σε αυτό το κόστος.Αν θυμάμαι καλά ο πιο οικονομικός είναι ο Marantz PM7004 που έχει γύρω στα 600-650ε.
 

Μηνύματα
366
Reaction score
28
Δεν νομίζω να υπάρχει ολοκληρωμένος με δυνατότητα passthrough σε αυτό το κόστος.Αν θυμάμαι καλά ο πιο οικονομικός είναι ο Marantz PM7004 που έχει γύρω στα 600-650ε.
Κατάλαβα.υπαρχει περίπτωση να ´´σηκωσεί´´ τα 684 χωρίς τελικο ο Denon?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Eννοείτε.Αλλά μην περιμένεις να παίξουν τα ηχεία στα πραγματικά όρια τους.
Αν και όταν μπορέσεις κάνε μια δοκιμή και με κάποιον ποιοτικό δικάναλο για να καταλάβεις τις διαφορές.
 

Μηνύματα
94
Reaction score
4
Re: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυνατότητ

Μπορεί να μας επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος αν το ένα από τα τρία ζεύγη RCA που έχει ο XINDAK XA6950(II/09) με την ένδειξη "Direct" είναι όντως HT Passthrough/Direct Amp Input; Στο www.auditorium.gr γίνεται αναφορά ως "6. Power amplifier input" αλλά μου κάνει φοβερή εντύπωση το ότι δεν αναφέρονται σε αυτό πουθενά σε κανένα review ούτε υπάρχει κανένα manual που να το επικυρώνει.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.727
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

http://www.xindak.com/en-us/showtopic.asp?dtype=5&id=897 , τριτη παραγραφος,

"The rear shows three RCA-inputs (one main in)....."

Για περισσοτερες και πιο εγκειρες πληροφοριες παρε τηλ τον αντιπροσωπο auditorium.gr
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Γιωργο εχεις αποψη για αυτον εδω?
Επειδη ψαχνω pre με ΗΤ σε λογικη τιμη επεσα σε αυτον.
Δειχνει να εχει πολυ καλα specifications αλλα δεν εχω ακουσει καποιον ποτε, μιας και μονο απο Αμερικα μπορεις να παραγγειλεις

Αυτος που με ενδιαφερει ειναι αυτος
http://shop.emotiva.com/collections/processors/products/xsp1

Και ο ποιο οικονομικος αυτος
http://shop.emotiva.com/collections/processors/products/usp1
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Αν μπορείς να πας στον xsp τότε μην το συζητάς καν.
Αλλά και ο οικονομικός μια χαρά θα κάνει την δουλειά του.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Αν μπορείς να πας στον xsp τότε μην το συζητάς καν.
Αλλά και ο οικονομικός μια χαρά θα κάνει την δουλειά του.

Σε ευχαριστω Γιώργο
Τους έχω στείλει email και περιμένω απάντηση για τον xsp, με το τελωνείο δεν ξέρω τι θα γίνει .
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Γιωργο δες παρακατω την απαντηση τους.
Ο μονος μου φοβος ειναι το τελωνειο αλλα αν ερθει με Fed ex ειμαι περιεγος
πως? που? θα ερθει και σε ποιο τελωνειο θα παει πρωτα να το τσεκαρουν?
Αν ερθει με αεροπλανο Ηρακλειο με καποια φορτωτικη κατι θα κανουμε στο Ηρακλειο , η θα το τσεκαρουν πρωτα Αθηνα?
Μαλλον θα τους στειλω αλλο ενα εμαιλ αν γνωριζουν την διαδικασια/διαδρομη του δεματος.

Hello Papagiannakis,



Thank you for your time and patience. We are thrilled you are considering our gear for your system. All quotes are in United States dollars. Please see the attached forms for additional information regarding international purchases.



Below is a quote for the products you are interested in:



XSP-1: $899



Freight: $154.83 Fed Ex Economy

Total: $1,053.83



*You are responsible for your own duties and customs fees.





Forms of payment:

We offer two payment options: PayPal or bank wire transfer.



1. PayPal: We proudly accept PayPal as simple and secure method of payment. To make a payment with PayPal, please visit: https://www.paypal.com/webapps/mpp/make-online-payments

Please send the payment to our account: [email protected].



2. Bank wire transfer: If you would like to pay with a bank wire transfer, please find the instructions in the attached PDF.





We will process your order and ship it out to you as soon as we receive your payment. You will get a confirmation email with a tracking number when your order is shipped.



Thanks for shopping with us! We appreciate your business.



Sincerely,



Nick Kaumeyer

Sales Representative

Emotiva Audio Corporation



email_logo



615.790.6754

www.emotiva.com
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Δεν γνωρίζω την διαδικασία με το τελωνείο.
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Απάντηση: Δικάναλοι ενισχυτές και προενισχυτές με home cinema bypass(passthrough) δυν

Λοιπον μπερδεύτηκα
Εχω αυτον http://www.cattylink.com/purer3309.html
Ενω οι είσοδοι που μπορώ να επιλέξω ειναι cd-dvd-aux-tuner εχει και 2 rca απο πίσω που γραφουν rec
Τι ειναι αυτο?Μπορώ να συνδεσω εκει τον πολυκαναλο και να τον εχω σαν τελικο στο 5,1 και κανονικά δικαναλο με τις πηγές που ειναι επανω του?
ευχαριστώ
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top