Δοκιμή του Apple TV2

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Blu-Ray iso και BDMV αναπαράγει;
mkv με menu, ref frames 8, 12, 15 και περισσότερα, ενσωματωμένους υπότιτλους, FLAC multichannel audio stream;
Τους υπότιτλους μπορείς να τους συγχρονίζεις κατά την αναπαραγωγή, να τους μετακινήσεις, να τους αλλάξεις μέγεθος και χρώμα;
Λίστες τραγουδιών μπορείς να φτιάξεις χωρίς το iTunes;
Συνεχίζει την αναπαραγωγή ενώ ψάχνεις;
Bd iso όχι δεν παίζει με τον Media Player τουλάχιστον.Θα το δοκιμάσω με το xbmc αύριο,διάβασα ότι παίζει αλλά δεν το έχω διαπιστώσει προσωπικά.Dvd iso κανονικά και με μενού.
bdmv αναπαράγει μόνο το αρχείο m2ts είτε με εσωτερικούς υπότιτλους pgs είτε με εξωτερικούς srt.Εσωτερικούς υπότιτλους που προφανώς εννοείς παίζει κανονικά και με το official firmware δε χρειάζεται jailbreak.
Flac πολυκάναλο δεν έχω,θα το δω αύριο.Αλλα flac τα παίζει κανονικά.
Στους υπότιτλους τα κάνει όλα που αναφέρεις εκτός από συγχρονισμό.
Με addons στο xbmc φτιάχνει λίστες και εκτός itunes.
Αναπαραγωγή ενώ ψάχνεις,ναι κανονικά!

:410::410::410:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Βρε γραψατε και οι 2 σας στο θέμα και πήγα να απαντήσω και μου κόπηκε το internet για 10'
Τι είστε εσείς?:116:
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Εχω Mac Pro οπότε μου φτάνει και περισσεύει.Επιπλέον υπάρχει στο σπίτι MacBook Pro που γράφω τώρα,MacBook η γυναίκα μου,ένα ibook G4 για τα τορεντάδικα,2 iphones 3gs,1 ipod classic,το καταπληκτικό 1000αρι router airport extreme που τρέχει και σε windows άρα μπορείς να το πάρεις και εσχάτως το Apple TV που είναι το λατρεμένο μου!:116:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Apple TV2

Α είσαι εντελώς καμένος εσύ. :116:

...
Εχε χάρη που είσαι ΠΑΟΚ και τη συμπαθώ αυτή την ομάδα.Αν δεν ήμουν Πανιώνιος,ΠΑΟΚ θα ήμουνα!
Θυμάμαι τέλη 70'ς και στα 80'ς το καταπληκτικό ποδόσφαιρο που έπαιζαν και οι 2 ομάδες στη Νέα Σμύρνη.
Ο δε Νετο Γκουερίνο είναι ξάδερφος μιας παλιάς μου συμβίας,έχω κάνει και πρωτοχρονιά μαζί του!:116:
Σε συγχωρώ λοιπόν!:137:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Σχετικά με NFS support στον Media Player της Firecore θα υπάρχει σε επόμενη version του aTV flash black,Δε νομίζω να αργήσει πολύ και φυσικά θα ενημερώσουμε άμεσα,γι αυτό stay tuned!:126:
 

Μηνύματα
49
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Μπραβο! Πολύ καλή αξιολόγηση!
Το xbmc είναι όλα τα λεφτά! Απλά θα βαρεθείτε να δοκιμάζεται και να παίζεται! Όχι μονο στα γραφικά και τα μενού, (macro commands επίσης, ιδιαίτερα αν θέλεις στο background να εκτελείς άλλα πράγματα και να ακους τα flac σου!) αλλά και στη μουσική και στις ταινίες απλά δε παίζεται! Υπάρχει πισω ολόκληρη ομάδα που τρέχει κώδικα και ότι ζητήσεις κάποιος πυροβολημενος μπορεί να τον γραψει για το ATV2, πολύ καλό support. Φυσικά όλα αυτά κυκλοφορούν πάνω από χρόνο τωρά, επίσης υπαρχει και το XBMC commander που μπορείς μεσω του ipad/iphone να βλεπεις όλες σου τις συλλογές (ταινίες+μουσική) και να χειρίζεσαι το ATV2 με τα δάχτυλα, όλα μέσω airplay ή και mirroring. Δοκιμάστε τώρα που προλαβαίνουμε γιατί αν τους αγορασει (xbmc developers) καμια πολυεθνική πάνε και αυτοί! Δεν είναι πολλά τα λεφτά για ένα μαραφέτι που δε το βαριέσαι τόσο γρήγορα και ενημερώνεται διαρκώς το sw του (τρέχεις ότι θέλεις πάνω του όπως δείχνει και η παρουσίαση). Τι να το κάνεις το τρελλο hw αν δε μπορείς να το εκμεταλλευτείς όσο θέλεις και μέχρι εκεί που θέλεις..

Ευγε και πάλι στην ομάδα!
 

Μηνύματα
38
Reaction score
0
Ευχαριστουμε πολυ για την παρουσιαση! Επειδη με ενδιαφερει πιο πολυ το κομματι της μουσικης, σε παρακαλω αυριο που θα κοιταξεις το XBMC κοιτα αν διαβαζει αρχεια cue. Επισης αρχεια ape(flac ειπες οτι δεν εχει προβλημα) Μιλαω παντα για stero αρχεια, οχι πολυκαναλα. Επισεις αν μπορεις τσεκαρε αν η συσκευη ειναι upnp/DLNA. Ευχαριστω!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Θα τα δούμε φίλε και αυτά τα αρχεία.
Με xbmc είναι upNp/dlna client τσεκαρισμένο αυτό!
 

Μηνύματα
115
Reaction score
43
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Εχω Mac Pro οπότε μου φτάνει και περισσεύει.Επιπλέον υπάρχει στο σπίτι MacBook Pro που γράφω τώρα,MacBook η γυναίκα μου,ένα ibook G4 για τα τορεντάδικα,2 iphones 3gs,1 ipod classic,το καταπληκτικό 1000αρι router airport extreme που τρέχει και σε windows άρα μπορείς να το πάρεις και εσχάτως το Apple TV που είναι το λατρεμένο μου!:116:
Με τόσα μήλα σε παντρεύομαι κι εγώ....χαχα.
Παρεπιπτώντος, κάποιος πρέπει να σου πεί να βάλεις τα καλώδια σε μια σειρά.....χαχα φιλικά πάντα!!!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Για τα καλώδια,βάζω,βγάζω συνέχεια δοκιμάζω διάφορα γι αυτό είναι έτσι χύμα!:137:

Για πείτε όσοι ασχολήστε με το xbmc κάνα καλό add on να του βάλω,ώστε να το δούμε και στο apple tv.
Τώρα ξεκίνησα με το xbmc,έχω τραβήξει αρκετές φωτό,αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω να τις ανεβάσω σήμερα!
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Είχε ένα στο Boxee που έκανες streaming ταινίες απο το ιντερνετ σε πολυ καλη ποιότητα και μάλιστα μπορούσες να βάλεις και ελληνικους υπότιτλους, ίσως έχει κάτι αντίστοιχο και το xbmc..
 





Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Να ενημερώσω ότι με το xbmc παίζει bd lite δηλ.bd iso χωρίς μενού.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.107
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top