Δοκιμή του Dune Prime 3.0

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.976
Παίδες,
το νέο αρχείο με τα ελληνικά μενού είναι έτοιμο.

Συγκρατήθηκα και δεν έβαλα τις προσθήκες που έγραφα παραπάνω...:142::142:

Ανοίξτε το με το σημειωματάριο των windows και σώστε το με κωδικοποίηση UTF-8 (εγώ το έχω ετοιμάσει έτσι, αλλά καλού-κακού ξανακάντε το). Περάστε το σε ένα στικάκι, τρέξτε το στο Dune και είστε έτοιμοι.

Το έχω στείλει στον συντονιστή (lessaros) για να το ελέγξει και να το ανεβάσει.

Για οτιδήποτε προκύψει, εδώ είμαστε.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.976
Θα το ανεβάσει ή θα δώσει link o lessaros.
Αλλιώς στείλτε μου pm με το email σας για να σας το στείλω εγώ - και με την προϋπόθεση να επιτρέπεται από τους κανονισμούς.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Το link είναι εδώ από το rapidshare παιδιά!Ευχαριστουμε τον Γιάννη (rose.athens) για την πολύ καλή δουλειά του!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

@fw_online_upgrade_autocheck_failed_do_not_warn_button = ΜΜην Με Προειδοποιείτε Άλλο
Σου ξέφυγε ένα παραπάνω Μ:138:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

torrent_client_start_failed = Αδλυνατη η εκκίνηση torrent client
Αντί για τόνο έβαλες λ
osd_contrast = Contrast
Contrast=Αντίθεση


Κατα τ άλλα εντάξει,καλός είσαι:136:






Φυσικά και σ ευχαριστούμε για τον κόπο και τον χρόνο που διέθεσες!!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.976
Και να φανταστείς ότι δεν τά 'χα κοπανήσει!!
Τα διόρθωσα, αλλά επειδή σίγουρα υπάρχουν και κάποια άλλα (στο προηγούμενο θυμάμαι ότι υπήρχε κάπου "κανονοκά" ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω), ότι βρείτε, ρίχτε το.
Σε 2-3 μέρες θα ξαναστείλω το τελικό, με ότι διορθώσεις έχουν επισημανθεί.
 



Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Τι εννοεί το Dune όταν λέει ότι βρέθηκαν 25 σφάλματα για το αρχείο της γλώσσας κατά την εκτέλεση του?
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.976
Re: Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Τι εννοεί το Dune όταν λέει ότι βρέθηκαν 25 σφάλματα για το αρχείο της γλώσσας κατά την εκτέλεση του?
Όντως, το αγνοείς. Για παράδειγμα, το προηγούμενο αρχείο γλώσσας έλεγε ότι υπάρχουν 20 σφάλματα με το προηγούμενο firmware, και με το τωρινό 108.
Το original αρχείο που μου έστειλε η HDI για μετάφραση, παρουσιάζει και αυτό 25 σφάλματα.

Τώρα, σε ότι αφορά τη δική μου μετάφραση, ότι λάθη κι αν έχω κάνει, πάλι 25 θα εμφανίζει:142::142::142:!! Μου χαρίζεται η Dune σ' αυτόν τον τομέα. Εσείς όμως, όπως είπαμε:
:617:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.976
Διαβάζοντας πιο κάτω για το Dune Max, και την ύπαρξη ανεμιστήρα που μπορεί να απενεργοποιηθεί, εξηγούνται τα "σφάλματα" στο μενού του Dune.

Επειδή τα μενού είναι κοινά σε όλα τα players της Hdi, στο prime, που προφανώς δεν έχει ανεμιστήρα, υπάρχουν τα μενού για αυτόν. Έτσι, η μη ύπαρξη αντίστοιχων εντολών όπως στο Max, εμφανίζει αυτά τα "σφάλματα":126:
 



Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Μια βοήθεια από τους χρήστες του my movies!!
Όταν κατεβάσω καινούρια ταινία, και κάνω update τα metadata του Bune BD prime, στην ουσία δεν κάνει ακριβώς update, αλλά σβήνει και ξαναγράφει όλους τους φακέλους μέσα στο σκληρό του Dune, με αποτέλεσμα όλες οι ταινίες που έχω περάσει από το σκληρό μου στο σκληρό του Dune και συγκεκριμένα στον φάκελο playback folder να χάνονται.
Πχ έχω ήδη στο σκληρό το Ironman2 και το Hobin Hood. Στον Playback folder της κάθε ταινίας έχω περάσει το mkv της συγκεκριμήνης ταινίας χειροκίνητα. Όταν θέλω να περάσω νέα ταινία, κάνω add movie από το mymovies, search με τον τίτλο της ταινίας, κι αφούμου τη βρίσκει κάνω add offline και με ρωτάει μετά αν θέλω να αναβαθμίσω το index metadata του HDI DUNE. Αν πατάω yes ξεκινά η αναβάθμιση, η οποία στην ουσία μου ξαναγράφει τα πάντα στον σκληρό του Dune, σβήνοντας τα παλιά, με αποτέλεσμα να χάνω τις ταινίες που έχω περάσει στους playback folder φακέλλους. Ποιος είναι ο τρόπος να κάνω update τις νέες αλλαγές στο mymovies χωρίς να μου πειράζει αυτά που έχω ήδη αποθηκευμένα στον σκληρό του Dune, μόλις πάει να κάνει update με τα νέα στοιχεία??
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Απ'οτι διαβάζω στα διεθνή φόρα το MyMovies έχει πολλά προβλήματα με τις τελευταίες εκδόσεις του.Γιατί δε δοκιμάζεις τα άλλα αντίστοιχα προγράμματα να δεις πιο σου πάει καλύτερα?Εδώ θα τα βρεις όλα μαζεμένα!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Πιθανότατα την ερχόμενη εβδομάδα θα έχουμε νέο firmware για όλους τους Dune players με το πολυαναμενόμενο NTFS read/write.Για flash light δεν αναφέρθηκε τίποτα.Μάλλον όχι ακόμη.
 

Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Πιθανότατα την ερχόμενη εβδομάδα θα έχουμε νέο firmware για όλους τους Dune players με το πολυαναμενόμενο NTFS read/write.Για flash light δεν αναφέρθηκε τίποτα.Μάλλον όχι ακόμη.
Αλήθεια? Άντε, μακάρι! Για στείλε link.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.353
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top