Δοκιμή του Mede8er MED400X

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Στο φόρουμ δεν βγαίνει γιατί είναι private beta για τεστ.Νομίζω αύριο,μεθαύριο θα βγει για όλους.
Να τη στείλω αλλά at your own risk
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Αμα θες να σου στείλω το link τότε.

Οχι Λεωνίδα, ευχαριστώ.Θα περιμένω την επίσημη, άλλωστε το είχα ξεχάσει το μηχανάκι :142:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Να ρωτησω και κατι ακομη. Οταν ανοιγεις το μηχανημα σου εμφανιζει την υδρογειο που επανω ψηλα γραφει Mede8er. Μονο που σ εμενα τα γραμματα φαινονται τα μισα! Απο την μεση και κατω. Στην συνεχεια οταν προχωραω στις επιλογες επισης εμφανιζονται καποια γραμματα εκει πανω και δεν βγαζω ακρη τι γραφει. Υπαρχει καποιος τροπος να μου τα δειχνει ολοκληρα? Γιατι ρε γαμωτο τοσα προβληματα αυτη την φορα? Δεν θα μπορουσε να ειναι ετσι απο την αρχη που να μην μας βασανιζει? Δεν σας κρυβω οτι προτιμω το παλιο μοντελο 100 φορες.

Ποιά υδρόγειο ; Το 400-500Χ δεν βγάζουν τέτοια intro...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Μαλλον για τα x2 αναφέρεται ο vastsar.Θα το μεταφέρω στο ανάλογο θέμα το μήνυμα του.
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Πραγματι για το Χ2, αναφερομαι. Λαθος δικο μου.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Πραγματι για το Χ2, αναφερομαι. Λαθος δικο μου.

Ελα μωρέ δεν πειράζει, απλά λίγο σκιάχτηκα γιατί λέω έχασα κανένα firmware ή καμιά μοντιφιά στο 400άρι...:126:
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Δεν τα έχω πλέον τα παλιά μοντέλα για να δω τι αλλαγές υπάρχουν.Για τους υπότιλους λένε υπάρχει καλύτερη απεικόνηση και κάποιοι στο φόρουμ τους αναφέρουν βελτίωση και στην εικόνα!
Καλά τα νέα!

Είναι γεγονός ότι οι υπότιτλοι ως εμφάνιση θα ήθελαν κάποια βελτίωση και ξέρω ότι πολλοί το είχαν ζητήσει.

Περιμένουμε να βγει και ελπίζω "να μην φτιάξουμε ένα - χαλάσουμε δύο" όπως συμβαίνει σε περιπτώσεις που είμαστε ικανοποιημένοι με κάτι και το update δεν μας κάθεται καλά!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Οχι από τις αναφορές που γράφουν ως τώρα δεν έχει χαλάσει τίποτα από πριν.
 



Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Οι υπότιτλοι έχουν γίνει τέλειοι !!!! τολμώ να πω πως είναι ίδιοι με τους εξαιρετικούς υπότιτλους του NTV 550 !!!!!!!


:116:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Στην εικόνα είδες καμμιά διαφορά Νίκο?Στην κίνηση μήπως?
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Λογικό αφού δεν είχαν νέο sdk από την realtek,αλλά κάποιοι στο φόρουμ του mede8er (για τους beta testers) είπαν ότι υπάρχει βελτίωση στην εικόνα και την κίνηση,γι αυτό ρώτησα!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Μπα, μάλλον τα μάτια τους βελτιώθηκαν :142: , αφού δεν είχε τέτοια θέματα το 400-500, τουλάχιστον εγώ δεν είχα δεί κομπιάσματα στην κίνηση...επί τη ευκαιρία το απαλλοτρίωσα για λίγο από το γιό μου και το έχω βάλει στον προβολέα και βλέπω βαριά ματρόσκα (Avatar extended), μια χαρά το παίζει μέχρι στιγμής...
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Καλά αυτό το Avatar σε όλες τις εκδόσεις που κυκλοφορεί,πρέπει να γίνει sticky σε όλα τα φόρα παγκοσμίως!
Σε mkv,mp4,avi,ts,cam,extended,limeted κλπ παντού είναι σημείο αναφοράς!:624:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Νέο firmware!


MED500X / MED400X --- V4.05 -- 30 November 2011

Changelog

1) Fixed Screensaver showing when 'off' in Setup Menu
2) Improved text based (SRT) Subtitle image quality.


MED400X
http://www.mede8er.org/beta/Firmware_Final/MED400X/MED400X_V4.0.5_INC_HDaudio.rar
http://www.mede8er.org/beta/Firmware_Final/MED400X/MED400X_V4.0.5_NO_HDaudio.rar


Το απόγευμα θα περάσω το τελευταίο fw.
Και λογικά κάποια ταινία θα δω για να παρατηρήσω αν υπάρχει κάποια άλλη βελτίωση πέρα από τους υπότιτλους.
Θα ενημερώσω!

Thanks Λεώ! :107:
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Όντως οι υπότιτλοι είναι καλύτεροι από πριν.
Δεν είδα ολόκληρη ταινία και αυτή που θα δούμε σε λίγο είναι 720p που σημαίνει πως δε θα παρατηρήσω πολλά πράγματα στο θέμα εικόνας/κίνησης (διπλό μπλιαχ για την ταινία: αυτή καθεαυτή και λόγω ανάλυσης :419:).

Η χαζομάρα είναι πως το update θα μου στοιχίσει αρκετά € γιατί έκανα μια χαζομάρα στη φάση του «στραμπουλίγματος» για ρεύμα και πατημένο on-off και έσπασα το τζάμι στην πόρτα του rack :623:
Το κέρατό μου....
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.951
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top