Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo

Μηνύματα
22
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Μπερδεμενο μου φαινεται.Θα προσπαθησω παντως.Ευχαριστω πολυ
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Dune Music Library

Ενα νέο free πρόγραμμα για windows pc και για τα Dune.



Περισσότερα εδώ
Εχει ανοίξει μεγάλη συζήτηση στο mpcclub για το συγκεκριμένο πρόγραμμα,ενώ και ο developer φαίνεται να το βελτιώνει και αναβαθμίζει συνεχώς.
Νομίζω θα έχει ενδιαφέρον όσοι είναι με Windows και το χρησιμοποιούν να μας γράψουν τις εντυπώσεις τους!
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Version "121018_0846" (the latest stable version)



http://dune-hd.com/firmware/

Changes since 120815_2150:

- NOTE: This is a minor update to 120815_2151.

- Dune HD TV models: Bugfix: Vidimax application could report "error 7" in
some cases during playback.

- Bugfix: fixed problem with the playback of certain MMS URLs (the problem
appeared in the firmware version 120608_1420_beta).

- Bugfix: playback of MPEG-TS streams w/o audio and with temporary audio
dropouts could cause problems. (This includes playback of multicast, HLS,
DVB MPEG-TS streams.)

- Bugfix: playback of media content via HTTP protocol could cause hangup in
some cases (e.g. when the server did not respond).

- HLS playback improvements:
- By default, the initial quality is now chosen based on the previous
statistics (remembered till reboot).
- Various performance and stability improvements.
- Bugfix: too long HLS URLs were refused to play.

- media_url: 'hls_initial_bandwidth' parameter extended with new possible
values: 'auto' and 'auto_high'.
- More details: http://dune-hd.com/support/misc/media_url.txt

- Improvements in API for PHP plugins:
- Default PHP plugin operation timeout increased to 60 seconds.
- Bugfix: PHP plugin operation was handled in wrong way in some cases.
- Bugfix: EPG OSD column had wrong title in some cases.

- Dune HD TV models: Improvements in API for HTML+JS applications:
- Bugfix: when playing HLS stream, read error events could be wrongly
generated even in the absence of any errors.
 

Μηνύματα
27.725
Reaction score
26.050
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το πέρασα χτες. Θέλω να δω αν θα διορθώσει το bug στο shoutcast , που δίνει τον stream fm, 7,1 m ch.Ενω είναι στέρεο.
 


Μηνύματα
27.725
Reaction score
26.050
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Λοιπόν το bug διορθώθηκε, αλλά εμφανίστηκαν άλλα κουσούρια.Πάτησα enter στο ice age 4 , και μετά απο λίγο μου έβγαλε μύνημα οτι είναι region a , και δεν το παίζει. Παίζοντάς το με play lite το έπαιξε μια χαρά. Προ ημερών με το προηγούμενο fw δεν έκανε αυτές τις μαγκιές. Θα το ψάξω περαιτέρω και θα σας πω.
Κοντολέτα ακούς?
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Λοιπόν το bug διορθώθηκε, αλλά εμφανίστηκαν άλλα κουσούρια.Πάτησα enter στο ice age 4 , και μετά απο λίγο μου έβγαλε μύνημα οτι είναι region a , και δεν το παίζει. Παίζοντάς το με play lite το έπαιξε μια χαρά. Προ ημερών με το προηγούμενο fw δεν έκανε αυτές τις μαγκιές. Θα το ψάξω περαιτέρω και θα σας πω.
Κοντολέτα ακούς?
Δεν βάζουν μυαλό...είναι απαράδεκτο αυτό που κάνουν
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.173
Reaction score
41.724
Εχει δουλέψει κανείς το Dune hd digital tv stick με κάποιο player της σειράς smart; Πως τα πάει ως δέκτης, αξίζει τον κόπο ή καλύτερα ξεχωριστός δέκτης;
Παλιότερα με ένα τέτοιο stickaki για laptop θυμάμαι ότι μετά από λίγο έκαιγε σε σημείο που δεν μπορούσες να το πιάσεις στα χέρια σου...αυτό πως να τα πηγαίνει άραγε, στην τελική με ενδιαφέρει για το πολύ μέχρι 3 ώρες συνεχόμενη χρήση.
 

Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Μια χαρά ειναι και για πολύωρη θέαση.
Συνεργάζεται καλα με 4 dune που το εχω βάλει πάνω και εχει θεματακι μονο στο να βρει τα κρατικά ψηφιακά οπου χρειάζεται να εχει παρα πολυ καλό σημα για να τα βρει.Οταν τα βρει, μετα τα παιζει κανονικά και σε πιο δυσμενείς θέσεις.
Δεν ειναι καθολου δυσχρηστο , απλα σε κάθε περίπτωση ειναι καλύτερος ο ξεχωριστός δέκτης.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.173
Reaction score
41.724
Απ: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το πηρα και το tuner ενω βρισκει τα καναλια μετα ψαχνει IP για να προχωρησει...ελπιζω σημερα να βγαλω ακρη με το switch που παλευω ωστε να παρει IP και να μας δειξει αυτα που βρισκει!

Από το κινητό μου τηλέφωνο.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το τιουνερ-στικακι του ΜΑΧ πιανει και τα καναλια της ΕΡΤ-Digea (Mpeg4); το ειχα δοκιμασει πριν απο αυτα και επιανε βεβαια τα τοτε mpeg2 αλλα μετα το...παρατησα!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.173
Reaction score
41.724
Θα σου πω Βαγγέλη όταν λύσω άλλα θέματα...για την ώρα δεν τα έχω πιάσει αλλά μάλλον είναι θέμα σήματος.

Το πρωί κατάφερα κάποια στιγμή και ένα usb stick 2gb το έφτιαξα ως system storage. Επειδή είχε 2 partitions το stick δεν μου άρεσε και πήγα και πήρα ένα SD 4GB για να χρησιμοποιώ αυτό ως system storage και να μην απασχολή αντίστοιχα και μια θέση usb. Εβγαλα το παλιό και έβαλα το sd αλλά δεν το βλέπει με τίποτα. Το έκανα και ένα format ntfs στο laptop ξαναδοκιμάζω να το δει...τίποτα. Καμμιά ιδέα κανείς;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Κανε στον υπολογιστή format σε fat32 το στικάκι και δοκίμασε πάλι.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.173
Reaction score
41.724
Τελικά ήθελε να είναι πάνω το πρώτο usb stick να γίνει deinitiallize και μετά από ώρα είδε και το SD (όπως ήταν σε NTFS) και το έφτιαξε ως system storage.

Αυτό που με έχει στεναχωρήσει μέχρι τώρα είναι ότι στο TV δεν παίζει τα ψηφιακά κανάλια με το digital tv tuner stick αν δεν είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο!!!!! γεγονός που δεν αναφερόταν πουθενά, όπερ αν δεν είσαι στο δίκτυο τηλεόραση δεν έχει, καθώς επίσης ενώ βάζει στη λίστα πολλά κανάλια που δίπλα τους σε παρένθεση γράφει Digea δεν τα παίζει με τίποτα, ενώ ότι είναι χωρίς αυτό τον προσδιορισμό MEGA, STAR, SKAI και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα τα παίζει κανονικά (θέμα σήματος δεν υπάρχει γιατί έφερα δοκιμαστικά την εξωτερική κεραία στο μηχάνημα). Βέβαια πουθενά δεν εμφανίζονται τα κανάλια της ΕΡΤ και ειδικά το HD, για το οποίο και ήθελα να πάρω δέκτη για να έχω τηλεοπτικό πρόγραμμα στον προβολέα...και ρώτησα πολλές φορές επισταμένα αν πιάνει HD της ΕΡΤ...θα δούμε.

Κάποιος φίλος εδώ μέσα που να έχει έχει διαφορετική εμπειρία υπάρχει; Φίλε vadergr που είχες θετική εμπειρία με το stick όπως είχες γράψει, έβλεπες digea, ερτ, HD ert;

Πάντως και μόνο ότι θέλει IP adress για να δείξει DVB-T για μένα είναι deal braker!
 

Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Tην απαιτηση για δικτυο την εχει στα νεα fw μονο.
Δοκιμασε να απενεργοποιησεις την αυτοματη ενημερωση updates.
Πιάνει ert hd , απλα θελει εξαιρετικο σημα.
Δοκιμασε και παλαιοτερα fw , οπως και να κανεις δοκιμες δηλωνοντας διαφορετικες χωρες.
Ειναι λιγο μανικι να τα πιάσεις ...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.173
Reaction score
41.724
Δεν υπάρχει περίπτωση να παίζω μπρος πίσω με τα FW για να κάνει τα αυτονόητα με το dvb-t stick!
Ακόμη και με απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση update θέλει IP για να αρχίσει να παίζει ένα τηλεοπτικό κανάλι. Το σήμα είναι πάρα πολύ καλό, πόσο καλύτερο δηλαδή, με εξωτερική κεραία στην ταράτσα και οπτική επαφή με τον υμηττό...το συντονισμό τον κάνω με άνγωστη χώρα οπότε σκανάρει όλο το φάσμα, και όπως είπα έχει στη λίστα κανάλια που όταν πάω να τα παίξω δεν τα παίζει, βγάζει σφάλμα λήψης...τα κρατικά δεν είναι καν στη λίστα...τι να πω;

Το να μην παίζει ένα Dvd με παλιό τίτλο να το δεχτώ (όπως έγραψα για το the graduate) αλλά το tuner να θέλει ip address δεν μου κάθεται βρε παιδιά...και να πω ότι κατέβαζε και κάτι από το δίκτυο και μετά τα έπαιζε όλα κανονικά, κομμάτια να γίνει.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.020
Μηνύματα
2.885.628
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top