'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Σε ευχαριστώ Κώστα!

Τα οδηγεί ο boyoho 2x560 στα 4?
Είναι εύκολα στον χώρο και το στήσιμο?
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Exχω την χαρα να εχω ακουσει αυτο το ηχειο που ειχε στην κατοχη του πολυ γνωστος βιομηχανος που ειναι χρονια στο ΑΘΛΗΜΑ!! Βεβαια απ οτι γνωριζω ηταν εξτρα βελτιωμενο. Τα ενισχυτικα του ηταν λυχνιακα set πολυ γνωστης εταιρειας [δεν θα μπω σε λεπτομερειες ]
Το ηχειο επαιζε εξαιρετικα!!!!!! Ολο το συστημα ειναι μεσα στα 7 καλυτερα συστηματα που εχω ακουσει ποτε στη ζωη μου!!!!
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Στα χαρακτηριστικά του αναφέρει απόκριση που ξεκινάει από τους 30 κύκλους, αλλά φαίνεται πως η στάθμη εκεί είναι -11db.
Τα -3db βρίσκονται στους 42.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
μια χαρά είναι το μπάσο τους, αυτά θυμίζουν κλιπς-χορν, κάθονται μια χαρά "φωλιασμένα" σε γωνιές στο δωμάτιο και το μπάσο βαράει επαρκώς και αλυπήτως δίκην "λάιβ".
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
μια χαρά είναι το μπάσο τους, αυτά θυμίζουν κλιπς-χορν, κάθονται μια χαρά "φωλιασμένα" σε γωνιές στο δωμάτιο και το μπάσο βαράει επαρκώς και αλυπήτως δίκην "λάιβ".
Ευχαριστώ πολύ Κώστα! Έκλεισε η ανταλλαγή και θα τα πάρω μάλλον την Κυριακή.
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Δημητρό καλοριζικα!!!!
Θα φορέσω πανοπλία για να προστατευτώ απο τις μποτιές και έρχομαι για ακροασούλα!:thumbsup:
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Δημητρη, επειδη αυτο το ηχειο ειναι ενας απο τους κρυφους ποθους μου, μολις το παραλαβεις θα υποστεις υποχρεωτικη επισκεψη μετα μετρου ανα χειρας για λεπτομερη μετρηση διαστασεων [οχι χωρου:tongue:] αλλα και αναλογων υλικων για εχουμε ενα εκμαγειο αντιγραφης της κορνας!!!
Αν διαφωνισεις με τα πιο πανω την εβαψες!!! Η ΚΟΖΑ ΝΟΣΤΡΑ λαμποκορνακηδων θα οργανωσει την απαγωγη σου !!!:vinsent:
Εχεις δυο επιλογες!

1] Απλα να δεχτεις τον εκβιασμο. Ανευ ορων!!
2] Να με προσκαλεσεις μετα χαρας, μετα κυτιων μπιρας!!

ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ:smoke:
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Δημητρη, επειδη αυτο το ηχειο ειναι ενας απο τους κρυφους ποθους μου, μολις το παραλαβεις θα υποστεις υποχρεωτικη επισκεψη μετα μετρου ανα χειρας για λεπτομερη μετρηση διαστασεων [οχι χωρου:tongue:] αλλα και αναλογων υλικων για εχουμε ενα εκμαγειο αντιγραφης της κορνας!!!
Αν διαφωνισεις με τα πιο πανω την εβαψες!!! Η ΚΟΖΑ ΝΟΣΤΡΑ λαμποκορνακηδων θα οργανωσει την απαγωγη σου !!!:vinsent:
Εχεις δυο επιλογες!

1] Απλα να δεχτεις τον εκβιασμο. Ανευ ορων!!
2] Να με προσκαλεσεις μετα χαρας, μετα κυτιων μπιρας!!

ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ:smoke:

Τάκη μου ότι θέλεις στην διάθεσή σου! Το ηχείο θα έρθει με την κανονική μονάδα μεσαίων καθώς και με μιά μεγαλύτερη και το ανάλογο κροσσόβερ, όλα βάσει του σχεδίου της VISATON!

ΑΠΛΑ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΕ CLASS D.....;) :fuckyou:
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.270
Reaction score
1.352
Μολις τωρα το κοιταξα, (θυμομουν ότι τοn ειχα) σε καταλογο της Visaton του 1998.
Εχει τα σχεδια της μπασοκαμπινας, ολο το κροσοβερ, αλλα όχι τα σχεδια της κορνας.
Απ ότι βλεπω είναι 94db, 180 λιτρα και κροσαρει στα 800ΗΖ και 7500ΗΖ.

Καλοριζικο!! artvoice.....:)
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Τάκη μου ότι θέλεις στην διάθεσή σου! Το ηχείο θα έρθει με την κανονική μονάδα μεσαίων καθώς και με μιά μεγαλύτερη και το ανάλογο κροσσόβερ, όλα βάσει του σχεδίου της VISATON!

ΑΠΛΑ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΕ CLASS D.....;) :fuckyou:

θα κανω την καρδια μου πετρα!!!! θα φαω και ενα βαζακι μελι ....θα παρω και μια lacta μαζι μου , θα την βρω την ακρη!!;)
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
θα κανω την καρδια μου πετρα!!!! θα φαω και ενα βαζακι μελι ....θα παρω και μια lacta μαζι μου , θα την βρω την ακρη!!;)
Σε σώζει ότι ο προενισχυτής έχει λαμπάτο μπάφερ!!

Άντε θα σου βάλω και ένα λαμπάτο ενισχυτή ακουστικών. Και μαζί με τα ηχεία έρχεται και το λαμπάτο DAC!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Κανένα πορτατίφ θα ανάψεις στην ακρόαση, ή πήρες διαζύγιο από τις λάμπες και θα μας έχεις στο σκοτάδι??:p
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.308
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top