ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !! Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΩΝ Scorpions ΣΤΗΝ ΝΕΤ


Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Η συναυλια που εγινε προσφατα στην χωρα μας ηταν?Αν ναι τοτε πολυ καλη παραγωγη...
 


Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Μοναδικοί όπως πάντα! Όλοι μαζί και ο καθένας τους ξεχωριστά.

Όσο για τον Klaus Meine, τι να πει κανείς; Μετά από δύο και τρεις δεκαετίες η ίδια φωνή να πιάνει και να κρατάει τις ίδιες νότες στα ίδια τραγούδια, και με τέτοια φωνητικά, είναι πράγμα πολύ σπάνιο. Για τους περισσότερους τραγουδιστές που μένουν πολλά χρόνια στα πράγματα γράφονται συνέχεια καινούργια τραγούδια προσαρμοσμένα στη φωνή τους, και μόνο όταν στις συναυλίες τους έχουν ήδη ενθουσιάσει τον κόσμο πιάνουν και παλιά κομμάτια. Αυτός εδώ όμως; Τρομερός!!

Στην εγγραφή τώρα είχα ένα τεχνικό προβληματάκι, θα το γράψω σε άλλο topic γιατί ίσως να μπορείτε να με βοηθήσετε..
 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Η συναυλία γράφτηκε στο DVD RX-900 σε HQ και θα γίνει σύντομα επεξεργασία και γραφή σε DVD.
Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε η ποιότητα της ΝΕΤ!
Οι Scorpions ήταν εξαιρετικοί ο δε Klaus τέλειος !!!
 

Μηνύματα
1.494
Reaction score
0
Είδαμε το φως το αληθινό πριν τα Φώτα!!

Κάντε μια άσκηση:
Πάρτε οποιαδήποτε συναυλία των Scorpions τα τελευταία 10 χρόνια σε DVD/VHS και κάντε μια σύγκριση του κόσμου και του συγκροτήματος...

Δεν μπορώ να βρω καν κάτι που να τη πλησιάζει.

Την ίδια αίσθηση είχα και μέσα από την αρένα, αλλά τώρα που είδα και το overhead, το επιβεβαίωσα...

Ο χαμός του Holiday και του Rock you like a hurricane δεν περιγράφεται!

Παρατηρήστε τα νερά που φεύγανε από παντού και προς τους πάντες, με αποτέλεσμα να φύγουμε όλοι μούσκεμα!

Μέχρι και οι κάμερες που ήταν μπροστά στη σκηνή ήταν γεμάτες από σταγόνες !

Όσο για το setlist, καλύτερο δεν γινόταν!

Το Holiday ολόκληρο, το No one like you πρώτη φορά στην Ελλάδα, In trance!

Τι πήγαν και έβγαλαν το DVD στη Βιέννη και δεν περίμεναν λίγο?
 



Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Κάντε μια άσκηση:
Πάρτε οποιαδήποτε συναυλία των Scorpions τα τελευταία 10 χρόνια σε DVD/VHS και κάντε μια σύγκριση του κόσμου και του συγκροτήματος...

Δεν μπορώ να βρω καν κάτι που να τη πλησιάζει.
Nick εδω ειναι ellada!!
Το live ειναι live. Σε αλλες χωρες ειναι καθιστοι και ξενερωτοι.

Θυμαμαι οταν ειχαν ερθει οι Cranberries καποια στιγμη (απο καποια πριζα που βγηκε) η FOΗ κονσολα βγηκε εκτος οπως επισης και ο ηχος του PA. Οι crans ειχαν ηχο monitor στη σκηνη, αλλα το πηραν χαμπαρι οτι κατι εγινε και πηγαν να σταματησουν, επειδη δεν ειχε ηχο ο κοσμος, αλλα ολοι αρχισαν να τραγουδανε δυνατα με συνοδεια τον ηχο απο τα monitor της σκηνης, οπότε οι crans συνεχισαν...
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
To είδα μέχρι τις διαφημήσεις.

Διονύση....σε περιμένω..χιιχιχ

Θα περιμένω και εγώ τις τελικές επεξεργασίες από τον Videomix και τον sambalis και θα επανέλθω όταν παραλάβω το υλικό!!
Και εγώ και εγώ :wink:

Και εσυ :wink: , και εσύ ...
 

Μηνύματα
1.494
Reaction score
0
Nick εδω ειναι ellada!!
Το live ειναι live. Σε αλλες χωρες ειναι καθιστοι και ξενερωτοι.

Θυμαμαι οταν ειχαν ερθει οι Cranberries καποια στιγμη (απο καποια πριζα που βγηκε) η FOΗ κονσολα βγηκε εκτος οπως επισης και ο ηχος του PA. Οι crans ειχαν ηχο monitor στη σκηνη, αλλα το πηραν χαμπαρι οτι κατι εγινε και πηγαν να σταματησουν, επειδη δεν ειχε ηχο ο κοσμος, αλλα ολοι αρχισαν να τραγουδανε δυνατα με συνοδεια τον ηχο απο τα monitor της σκηνης, οπότε οι crans συνεχισαν...
Γιώργο, έχω βρεθεί σε ξενερωτικά κοινά και στην Ελλάδα...

Το γήπεδο όπως ξέρεις και εσύ στους Scorpions είχε σηκωθεί ΟΛΟΚΛΗΡΟ όρθιο και χωροπήδαγε, και όχι μόνο οι συνήθεις 200-300 που είναι μπροστά.

Έχω πάει στους Scorpions και στον Λυκαβηττό και στο ΣΕΦ, αλλά τέτοιο πράγμα δεν είχε ξαναγίνει. Το setlist βοήθησε πολύ κατά τη γνώμη μου...

Στους Cranberries ήμουν και εγώ (μικρός που είναι ο κόσμος) και πραγματικά είχε πάθει πλάκα η Dolores ! Εκεί που περίμενε γιαούρτια, ήρθε το acapella από τον κόσμο! Όχι όμως από όλο τον κόσμο...

Βγαίνω λίγο off-topic αλλά μιας και την θυμήθηκες σαν συναυλία, έχεις δει το live in paris των cranberries σε dvd?

Κάνε την σύγκριση του κόσμου με αυτούς που είχαν πάει στους cranberries εδώ για να δεις ότι δεν είμαστε πάντα οι καλύτεροι σε συμμετοχή. (Ανεξαρτήτα του αισχρού "συναυλιακού" χώρου στο λιμάνι)

Πόσοι από αυτούς τους 200-300 συνήθεις τρελλαμένους που είναι μπροστά στις συναυλίες των αγαπημένων τους συγκροτημάτων είναι ανάμεσα στα μέλη του AVSite?

Χμμμ. Ωραίο θέμα για topic ακούγεται αυτό!! :wink:
 


V

VIDEOMIX

Guest
Παιδιά, μια παράκληση. Θέλω το set list της συναυλίας επειγόντως. Μην το αργήσουμε το "πράγμα",έτσι;
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Παιδιά, μια παράκληση. Θέλω το set list της συναυλίας επειγόντως. Μην το αργήσουμε το "πράγμα",έτσι;
New Generation
Love 'Em Or Leave 'Em
Bad Boys Running Wild
The Zoo
Make It Real
We'll Burn The Sky
Deep And Dark
Coast To Coast
Holiday
In Trance
Wind Of Change
No One Like You
Loving You Sunday Morning
Tease Me Please Me
Drum solo
Blackout
He's A Woman - She's A Man
Hit Between The Eyes
Guitar solo (Jabs)
Big City Nights
Encore: Coming Home
Still Loving You
Rock You Like A Hurricane
When The Smoke Is Going Down


Θάνο κάνε και μια επιβεβαιωση με τα πολύ γνωστά τους τραγούδια ως προς την σειρά μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος ......
Περιμένω με αγωνία :D
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Στους Cranberries ήμουν και εγώ (μικρός που είναι ο κόσμος) και πραγματικά είχε πάθει πλάκα η Dolores ! Εκεί που περίμενε γιαούρτια, ήρθε το acapella από τον κόσμο! Όχι όμως από όλο τον κόσμο...
Βγαίνω λίγο off-topic αλλά μιας και την θυμήθηκες σαν συναυλία, έχεις δει το live in paris των cranberries σε dvd?
Μπορει να μην το ηξεραν το τραγουδι... ή μπορει και να μην το πηραν χαμπαρι αμεσως!!
Τεσπα...

Δεν ηξερα την υπαρξη του DVD... τωρα ομως που το εμαθα...

To PLAY εχει μονο αυτο
http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2M&title=677217&p=25&g=25&pa=sr
live at the London Astoria II on January 14, 1994

:|
 


V

VIDEOMIX

Guest
New Generation
Love 'Em Or Leave 'Em
Bad Boys Running Wild
The Zoo
Make It Real
We'll Burn The Sky
Deep And Dark
Coast To Coast
Holiday
In Trance
Wind Of Change
No One Like You
Loving You Sunday Morning
Tease Me Please Me
Drum solo
Blackout
He's A Woman - She's A Man
Hit Between The Eyes
Guitar solo (Jabs)
Big City Nights
Encore: Coming Home
Still Loving You
Rock You Like A Hurricane
When The Smoke Is Going Down
Θάνο κάνε και μια επιβεβαιωση με τα πολύ γνωστά τους τραγούδια ως προς την σειρά μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος ......
Περιμένω με αγωνία :D
Απ'ότι πρόλαβα και είδα, το Holiday διήρκεισε πολύ, πήγε να τελειώσει, το συνέχισε με τον κόσμο και μετά συνεχίστηκε απ'το συγκρότημα. Κρατάει πολύ.
Ευχαριστώ πολύ για την λίστα, θα μου χρειαστεί και ειναι ευκολονόητο γιατι.

[scroll]ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ AVSITE ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΚΑΛΟΔΟΥΛΕΙΕΣ!!![/scroll]. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Μπράβο Θάνο!

Για όποιον είναι super-πορωμένος έχω και τη συναυλία καταγεγραμμένη από κάμερα που... χοροπήδαγε στην αρένα!!


Θάνο να στο δώσω να το κάνεις multi-angle το dvd? :mrgreen:
 

Μηνύματα
1.494
Reaction score
0
Το Holiday δεν το έπαιζαν ολόκληρο για χρόνια, μόνο το αργό μέρος είχαν. Είδατε βέβαια τι έγινε με το που το συνέχισαν!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.154
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top