ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !! Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΩΝ Scorpions ΣΤΗΝ ΝΕΤ



V

VIDEOMIX

Guest
Παιδιά, με βάση την λίστα που μου έδωσε ο Διονύσης και με την υπέροχη γραμματοσειρά που μου έστειλε και που τον πληρωφορώ οτι έγινε install στον mac!!!!:):), σκέφτηκα να βάλω σε κάθε κομμάτι, διακριτικά στην κάτω αριστερή γωνία τον τίτλο του όταν ξεκινάει. Τι λέτε; Να το κάνω;
 





V

VIDEOMIX

Guest
Μόλις τελείωσα. Ουφφφ... επιτέλους. Αύριο θα φτιάξω ενα μενού μικρό και μετά προχωρώ στην παραγωγή DVD.
 


V

VIDEOMIX

Guest
Ενω ειναι όμορφο και ωραίο το αποτέλεσμα, δεν μου το κάνει burn σε DVD. Υπάρχει πρόβλημα που προσπαθώ να το επιλύσω σε forum ειδικό για mac.
 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Μετά από 2 μέρες χωρίς τηλέφωνο , επανέρχομαι.
Η συναυλία είναι έτοιμη διαμορφωμένη στον σκληρό δίσκο του Sony, και ετοιμάζεται να μετατραπεί σε DVD!!
 

V

VIDEOMIX

Guest
Λοιπόν παίδες, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Επειδή το project διαρκεί 1 ώρα και 56 λεπτά και επειδή εχω φτιάξει και ενα όμορφο μενού, δεν μπορεί να συμπιεστεί δίχως να χάσει ποιότητα, σε μονό δισκάκι.
Τα dual ειναι ακριβά και ασυμβατα με πολλά players, γι'αυτό προτείνω να το φτιάξω σε διπλό δισκάκι. Όποιοι το θέλουν σε μονό και χωρίς μενού, ας μου το γράψουν εδώ. Οποιοι θέλουν Dual layer με μενού, ας το γράψουν κι αυτοί. Και βέβαια όποιοι θέλουν 2πλό δισκάκι με χωρισμένη την συναυλία στην μέση, και με μενού τίτλων μαζί, και γι'αυτούς δεν χαλάμε χατήρια.:) Διαλέξτε και πάρτε. :wink:

Το όμορφο αποτέλεσμα, στα χέρια σας στην εορτή του AVsite με την κοπή πίτας, και τα υπέροχα και πολλά δώρα.
Ενα επιπλέον δώρο και απο μένα λοιπόν. Τα 10 πρώτα δισκάκια όποιος προλάβει τα παίρνει δωρεάν. Οι υπόλοιποι, θα το βρούνε στα "κλασσικά" κέντρα της Πάτρας, θεσσαλονίκης, Ανδρέα κλπ που έχουμε πια μάθει απο τις θεματικές συλλογές. 8)
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Θάνο αρχικά ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλη την δουλειά που έκανες.
Νομίζω όμως ότι η προσφορά σου σε dual layer , πρέπει να "αποσυρθεί" λόγω μεγάλου κόστους.
Αντ' αυτού πες μας αν η συμπίεση που λές είναι μεγάλη και αν θα υπάρχει "σοβαρή" απώλεια ποιότητας.....

Επίσης θα πρότεινα τα 10 δισκάκια που προσφέρεις να δωθούν αποκλειστικά στην Αθήνα, ενώ για τα δύο υπόλοιπα "κέντρα διανομής" (Πατρα , Θεσσ/κη) στείλε από μια κόπια για εκ νέου διανομή σε δύο άλλα μέλη.

Την κόπια της Πάτρας στείλτην σε μένα και εγω θα αναλάβω τους υπόλοιπους...
Η προτίμησή μου είναι μονό DVD με μενού φυσικά με "ελαφρά" ελπίζω συμπίεση.

Για την Βορεια Ελλαδα ποιος θα προσφερθεί ?
 


V

VIDEOMIX

Guest
Oπως θα παρατείρησες στο μήνυμά μου, δυστηχώς δεν υπάρχει η επιλογή μονό δισκάκι και μενού μαζί. Διοτι δεν μου το συμπιέζει περισσότερο το iDVD.
:? Δεν θα έρθεις στην εορτή του AVsite;
 

Μηνύματα
709
Reaction score
10
Μην ξεχνάτε και το Νότο!
Εκεί στη μέση του πανικού είμασταν... να μην έχουμε ένα αναμνηστικό;
Και εδώ στην Κρήτη βλέπουμε μόνο HD :wink: (Σωτήρη θα αναλάβεις το upscaling;)
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Oπως θα παρατείρησες στο μήνυμά μου, δυστηχώς δεν υπάρχει η επιλογή μονό δισκάκι και μενού μαζί. Διοτι δεν μου το συμπιέζει περισσότερο το iDVD.
Τότε καλύτερα ας γίνει σε 2 dvd...
 

V

VIDEOMIX

Guest
Σε λίγο θα πάρετε γεύση απο το concept, διοτι mac έχω. Εχει την δυνατότητα να φωτογραφίζει με συνδιασμό 2 πλήκτρων την επιφάνεια εργασίας η και μέρος αυτής.
 


V

VIDEOMIX

Guest
Εδώ, μια απο τις επόμενες σελίδες των songs.



Kαι φυσικά εννοείται πως υπάρχει ηχητική επένδυση.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.164
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top