Εδώ γελάμε





exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Αυτά τα λένε...

Η μικρή Κορίνα, κόρη βιομήχανου, ρωτάει τη μαμά της:
-Μαμά, τί είναι ο έρωτας;
Η μαμά της, πασχίζοντας να μην δείξει το σοκ της έκπληξης, απαντάει με νηφαλιότητα στην μοναχοκόρη της:
-Άκου Κορίνα, ο έρωτας έχει ως εξής: Όταν θα φτάσεις 18 χρονών, θα γνωρίσεις έναν πολύ καλό κύριο, που θα φοράει ένα πάρα πολύ ωραίο και ακριβό κουστούμι, θα σε πηγαίνει βόλτες με το υπερπολυτελές αμάξι του που θα το οδηγεί ο σωφέρ του, θα πηγαίνετε στα καλύτερα εστιατόρια, θα σου αγοράζει υπέροχα φορέματα και εκθαμβωτικά κοσμήματα...
Όταν θα γίνεις 21 χρονών, αυτός ο κύριος θα έρθει στο σπίτι μας με ένα μεγάλο διαμαντένιο δαχτυλίδι και θα ζητήσει από τον πατέρα σου την άδεια να σε παντρευτεί... Αυτός είναι ο έρωτας...[that's ...amore]

-Μα μαμά… εγώ αλλιώς τα ξέρω…
Προσπαθώντας να ξεπεράσει το σοκ της δεύτερης έκπληξης, η μαμά ρωτάει με τη σειρά της την κόρη της:
-Δηλαδή, τί εννοείς ότι τα ξέρεις αλλιώς;;; Πώς νομίζεις ότι είναι ο έρωτας;;;
-Ε, να καλέ μαμά… Εγώ ξέρω ότι ο έρωτας είναι αυτό που έχουν ένας άντρας με μια γυναίκα και κάνουν διάφορα, όπως να φτιάχνουν ποιήματα, να κοιτάνε το φεγγάρι, να κάνουν καντάδες, να τρέχουν στην παραλία, να λένε γλυκόλογα και σ’ αγαπώ, να τέτοια καλέ μαμά...

-Αχ, Κορίνα, μη δίνεις σημασία σ’ αυτά... Αυτά τα λένε οι κομμουνισταί για να π@δ@νε τσάμπα!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ματιές..."κλεφτές"...

Ένας οπλισμένος κουκουλοφόρος εισβάλλει σε μία τράπεζα και εξαναγκάζει τον ταμία να του γεμίσει ένα σάκο με χαρτονομίσματα...
Φεύγοντας με τη λεία του, ένας γενναίος φύλακας του ορμάει και του βγάζει την κουκούλα αποκαλύπτοντας το πρόσωπο του ληστή...Ο ληστής πυροβολεί το γενναίο φύλακα χωρίς κανένα δισταγμό...Μετά κοιτάζει γύρω-γύρω στη τράπεζα να δει εάν κανείς άλλος έχει δει το πρόσωπό του..
Ένας από τους ταμίες τον κοιτάει κατάματα και ο ληστής τον πυροβολεί αμέσως...Μετά από αυτό,καταφοβισμένοι όλοι,έχουν γυρισμένα τα πρόσωπά τους προς τα κάτω και κοιτάζουν το πάτωμα...Ο ληστής φωνάζει:
-Μήπως είδε κανείς άλλος το πρόσωπό μου;;;
Περνάνε μερικές στιγμές απόλυτης σιωπής και μετά ένας ηλικιωμένος άνδρας,χωρίς να ξεκολλήσει τα μάτια του από το πάτωμα,διστακτικά σηκώνει το χέρι του και λέει:
-Νομίζω ότι η γυναίκα μου από εδώ,σου 'ριξε μιά ματιά...:sneaky::biggrin:
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ένας σκουπιδιάρης κάνει έρανο Χριστουγέννων...Χτυπάει λοιπόν την πόρτα ενός διαμερίσματος και βγαίνει μια φανταστική ξανθιά...

Αυτός τα χάνει στην αρχή και της εξηγεί:
-Κάνω έρανο για το Σ.Ε.Σ (Σώμα Ελλήνων Σκουπιδιάρηδων), θέλετε να συνεισφέρετε;;;

Αυτή του λέει πως ναι και τον βάζει κάτω και γίνεται ο κακός χαμός!!! Ο τύπος τα έχει παίξει!!!
Τελικά μετά από πολλές ώρες ο τύπος κοιμάται στο διαμέρισμα της ξανθιάς και το άλλο πρωί αυτή του φέρνει πρωινό στο κρεβάτι...
Ετοιμαζόταν να γυρίσει σπίτι του ο τύπος και αυτή ανοιγει το πορτοφόλι της και του δίνει ένα κατοστάρικο... Αυτός δεν μπορούσε να μη ρωτήσει:
- Να σε ρωτήσω κάτι;;; Γιατί τα έκανες όλα αυτά;;; Και γιατί μου έδωσες ένα κατοστάρικο;;;

- Έτσι μου είπε ο άνδρας μου να κάνω πριν φύγει για Σαββατοκύριακο για κάτι δουλειές... Μου είπε:
-"Αν περάσει ο ταχυδρόμος για έρανο δώσ' του ένα χιλιάρικο... Αν περάσει ο σκουπιδιάρης, γά** τον, δώσ' του ένα κατοστάρικο"...
Το πρωινό ήταν δική μου ιδέα!!!
 

Μηνύματα
1.395
Reaction score
2.793
Ένας τύπος μπαίνει σε ένα μπαρ και βλέπει πάνω στον πάγκο ένα κουτί γεμάτο χαρτονομίσματα των 100 Ευρώ. Απoρώντας, ρωτάει τον μπάρμαν και αυτός του λέει ότι πίσω του υπάρχουν 3 δωμάτια:
-Στο πρώτο υπάρχουν δύο μεγάλα βαρέλια μπύρα και πρέπει να τα πιει.
-Στο δεύτερο υπάρχει ένα ντόπερμαν με χαλασμένο δόντι και πρέπει να του το βγάλει.
-Στο τρίτο υπάρχει μια χοντρή και πρέπει να την π***ει.
Αν τα κάνεις όλα αυτά, του λέει, και βγεις σώος και αβλαβής παίρνεις τα χρήματα που είναι στο κουτί.
Ο τύπος δέχεται αμέσως την πρόκληση και μπαίνει στην πρώτη πόρτα. Περνάνε 1,2,3 ώρες. Ξαφνικά μπουκάρει έξω, ζαλισμένος απ`το μεθύσι και ρωτάει τον μπάρμαν.
- Δεν μου λες ρε φίλε...**χικ**...το ντόπερμαν που είναι;
Αυτός του δείχνει την πόρτα και μπαίνει μέσα. Μετά απο λίγο ακούγεται το σκυλί να κλαίει από τον πόνο. Περνάνε 15 λεπτά, 30... 1 ώρα και με το που βγαίνει φωνάζει:
- Δεν μου λες ρε μεγάλε, η χοντρή με το χαλασμένο δόντι που είναι;
===========================================
Ένας πυροσβέστης χαζεύει έναν πιτσιρικά που παίζει στην αυλή.
Ο μικρός βάφει ένα καροτσάκι στα κόκκινα και του βάζει μικρά
ξυλαράκια που σχηματίζουν σκάλες στα πλάγια.
Όταν τελειώνει, το καροτσάκι μοιάζει με πυροσβεστικό όχημα.
Εντυπωσιασμένος ο πυροσβέστης πάει να του δώσει συγχαρητήρια.
Όταν τον πλησιάζει, βλέπει έναν σκύλο και ένα γάτο δεμένα στο
καροτσάκι για να το τραβάνε.
Μιλώντας με τον πιτσιρικά για αυτό το ωραίο όχημα, παρατηρεί πως
ενώ ο σκύλος είναι δεμένος από τον κρίκο στο λαιμό του,
ο γάτος είναι δεμένος από τα αρ***ια του!
Λέει στον πιτσιρικά:
- Ξέρεις αν έδενες το γάτο όπως τον σκύλο, το πυροσβεστικό σου θα τσούλαγε πολύ πιο γρήγορα.
- Ναι του απαντάει ο πιτσιρικάς, αλλά δεν θα είχε σειρήνα !!!
 





Μηνύματα
421
Reaction score
737
Δασκάλα Αγγλικών απο την Λάρισα, παραδιδει μαθημα στα παιδάκια.
- Σημερα παιδιάμ θα μαθουμε τις μήνες στα Αγγλικά.
Ο Ιανουάρς ειναι Τζάνουαρι
Ο Φεβρουάρς ειναι Φέμπρουαρι
...και ο Μάρτς...ειναι το ιδιο και στα Αγγλικα. :)
 








ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.438
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top