Εδώ γελάμε


gid

Μηνύματα
7.388
Reaction score
8.621
:biggrin::biggrin::biggrin:
Καταραμένη ακρίβεια...

Μα τι πάνε και κάνουνε....

Όταν ένα ζώο γεννιέται φορώντας σμόκιν, οφείλεις να γνωρίζεις πως δε θα κάτσει να φάει ό,τι κι ό,τι...
 



exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ένα ηλικιωμένο ζευγάρι που περνούσε δύσκολα σκεφτόταν πως θα εξοικονομήσει μερικά χρήματα...
-Το πήρα απόφαση, θα βγω στο πεζοδρόμιο!!! λέει η γυναίκα...
-Τι να κάνεις στο πεζοδρόμιο στην ηλικία σου καημένη;;; Όπως έχεις γίνει θα σε διώξει και το πεζοδρόμιο, της λέει ο άντρας της γελώντας...
-Καλά εγώ θα βγω και θα δεις, του λέει αυτή πικαρισμένη...
Τα ξημερώματα γυρνάει πίσω και πετάει στα μούτρα του άντρα της 30€...
-Μη μου πεις πως βρέθηκε έστω και ένας άντρας που σε ήθελε;;; της λέει αυτός έκπληκτος...
-Έτσι λες;;Ένας μόνο;;; του λέει αυτή...
-Αλλά πόσοι;;;ρωτάει εκπληκτος εκείνος...
-Πες καλύτερα καμια...τριανταριά...!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ήταν ένας παπάς για χρόνια σε ένα χωριό...
Στην εξομολόγηση των γυναικών που πήγαιναν με άντρες, τους είχε πει να λένε τη λέξη γλίστρησα, για να μην λερώνουν το στόμα τους μέσα στην εκκλησία... Κάθε φορά πήγαιναν οι γυναίκες του χωριού και του έλεγαν:
– Πάτερ γλίστρησα αυτή αυτή τη βδομάδα 1 φορά στο παρκάκι…
– Πάτερ γλίστρησα αυτή αυτή τη βδομάδα 2 φορές στη γέφυρα από κάτω κτλ...
Ο παπάς όμως πέθανε κάποια μέρα και ο πρόεδρος που ήταν ο μόνος άνδρας που ήξερε τη μυστική φράση ξέχασε να την πει στον νέο παπά...
Κάποια στιγμή παίρνει τηλέφωνο ο νέος παπάς τον πρόεδρο και του λέει…
– Πρόεδρε, φτιάξε τα πλακόστρωτα τώρα που χειμωνιάζει…, οι γυναίκες γλιστράνε καθημερινά στους δρόμους σου!!!
Ο πρόεδρος που γνώριζε άρχισε να γελάει...
Και του λέει ο πάτερ…

– Μη γελάς πρόεδρε.. Η γυναίκα σου αυτό το μήνα έχει γλιστρήσει πάνω από 20 φορές...
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Είναι δυο θηλυπρεπείς νεαροί και συζητάνε για την ιδιαιτερότητα τους...
-Εγώ έτσι γεννήθηκα λέει ο ένας, πάντα μου άρεσαν οι άντρες...
–Εμένα μου συνέβη όταν ήμουν 16 χρονών, λέει ο άλλος.. Μια μέρα, πήγα να βοηθήσω έναν φίλο μου στο χωράφι και την ώρα που έσκυψα να κόψω κάτι αγριόχορτα, ήρθε ο Νικόλας με δύναμη και... αυτό ήταν… καταλαβαίνεις...
-Καλά, και γιατί δεν έτρεξες να γλιτώσεις;;; τον ρωτάει ο πρώτος...

-Με ψηλά τακούνια που να τρέξεις στο χωράφι!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Πάει ένας στον γιατρό και του λέει:
– Γιατρέ μου δεν είμαι καλά, πριν από 5 μέρες έπιασα τη γυναίκα μου με ένα ναύτη στo κρεβάτι μας...
– Μάλιστα, αυτό είναι πολύ σοβαρό!!! Τι ακριβώς έγινε;;; του λέει ο γιατρός...
– Γύρισα νωρίτερα στο σπίτι και τους βρήκα μαζί... Έπαθα σοκ, μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι έβγαλα το όπλο και πήγα να τον σκοτώσω...
– Αυτό είναι πολύ σοβαρό που λέτε... και τι κάνατε μετά;;;τον ρωτάει ο γιατρός...
– Μισό λεπτό λέει ο ναύτης, πάμε να πιούμε ένα καφέ να το συζητήσουμε… Πήγαμε και μου εξήγησε πως είχε 5 μήνες να πάει με γυναίκα, πως δεν ήξερε πως ήταν παντρεμένη μου ζήτησε και συγνώμη και τελικά δεν τον σκότωσα, γίναμε φίλοι…
– Μπράβο, το ότι καταφέρατε και συγκρατηθήκατε είναι πολύ σημαντικό… λέει ο γιατρός...
– Μετά από 2 μέρες γυρνάω πάλι σπίτι νωρίτερα και την βρίσκω με το διαχειριστή της πολυκατοικίας...Άρχισα να τρέμω από τα νεύρα μου, έβγαλα το όπλο και πήγα να τον σκοτώσω...
- Μισό λεπτό μου λέει ο διαχειριστής, πάμε να πιούμε ένα καφέ να το συζητήσουμε…, πήγαμε τα είπαμε έχει και μικρά παιδιά και τελικά δεν τον σκότωσα...-
-Εχθές γυρνάω σπίτι και την βρίσκω με τον ταχυδρόμο... Έβρασα από τον θυμό μου… έβγαλα το όπλο και πήγα να τον σκοτώσω...
– Κάτσε άνθρωπε μου μισό λεπτό μου λέει ο ταχυδρόμος, πάμε να πιούμε ένα καφέ να τα πούμε ψύχραιμα...
-Πήγαμε, τα είπαμε, έχει πεθάνει και η γυναίκα του πρόσφατα και τελικά δεν τον σκότωσα και αυτόν...
Τα ακούει αυτά ο γιατρός και του λέει:
– 'Ολα ωραία και καλά όλα αυτά...,αναρωτιέμαι εγώ που μπορώ να σας βοηθήσω;;;
Και λέει ο άλλος:

-Ξέρεις γιατρέ, όλοι αυτοί οι καφέδες μου έχουν τσακίσει το στομάχι...
 









exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ο Μήτσος είχε το σπίτι του πάνω από το εστιατόριο του, με μόνη παρέα το αγαπημένο του ζώο...,ένα σκύλο που τον ονόμαζε “Σταύρο”...
Μια μέρα, δυστυχώς, ο Σταύρος ψόφησε και ο Μήτσος πήγε στην ενορία της γειτονιάς του και ρώτησε τον παπά:
-Πάτερ, ο σκύλος μου ο Σταύρος πέθανε... Μπορείς να κάνεις ένα τρισάγιο σε παρακαλώ για το φτωχό ζωάκι μου, γιατί τον είχα σαν γιό μου;;;
Ο πατήρ Νικόλαος κούνησε το κεφάλι του και είπε:
- Φοβούμαι πως όχι τέκνον μου... Δεν μπορούμε να κάνουμε θρησκευτικές τελετές για ζώα στην εκκλησία μας... Από ότι ξέρω όμως, υπάρχει μια αγγλική εκκλησία στο κέντρο... Ένας θεός ξέρει τι πιστεύουν αυτοί… Ίσως κάνουν κάτι αυτοί για το σκύλο σου…
Και ο Μήτσος του λέει :
-Πάω αμέσως πάτερ. Νομίζεις πως 5.000€ θα είναι αρκετά σαν προσφορά για τις υπηρεσίες τους;;;
Και τότε ο Πατήρ Νικόλαος ανεφώνησε:

-Κύριε Ελέησον!!! Βρε Μήτσο μου, γιατί δε μου λες πως ο σκύλος σου είναι Έλληνας Ορθόδοξος..."ποιμενικός";;;
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ένας παντρεμένος αποφασίζει να μείνει αργά στο γραφείο γιατί έχει βάλει στο μάτι την σέξι γραμματέα του...
Τηλεφωνάει λοιπόν στη γυναίκα του ότι θα αργήσει...
Μετά τη δουλειά πάνε με τη γραμματέα για φαΐ, η τύχη του δεν τον εγκαταλείπει και καταλήγουν για δυο ολόκληρες ώρες στο διαμέρισμα της για τα περαιτέρω….
Πάει στο μπάνιο ο τύπος να σενιαριστεί για την επιστροφή και διαπιστώνει μια κατακόκκινη βούλα από πιπιλιστό φιλί στο λαιμό φάτσα.!!! Πανικός!!!….
-Τί θα πω στη γυναίκα μου;;;λέει τρομαγμένος...
Φτάνει σπίτι και με το που ξεκλειδώνει την πόρτα, τρέχει ο σκύλος να τον προϋπαντήσει...
-Αυτός είσαι!!! σκέφτεται ο τύπος...
Πέφτει στο χαλί ,κάνει ότι τάχα προσπαθεί να κρατήσει σε απόσταση το ζώο και κρατώντας τον λαιμό του με το ένα χέρι φωνάζει να τον ακούσει η γυναίκα του...
-Αγάπη μου, κοίτα τι μού'κανε στο λαιμό ο σκύλος!!!
Κι αυτή, ανοίγοντας την μπλούζα της:

-Άτιμο ζώο!!! Εμένα να δεις αγάπη μου, εμένα να δεις τί μού `κανε στα βυζι@!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Δύο φίλοι βρίσκονται μετά από πολλά χρόνια στο δρόμο…, κανονίζουν να πάνε να πιούν ένα κρασάκι στο σπίτι του
ενός...Πάνε στο σπίτι του μπαίνουν μέσα … το σκηνικό κόλαση!!!
Ο σκύλος να έχει χαλάσει τον κόσμο, όλο τα παιδιά να φωνάζουν κ.λ.π... Λέει λοιπόν στη γυναίκα του ο τύπος να τους ετοιμάσει ένα κρασάκι με τα παρελκόμενα... Η απάντηση ….
-Τι λες ρε αχαιρευτε!!! Εξαφανίζεσαι από το πρωί και αφήνεις εμένα στο σπίτι να τα κάνω όλα… Τριγυρνάς με τους φίλους σου από εδώ και από εκεί, δεν μου δίνεις σημασία!!! Σάλτα κάνε μόνος σου ότι θέλεις παλιοηλίθιε!!!
Τι να κάνει ο κακομοίρης, πάει στη κουζίνα ετοιμάζει δύο μεζέδες και τα πίνουν...
Συζητώντας λέει στον φίλο του τον πόνο του ο οποίος του λέει να πάνε σπίτι του την άλλη μέρα και θα του βρει τη
λύση!!!
Έρχεται η επόμενη μέρα βρίσκονται πάλι κάπου ξεκινάνε για το σπίτι του άλλου...Με το που μπαίνουν μέσα πετάγεται ο πιτσιρικάς:
-Μπαμπά να σου φέρω τις παντόφλες σου;;;
–Η πεθερά του:
-Γιόκα μου να σου φέρω ζεστό νερό να σου πλύνω τα πόδια...
Η γυναίκα του:
-Καλώς την κολόνα του σπιτιού μου!!!Τί τραβάει η όρεξή σου να φας σήμερα;;;
Τέλος πάντων τους ετοιμάζει ένα βαρβάτο τραπέζι με μεζέδες και κάθονται να τα πούνε…
–Έκπληκτος ο φίλος του του λέει …
–Ρε συ απίστευτος είσαι, πώς τα καταφέρνεις;;;
Του λέει λοιπόν ο άλλος...
Κοίταξε… Τα ίδια πέρναγα και εγώ... Έτσι μια μέρα μπαίνω μέσα τι να δω...,o σκύλος πάνω στην πολυθρόνα μου...Του δείχνω λοιπόν μία κίτρινη κάρτα...Την επόμενη μέρα βλέπω τον σκύλο να έχει φάει στις παντόφλες μου!!!
Του δείχνω λοιπόν άλλη μία κίτρινη κάρτα… Μετά από μία εβδομάδα βλέπω τον σκύλο να έχει κάνει όλο λάσπες τον διάδρομο... Του δείχνω μία κόκκινη κάρτα βγάζω ένα περίστροφο και του την ρίχνω,τέζα ο σκύλος!!!
– Καλά ρε…. άλλο σε ρώτησα και άλλο μου είπες!!! Τι σχέση έχει ο σκύλος με όλο αυτό το μεγαλείο;;;
– Εμ! πώς δεν έχει; Εκεί είναι το θέμα!!!

– Τους βλέπεις αυτούς όλους;;; έχουν από δύο κίτρινες ο καθένας!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.164
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top