Εδώ γελάμε






ika

News
Μηνύματα
13.763
Reaction score
12.825

Αμα δεν ξέρει ο δημοσιογράφος, είναι είδηση πως κάποιος ψαροντουφεκάς χτύπησε ένα μουγγρί και το πέταξε.
 



ika

News
Μηνύματα
13.763
Reaction score
12.825

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.142
Reaction score
26.706
Κι όμως, κάνει ωραία σούπα.

Αμα δεν ξέρει ο δημοσιογράφος, είναι είδηση πως κάποιος ψαροντουφεκάς χτύπησε ένα μουγγρί και το πέταξε.
 





exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Back in 70's...

Για την ειρηνική συνύπαρξη των λαών συζητούν ένας Ρώσος και ένας Αμερικανός... Ο Ρώσος ισχυρίζεται ότι ο Σοσιαλισμός και ο Καπιταλισμός μπορούν να ζήσουν ειρηνικά, ο ένας δίπλα στον άλλο, και για να αποδείξει ότι έχει δίκιο πάει τον Αμερικάνο στον Ζωολογικό Κήπο της Μόσχας, όπου σ' ένα κλουβί, είναι κλεισμένα μαζί ένα λιοντάρι κι ένα πρόβατο και κοιμούνται...
- Βλέπεις;;; λέει ο Ρώσος... Όπως αυτό το αρνί και αυτό το λιοντάρι μένουν μαζί, έτσι και ο Σοσιαλισμός με τον Καπιταλισμό μπορούν να συνυπάρξουν ειρηνικά...
Ο Αμερικανός έχει μείνει άναυδος...
- Μα πώς τα καταφέρνετε να κάνετε να ζουν μαζί αυτά τα δύο ζώα στο ίδιο κλουβί; ρωτάει...

- Α, είναι απλά θέμα οργάνωσης... Κάθε πρωί αντικαθιστούμε το αρνί!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Ένα ζευγάρι, μικρομεσαίας τάξης, κάνει τα ψώνια του στο supermarket...
Περνώντας από το ράφι με τα ποτά, ο άντρας πιάνει ένα μπουκάλι βότκα και το βάζει στο καλάθι μαζί με τ' άλλα ψώνια...
-Τι είναι αυτό;;; πετάγεται η σύζυγος...
-Εεεε, βότκα...
-Και πόσο κάνει;;;
-10 ευρώ...
-Είσαι με τα καλά σου;;; εδώ δεν έχουμε να φάμε καλά-καλά και πας και μου αγοράζεις βότκες;;; 'Αστο γρήγορα πίσω!!!
Κατέβασε τα αυτιά ο δικός σου και με βαριά καρδιά επέστρεψε το μπουκάλι στη θέση του...
Ολοκλήρωσαν τα ψώνια, κατευθύνθηκαν στο ταμείο να πληρώσουν, όταν ξαφνικά η σύζυγος, αναφώνησε:
-Μισό λεπτάκι, κάτι ξέχασα...
Και έφυγε τρέχοντας προς τους διαδρόμους για να επιστρέψει σε λίγο με ένα κουτάκι στα χέρια...
-Τι είναι αυτο;;; σειρά του συζύγου να ρωτήσει...
-Εεεε, κρέμα προσώπου...
-Και πόσο κάνει;;;
-67 ευρώ...
-Είσαι σοβαρή;;; Εμένα δεν με άφησες να πάρω μια βότκα με 10 ευρώ και πήγες κι έδωσες 67 για μια κρέμα;;;
-Ε..., να..., για να με βλέπεις πιο όμορφη...

- Και με 10 ευρώ την ίδια δουλειά θα κάναμε!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Συναντούνται δυο φίλοι μετά από πολλά χρόνια...
- Τι κάνεις ρε Γιώργο;;; πώς περνάς;;;
- Αστα ρε φίλε, πέθανε ο πατέρας μου...
- Ο πατέρας σου;;; ένας τόσο υγιής άνθρωπος;;; Πώς;;; δε μπορώ να το πιστέψω... για πες μου τι έγινε;;;
- Να μωρέ, είχε χαλάσει η λάμπα της κουζίνας και ανέβηκε στην καρέκλα να την αλλάξει..., ξαφνικά όμως ήρθε το ρεύμα...
- Α, καλά, άσε μη μου πεις, κατάλαβα!!! τον τίναξε το ρεύμα...
- Όχι! έτσι όπως ήταν ζαλισμένος, έπεσε και χτύπησε το κεφάλι του στην γωνία του τραπεζιού...
- Α,καλά,άσε μη μου πεις, κατάλαβα!!! έμεινε στον τόπο...
- Όχι! έτσι όπως ήταν ζαλισμένος, πήγε και έχωσε το κεφάλι του μέσα στην τηλεόραση...
- Α, καλά, άσε μη μου πεις, κατάλαβα!!! τον έκαψε ζωντανό η τηλεόραση!!!
- Όχι!!! έτσι όπως πολύ ήταν ζαλισμένος πήγε και έπεσε μέσα στα τζάμια του μπαλκονιού...
- Α,καλά, άσε, μη μου πεις!!! τον πετσόκοψαν τα τζάμια...
- Οχι!!!Όχι...
- Ε, καλά τότε πως πέθανε;;;

- Τον πυροβόλησε η μάνα μου για να μη διαλύσει το σπίτι...
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Την ώρα που ένα αντρόγυνο κοιμάται, ακούγεται από την ταράτσα ένας εκκωφαντικός θόρυβος... Πετάγονται τρομαγμένοι από το κρεβάτι και πηγαίνουν επάνω... να δουν τι συμβαίνει... Εκεί βλέπουν έκπληκτοι ότι έχει προσγειωθεί στην ταράτσα τους ένα UFO!!!
Πριν προλάβουν να συνέλθουν, ανοίγει μια πόρτα και κατεβαίνει ένας εξωγήινος, ο οποίος είναι θεογκόμενος... Η γυναίκα τον χαζεύει και της τρέχουν τα σάλια... Ανοίγει μια δεύτερη πόρτα και κατεβαίνει μια εξωγήινη θεογκόμενα... Τότε ο άντρας γυρνά στη γυναίκα του και της λέει:
- Δέχεσαι να πας εσύ με τον εξωγήινο κι εγώ με την άλλη;;;
Η γυναίκα του, αντί να απαντήσει, αρπάζει τον εξωγήινο και τον οδηγεί στην κρεβατοκάμαρα... Εκεί όμως προς μεγάλη της έκπληξη διαπιστώνει πως αντί για το "εργαλείο" που φανταζόταν, ο εξωγήινος είχε... γαριδάκι!!!
Προσπαθεί λοιπόν με νοήματα να του πει ότι του ήταν πολύ μικρή...
Αυτός καταλαβαίνει και στρίβοντας το αριστερό του αυτί την κάνει 30 πόντους!!!
Η γυναίκα τρελαίνεται αλλά δεν ικανοποιείται... Πάλι με νοήματα του λέει:
-Eίναι πολύ λεπτό...
Αυτός στρίβει το δεξί του αυτί και της δίνει το απαιτούμενο πάχος... Αυτό ήταν, τον καβαλάει και αρχίζει το νταβαντούρι μέχρι το πρωί...
Μόλις βγαίνει ο ήλιος οι εξωγήινοι τα μαζεύουν κι εξαφανίζονται....Βγαίνει η γυναίκα απ την κρεβατοκάμαρα και πέφτει πάνω στον σύζυγο, ο οποίος δείχνει κουρασμένος και απογοητευμένος... Την ρωτάει:
- Τι έγινε; Πως τα πήγες με τον εξωγήινο;;;
- Τα είδα όλα... Εσύ με τη δικιά σου;;;

- Χάλια...! Δεν ήξερε να κάνει σεξ... Όλο το βράδυ μου έστριβε τα αυτιά...
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.497
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top