Εδώ γελάμε

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Την απόλυτη φρίκη έζησε χτες μια οικογένεια στο Παγκράτι όταν πενηντάχρονος πατέρας επέστρεψε στο σπίτι από το σούπερ μάρκετ.....
Όπως ανέφεραν οι γείτονες, γύρω στις οκτώ το βράδυ άκουσαν κραυγές από το διαμέρισμα της οικογένειας. «Ακούσαμε την 18χρονη κόρη της οικογένειας να κλαίει με λυγμούς και να φωνάζει υστερικά «όχι δεν είναι δυνατόν, δεν μπορώ να το πιστέψω» και ανησυχήσαμε μήπως κάποιος είχε πεθάνει. Αργότερα μάθαμε ότι ο πατέρας της, που είχε μόλις γυρίσει από το σουπερ μάρκετ, είχε αγοράσει κατά λάθος Νουτέλα αντί για Μερέντα.»
«Ο άνθρωπος ταραγμένος προσπάθησε να ηρεμήσει την κοπέλα λέγοντάς της «εντάξει βρε κορίτσι μου το ίδιο είναι» αλλά αυτό έκανε τα πράγματα χειρότερα. Μετά ήρθε ο 17χρονος γιος της οικογένειας και τον ακούγαμε που χτυπούσε το κεφάλι του στον τοίχο για το κακό που τους βρήκε.»
Πρόκειται, όπως λένε, για τη δεύτερη τραγωδία που χτυπά την οικογένεια σε μικρό χρονικό διάστημα, αφού πριν από έξι μήνες η μητέρα της οικογένειας είχε αγοράσει σοκολατένια πουράκια που δεν ήταν Caprice, αλλά απομίμηση άλλης εταιρείας.
[DOUBLEPOST=1531413807][/DOUBLEPOST]
36961276_1864888917148153_3458063411949076480_n.jpg
 











Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378

Άγνωστη λέξη: μπουρουχα.

Κι αυτό που σας διηγηθώ αστείο είναι,με αφορμή αυτή τη λέξη που δεν γνώριζα.

Κάποιο όμορφο καλοκαιρινό βραδάκι σε μια παραλία δίπλα στον ποταμό,γαργαλάει την όσφρηση μου ένας αρωματικός καπνός που μου ήταν γνωστός από τις επισκέψεις μου στους δρόμους του Άμστερνταμ.

Ψάχνω αριστερά,πίσω από ένα φράχτη για να δω από που προέρχεται η μυρωδιά...Βλέπω δυο νεαρούς σ ένα παγκάκι.Αλληλοκοιτιομαστε και χαμογελούν.Μου δείχνουν κάτι σαν να μου το προσφέρουν,αρνούμαι ευγενικά.Επιστρεφω στην παρέα μου και μερικά λεπτά αργότερα μου λέει αυτή πως μου πετάξανε μια σακούλα.Απαντω,ψάχνοντας τις πέτρες της όχθης οπτικως,πως δεν βλέπω καμμία σακούλα.

Πεθαίνει στα γέλια αυτή,διότι εγώ έψαχνα κανονική σακούλα και όχι « σακούλα».
 










ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.614
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top