Εδώ γελάμε






ika

News
Μηνύματα
13.743
Reaction score
12.818

Αντί προαγωγής, απόλυση.
Τελείως μ@κ@κες.
Ευτυχώς φεύγουν από την ΕΕ.
 



Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Σήμερα είσαι κομπλέ ή χρωστάς ακόμα;
Ήταν πολύ ακριβά αυτά τα διαολια τότε....ήταν της μοδος
Δυστυχώς για μένα έχεις απόλυτο δίκιο…πάρα πάρα πολύ ακριβά…και δύσκολα προσβάσιμα…
Το σύστημα το είχε φτιάξει με πολύ μεράκι και με μεγάλη δυσκολία, βάζοντας βαθιά το χέρι στην τσέπη, μαζεύοντας πληροφορίες από φίλους γνωστούς και καταστήματα, μαζεύοντας δολάρια από όπου έβρισκε, αλλά και αγγαρεύοντας τον ξάδερφο του που έκανε διεθνείς μεταφορές και είχε πρόσβαση στις αγορές της Γερμανίας, Ιταλίας και Γαλλίας να του φέρει κάποια κομμάτια δυσεύρετα ή και άγνωστα σε εμάς.

“μπορείς να φέρεις τους φίλους σου, να ακούσετε ότι θέλετε και όσο δυνατά θέλετε, δεν βάζεις την μπομπίνα, δεν πειράζεις την θέση των ηχείων, δεν συνδέεις, δεν αποσυνδέεις τίποτα, ότι θες ρωτάς και η απάντηση είναι ΟΧΙ”

Η οργή που του προκάλεσα ήταν ακατάσβεστη…!!!

Επιγραμματικά, πέρα από τα πολλά χαστούκια εκείνο το βράδυ, κλειδώθηκε το πλυσταριό για έναν χρόνο (δημιουργώντας μου τεράστιο πρόβλημα με τους φίλους μου που είχαν δικά τους μηχανήματα αλλά και δίσκους μέσα κλειδωμένα) Έκοψε την παροχή ρεύματος και κατέβασε την κεραία.

Πουλήθηκαν ένα Colnago 14τάχτυτο, ένα Garelli 49cc μοτοποδήλατο, το στερεοφωνικό μου ένα Silver System 70, δούλεψα στις οικοδομές του (έκανε αντιπαροχές) δυο καλοκαίρια στα μπετά, καλουπατζής χωρίς μεροκάματο, ο παππούς μου μου είχε βάλει σε έναν λογαριασμό κάτι δραχμούλες, πάνε και αυτές…

Δεν πήγα πενταήμερη στην τρίτη λυκείου , δεν πήγα δυο καλοκαίρια Μύκονο.

*το πρωί τον ρώτησα εάν χρωστάω κάτι ή είμαι κομπλέ (δείχνοντας του την ανάρτηση σου) και μου είπε, φυσικά και χρωστάς :lolsign: :lolsign::lolsign: αφού ζεις:smg:
 





Μηνύματα
99
Reaction score
320
Πουλήθηκαν ένα Colnago 14τάχτυτο, ένα Garelli 49cc μοτοποδήλατο, το στερεοφωνικό μου ένα Silver System 70, δούλεψα στις οικοδομές του (έκανε αντιπαροχές) δυο καλοκαίρια στα μπετά, καλουπατζής χωρίς μεροκάματο, ο παππούς μου μου είχε βάλει σε έναν λογαριασμό κάτι δραχμούλες, πάνε και αυτές…

Δεν πήγα πενταήμερη στην τρίτη λυκείου , δεν πήγα δυο καλοκαίρια Μύκονο.

Ρε τον καημενούλη τι έπαθε... δεν πήγε δυο καλοκαίρια Μύκονο... μακράν ό,τι πιο δραματικό έχω ακούσει φέτος!!! 😢

Αν είμουν πατέρας σου, από το ίδιο κι όλας βράδυ σε είχα στείλει ψαραγορά (και στα ρεπό λαχαναγορά) και όχι για "2 καλοκαίρια", αλλά για "μια αιωνιότητα και 2 καλοκαίρια".


-----


Κατά τ' άλλα, μια απλή ερώτηση είπα να κάνω στο google...

 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Ρε τον καημενούλη τι έπαθε... δεν πήγε δυο καλοκαίρια Μύκονο... μακράν ό,τι πιο δραματικό έχω ακούσει φέτος!!! 😢
"Καρδούλα μου, δε σε μαλώνω
μήτε κακία σου κρατώ,
ένα παράπονο έχω μόνο
και κάθισα να σου το πω,
ένα παράπονο μικρό..."

*Παρεμπιπτόντως μιλάμε για την Μύκονο του 1982 και 83...
Και εκεί βρισκόντουσαν Παππούδες, γιαγιάδες, όλοι οι συγγενείς μου και όλοι οι φίλοι μου...❤

**Ήταν δραματικό :download: :download::download::smg::smg::smg::lolsign::lolsign::lolsign:
 
Last edited:







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top