Εδώ γελάμε

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
 







exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Ένας αγρότης ο οποίος έχει παραστρατήσει, αποφασίζει να πάει να εξομολογηθεί, αφού οι τύψεις που τον βασανίζουν είναι μεγάλες και πολλές και πιστεύει ότι αν εξομολογηθεί την αμαρτία του θα μπορέσει να συγχωρεθεί και να πάει στον παράδεισο!!!
Πάει στον παπά και του λέει:
– Συγχώρησε με, πάτερ, γιατί αμάρτησα...
– Τι έκανες; τον ρωτάει ο παπάς...
– Είχα συνουσία με ένα…γουρούνι, απαντάει ο αγρότης...
Ο παπάς έχει μείνει άφωνος και μόλις που καταφέρνει να αρθρώσει:
– Ήταν αρσενικό το γουρούνι, ή θηλυκό;
– Θηλυκό, φυσικά, αντιδρά ο αγρότης...

Μήπως νόμισες ότι είμαι αvώμαλoς;;;
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Tρεις άντρες στέκονται στην ουρά μπροστά από το γραφείο του Αγ. Πέτρου... Ήταν μία ιδιαίτερα δύσκολη μέρα για τον Αγ. Πέτρο, μιας και τη συγκεκριμένη μέρα είχε πολύ δουλειά το “κατάστημα”... Έτσι, στον πρώτο από τους τρεις ο οποίος φορούσε κουστούμι, ο Αγ. Πέτρος αναγκάστηκε να πει:
– Ξέρεις, ο παράδεισος κοντεύει να γεμίσει σήμερα, και μου ζητήθηκε να βάλω μέσα μόνο όσους είχαν φρικτό θάνατο... Για πες μου λοιπόν για τον δικό σου...
Ο άντρας, παίρνει μία βαθειά ανάσα και αρχίζει να εξιστορεί…

– Για ένα χρονικό διάστημα, υποψιαζόμουν ότι η γυναίκα μου με απατούσε... Έτσι, μία μέρα αποφάσισα να γυρίσω
νωρίτερα σπίτι για να την πιάσω στα πράσα... Μόλις έφτασα στο διαμέρισμά μου, στον 25ο όροφο, άρχισα να ψάχνω το σπίτι, μιας και ήμουν σίγουρος ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει... Παρόλα αυτά σε καμία από τις συνηθισμένες κρυψώνες δεν βρήκα τίποτα...!!!
Τελικά βγήκα στο μπαλκόνι και όπως ήταν αναμενόμενο, είδα έναν άντρα κρεμασμένο από το κάγκελο να αιωρείται 25 ορόφους πάνω από τη γη...!
Χωρίς να το καλοσκεφτώ, και μέσα σε μεγάλο θυμό, άρχισα να τον χτυπάω με μανία, αλλά ο μπ@σταρδος δεν έπεφτε με τίποτα... Έτσι, επέστρεψα στο διαμέρισμα και πήρα ένα σφυρί, με το οποίο άρχισα να του χτυπάω τα δάχτυλα... Σε κάποια στιγμή δεν άντεξε τον πόνο και έπεσε...
Παρόλα αυτά, στάθηκε τυχερός γιατί έπεσε στους θάμνους και απλά ζαλίστηκε... Χωρίς να μπορώ πλέον να συγκρατήσω το θυμό μου, έτρεξα στην κουζίνα και άρπαξα το ψυγείο... Και έτσι όπως ήταν ζαλισμένος, του το πέταξα από τον 25ο όροφο στο κεφάλι, σκοτώνοντας τον ακαριαία... Όλη αυτή η ένταση και ο θυμός με καταβάλλανε και εκείνη τη στιγμή έπαθα καρδιακή προσβολή και πέθανα εκεί στο μπαλκόνι...
– Χμμμμ... αρκετά άσχημη μέρα.... αρκετά φρικτός θάνατος, είπε ο Αγ. Πέτρος και τον άφησε να περάσει στον παράδεισο...
Έρχεται η σειρά του δεύτερου ο οποίος φοράει φόρμα γυμναστικής...
Εν συντομία, ο Αγ. Πέτρος εξηγεί και σε αυτόν τις συνθήκες που επικρατούν και του ζητάει να του πει τη δικιά του ιστορία... Έτσι ο τύπος παίρνει και αυτός μια βαθειά ανάσα και αρχίζει…
– Ήταν μία πολύ παράξενη μέρα. Βλέπετε, έμενα στον 26ο όροφο μιας πολυκατοικίας και κάθε μέρα έβγαινα στο
μπαλκόνι για γυμναστική... Εκείνη τη μέρα παραπάτησα και έπεσα από το μπαλκόνι... Για καλή μου τύχη, κατάφερα να πιαστώ από το κάγκελο του μπαλκονιού του απο κάτω ορόφου... Ήξερα ότι αν δεν ερχόταν κάποιος να με βοηθήσει, δεν θα άντεχα για πολύ...
Σε κάποια στιγμή είδα έναν άντρα να τρέχει κατά πάνω μου και σκέφτηκα ότι ευτυχώς είχα σωθεί, μέχρι που ο άντρας άρχισε να με χτυπάει ανελέητα... Κρατήθηκα όσο καλύτερα μπορούσα, αλλά τότε μπήκε μέσα και γύρισε κρατώντας στα χέρια του ένα σφυρί με το οποίο άρχισε να μου χτυπάει τα δάχτυλα...
Ο πόνος ήταν ανυπόφορος, έτσι άφησα τα χέρια μου... Για μιά φορά ακόμα στάθηκα τυχερός, και έπεσα στους θάμνους... Μόλις συνήλθα από την πτώση, πριν προλάβω να σκεφτώ τι ακριβώς είχε γίνει, ένα ψυγείο έπεσε από τον ουρανό πάνω μου και.. να μαι…!

– Χμ, πολύ φρικτός ο θάνατός σου, του απαντάει ο Αγ. Πέτρος και χωρίς δεύτερη σκέψη τον βάζει μέσα στον
παράδεισο.
Σε κάποια στιγμή έρχεται και ο τρίτος ο οποίος είναι εντελώς γυμνός... Ο Αγ. Πέτρος ζητάει και από αυτόν να του
εξιστορήσει τον θάνατό του για τους προαναφερθέντες λόγους... Και εκείνος του λέει…

– Δεν είμαι σίγουρος.. το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι όμως είναι ότι κρύφτηκα στο ψυγείο…
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Ο...γιατρός μας...

Χτυπά το τηλέφωνο μέσα στην μέση της νύχτας, το σηκώνει ο γιατρός αγουροξυπνημένος, και ακούει την φωνή ενός συναδέλφου του:
– Χρειαζόμαστε τέταρτο για το πόκερ, λέει ο φίλος...
– Έρχομαι αμέσως, ψιθυρίζει αυτός...
– Αγάπη μου, είναι κάτι σοβαρό; ρωτάει η σύζυγος του γιατρού...

– Πολύ!!! Να φανταστείς είναι ήδη τρεις γιατροί εκεί!!!



*...Bonus track...

Ένας άντρας πάει για εξετάσεις στον ουρολόγο του. Στο ιατρείο λέει στο γιατρό:
–Υποσχεθείτε μου ότι δε θα γελάσετε...
–Ξεχνάτε ότι είμαι επαγγελματίας;;; Στα 20 χρόνια που εξασκώ αυτό το επάγγελμα ποτέ μου δεν έχω γελάσει σε βάρος ασθενή, απαντάει ο γιατρός...
– Καλά τότε, του λέει ο άντρας και βγάζει το παντελόνι του, αποκαλύπτοντας το μικρότερο μόριο που είχε δει ο γιατρός στη ζωή του στο μέγεθος μιας…μπαταρίας του τηλεκοντρόλ!!!
Ανίκανος να ελέγξει τον εαυτό του, ο γιατρός αρχίζει να χαχανίζει και το χαχανητό του γρήγορα εξελίσσεται σε υστερικό γέλιο... Μετά από 20 λεπτά καταφέρνει να…σταματήσει και να ανασυγκροτηθεί...
– Σας ζητώ συγνώμη” του λέει... Αλήθεια,δεν ξέρω τι με έπιασε... Στο λόγο της τιμής μου ως ιατρού και τζέντλεμαν σας υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί... Πείτε μου τώρα, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε;;;

– Έχει... πρηστεί γιατρέ μου...!
 
Last edited:









exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Μια Ελληνοαμερικανίδα έχει έρθει για καλοκαιρινές διακοπές σε κάποιο ελληνικό νησί...
Ένα πρωινό αποφασίζει να βγει για να ψωνίσει φρούτα. Πάει στο μανάβη και του λέει με προφορά:
– Hi. Παρακαλόου ένα κιλό μήλα...
Της βάζει ο μανάβης τα μήλα και της τα δίνει... Με το που τα βλέπει αυτή λέει:
– My god!!! Τι μικρά που είναι αυτά!!! Στην Αμερική έχουν μήλα τόοοοσοοο μεγάλα!!! Δεν τα θέλω... Βάλε μπανάνες παρακαλώ!!!
Ψιλονευριάζει ο μανάβης αλλά τις βάζει τις μπανάνες... Με το που τις βλέπει αυτή:
– Τσ, τσ, τς… Τι μικρές μπανάνες… Στην Αμερική έχουμε κάτι μπανάνες τόοσεες!!! Δεν τις θέλω, βάλε μου φράουλες!!!
Τσαντίζεται ο μανάβης αλλά τις βάζει τις φράουλες... Πάλι τα ίδια…
– Πω, πω τι μικρές φράουλες... Στην Αμερική έχουμε κάτι φράουλες τόοσεες!!! Κράτα τες, βάλε κεράσια...
Ο μανάβης τα ‘χει πάρει κανονικά, αλλά δεν θέλει να δημιουργήσει θέμα και της βάζει τα κεράσια...
Ξανά αυτή:
– Jesus! Τι κερασάκια είναι αυτά!!! Στην Αμερική έχουμε κάτι κεράσια τόοσααα!!! Κοιτάει γύρω – γύρω και σκέφτεται τι άλλο να του ζητήσει... Βλέπει κάτι μεγάλα ζουμερά καρπούζια στη γωνία, οπότε λέει στον μανάβη που είναι πλέον πυρ και μανία:
– Δεν θέλω τα κερασάκια σου, βάλε μου αυτό το καρπούζι...
Οπότε ο μανάβης τσαντισμένος:
– Δεν έχουμε καρπούζια μαντάμ...
– Are you joking me? Με δουλεύεις;;; Πως δεν έχετε;;;
– Ρε , δεν έχουμε καρπούζια σου λένε, τι θες τώρα;;;
– Of course και έχετε και μην με κοροϊδεύεις!!!
– Έλα κυρά μου κάνε μου τη χάρη... Δεν έχουμε καρπούζια σου λέω!!!
– Λες ψέματα γιατί εγώ βλέπω ότι έχετε καρπούζια!!!
– Μπα, σοβαρά;;; Και πού είναι;;;
– Να, εκεί πίσω (και δείχνει προς τα καρπούζια)...
Και ο μανάβης:

– Αυτό δεν είναι καρπούζι μαντάμ, αυτό είναι αρακάς!!!
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top