Εδώ γελάμε


ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822











exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Ένας τύπος πάει σε ένα κοσμηματοπωλείο, Παρασκευή απόγευμα, με την θεά που μόλις ψάρεψε...
- Γεια σας, θέλω το πιο ακριβό κόσμημα του μαγαζιού για την κοπέλα...
Ο κοσμηματοπώλης φυσικά σκίζεται να δείξει στην κοπέλα τα πιο ακριβά διαμάντια ενώ αυτή έχει τρελαθεί από την γενναιοδωρία του τύπου... Αφού διαλέγει το ακριβότερο, ρωτάει ο τύπος την τιμή...
- 80.000 ευρώ, απαντά ο κοσμηματοπώλης...
- Ο.Κ. κανένα πρόβλημα, θα σας κόψω μια επιταγή...
Ο κοσμηματοπώλης διστάζει και λέει:
- Ξέρετε .... με όλο το θάρρος ... θα πρέπει να ρωτήσω την τράπεζα για την επιταγή, και τέτοια ώρα είναι κλειστά...
- Κανένα πρόβλημα, ελέγξτε το την Δευτέρα το πρωί , και μετά στείλτε μου το κόσμημα σπίτι, λέει και του δίνει την κάρτα του...
Ο τύπος φεύγει με την τύπισσα κυριολεκτικά να κρέμεται εκστασιασμένη πάνω του…
Τη Δευτέρα το πρωί ο κοσμηματοπώλης τηλεφωνεί στον τύπο...
- Ε, συγγνώμη .... ήθελα να σας πω ότι η επιταγή σας είναι ακάλυπτη...

- Ναι το ξέρω, σκίστην και κρατά το κόσμημα σου, εγώ πάντως το Σαββατοκύριακο πέρασα τέλεια!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------


 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Δυο ζευγάρια έπαιζαν πόκερ ένα απόγευμα... Του Νίκου του έπεσαν κατά λάθος κάποια χαρτιά στο πάτωμα και έσκυψε να τα μαζέψει... Σκύβοντας κάτω από το τραπέζι για να τα μαζέψει παρατήρησε με έκπληξη ανοιχτά τα πόδια της Ρένας, της γυναίκας του Γιώργου, που δεν φορούσε εσώρουχο!!!
Απόλαυσε το υπέροχο θέαμα και ταραγμένος και αναψοκοκκινισμένος σήκωσε το κεφάλι...
Κάποια στιγμή πήγε στην κουζίνα να πάρει αναψυκτικά... Τον ακολούθησε λοιπόν και η Ρένα και τον ρώτησε:
- Είδες τίποτε που σου άρεσε όταν έσκυψες;;;
Έκπληκτος από το θράσος της ο Νίκος της απάντησε ότι όντως είδε και του άρεσε πολύ... Η Ρένα τότε απάντησε:
- Ωραία, αν θέλεις να το… απολαύσεις θα σου στοιχίσει 1000 ευρώ...
Χρειάστηκε ένα λεπτό ο Νίκος για να συνέλθει, να το υπολογίσει και απάντησε ότι ενδιαφέρεται... Του είπε τότε η Ρένα ότι ο Γιώργος, ο άντρας της, τις Παρασκευές δουλεύει μέχρι αργά το απόγευμα και ότι αν ήθελε μπορούσε να έρθει στις 2 από το σπίτι της...
Την Παρασκευή στις 2 η ώρα πράγματι πήγε ο Νίκος στο σπίτι της και αφού έκαναν ότι έκαναν (......) της έδωσε τα 1000 ευρώ και έφυγε...!
Στις 6 γυρνάει ο Γιώργος σπίτι και μπαίνοντας ρωτάει τη γυναίκα του:
- Πέρασε από εδώ ο Νίκος το μεσημέρι;;;
Πανικόβλητη η Ρένα και ενώ η καρδιά της πήγαινε να σπάσει απαντάει:
- Γιατί;;; Χμ,.. ναι...,πέρασε για λίγα λεπτά το μεσημέρι...
- Και σου έδωσε 1000 ευρώ;;; ρωτάει πάλι ο Γιώργος...
Η Ρένα τρομοκρατημένη πλέον τελείως σκέφτεται ότι από κάπου κάτι έμαθε αλλά βρίσκοντας την ψυχραιμία της απαντά:
- Ναι, πράγματι μου έδωσε 1000 ευρώ...
Τότε ο Γιώργος προς μεγάλη της έκπληξη χαμογελάει και λέει:

- Α, ωραία, γιατί πέρασε ο Νίκος το πρωί από το γραφείο και δανείστηκε 1000 ευρώ που υποσχέθηκε να τα φέρει σε σένα πηγαίνοντας προς το σπίτι του το μεσημέρι...

----------------------------------------------------------------------------------------------


 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Στη δεκαετία του '50, ένας νεαρός, αποφάσισε να κάνει ένα δωράκι στην κοπέλα με την οποία έβγαινε τις τελευταίες μέρες...
Μετά από πολλή σκέψη, αποφάσισε να της δωρίσει ένα ζευγάρι γάντια, κάτι ρομαντικό αλλά παράλληλα όχι πολύ προσωπικό...
Μαζί με την αδελφή της αγαπημένης του (που τους έκανε "πλάτες") πήγαν σε ένα ειδικευμένο μαγαζί και αγόρασαν τα γάντια...Η αδελφούλα αγόρασε και δυο βρακάκια για τον εαυτό της...
Ενώ η υπάλληλος πακετάριζε τα πράγματα, τα μπέρδεψε και έτσι η αδελφούλα πήρε το πακέτο με τα γάντια, ενώ τα βρακάκια στάλθηκαν στην αγαπημένη του νεαρού με το παρακάτω συνοδευτικό σημείωμα:


"Αγαπημένη μου, τα διάλεξα γιατί πρόσεξα πως δεν συνηθίζεις να φοράς όταν βγαίνουμε μαζί... Αν δεν ήταν η αδερφή σου, θα διάλεγα τα μακριά με τα κουμπιά, αλλά εκείνη φοράει κοντά που βγαίνουν και πιο εύκολα... Το χρώμα τους είναι ανοιχτό αλλά η κυρία που μου τα πούλησε μου έδειξε αυτά που φοράει εδώ και τρεις εβδομάδες και δεν έδειχναν καν βρώμικα... Την έβαλα να δοκιμάσει το δικό σου ζευγάρι και έδειχναν πολύ όμορφα επάνω της... Θα ήθελα να ήμουν μαζί σου όταν θα τα φοράς για πρώτη φορά, γιατί σίγουρα θα τα πιάσουν και άλλοι πριν σε ξαναδώ... Όταν τα βγάζεις, θυμήσου πως πρέπει να φυσάς μέσα τους πριν τα βάλεις στο συρτάρι σου γιατί υγραίνονται από τη χρήση... Σκέψου πόσες φορές θα τα φιλήσω στις μέρες που έρχονται... Ελπίζω να τα φοράς την Παρασκευή που θα βρεθούμε...

Υ.Γ. Η τελευταία μόδα είναι να τα φοράς διπλωμένα προς τα κάτω, ώστε να φαίνεται και λίγη γούνα από μέσα..."



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top