Ενεργά Ηχεία

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.929
μονοκαναλους δισκους , δεν ξερω, ενοεις της δεκαετηας του 50; βινυλια;
Ναι, αυτούς εννοώ. Γιατί δεν τους ακούς απο ενα ηχείο; Αφού είναι μονοφωνικοί
Δημητρη, οι ηχογραφησεις απο τη δεκαετια του 70 και μετα -πλην κλασικης μουσικης δεν μου αρεσει ο ορος δυσυχως εχει επικρατησει-γραφονται ενα ενα οργανο, σημερα η κιθαρα αυριο το μπασσο σε 10 μερες ηφωνη τα κρουστα κλπ ετσι δεν μιλαμε για πραγματικη αντηχηση αλλα για τεχνητη του μαστερα που λεει ο χερ ντοκτορ, στην ηλεκτρονικη μουσικη ειναι κανονας συμπιεστες, αποσυμπιεστες , κλπ μηχανηματα, :lol: ;) τωρα παμε στην ηχογραφηση η ειναι πολυμικροφωνικη η με δυο μικροφωνα μπλουμλειν η οχι, και με τρεια μικροφωνα που για μενα ειναι το καλυτερο στο αριστερο τα βιολια και πισω απο αυτα, το κεντρικο της βιολες και πισω τελος δεξια τα τσελλα μπασσα και οπισθεν αυτων,
Γνωστά όλα αυτά.
Δεν καταλαβαίνω γιατι τα αναφέρεις όμως.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ναι, αυτούς εννοώ. Γιατί δεν τους ακούς απο ενα ηχείο; Αφού είναι μονοφωνικοί
Θέλει τουλάχιστον όσα κανάλια ήδη έχει να τα χρησιμοποιεί,να μην πήγαιναν στράφι.Ενώ άμα διέθετε όμοιο κεντρικό,θα ήταν και πιο άνετη - πρακτική η εφαρμογή του μονού καναλιού.:)
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Σιγα μην εχει δικιο ο πελατης!

Στο 80 % των περιπτωσεων δεν εχει.

Αυτα τα ελεγαν το 1970 !

Πλεον πολλοι πελατες εκτος απο απαραδεκτη συμπεριφορα και χαζες απαιτησεις εχουν και μεγαλη αγνοια.
Να φυνουνε, να πανε αλλου !
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σιγα μην εχει δικιο ο πελατης!

Στο 80 % των περιπτωσεων δεν εχει.

Αυτα τα ελεγαν το 1970 !

Πλεον πολλοι πελατες εκτος απο απαραδεκτη συμπεριφορα και χαζες απαιτησεις εχουν και μεγαλη αγνοια.
Να φυνουνε, να πανε αλλου !
Αν θεωρείς πως ένα σάιτ μπορεί να υπάρξει χωρίς τους "πελάτες" του ,ή με τους ελάχιστους που πληρούν τις προδιαγραφές σου , ναι να φύγουν . ;)
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Αν θεωρείς πως ένα σάιτ μπορεί να υπάρξει χωρίς τους "πελάτες" του ,ή με τους ελάχιστους που πληρούν τις προδιαγραφές σου , ναι να φύγουν . ;)
Δεν το ειπα φυσικα για το σαιτ , το ειπα γενικα για την αγορα.

Δεν ξερω κατα ποσο αρμοζει η ταιριαζει εδω μεσα, αλλα δεν θα το αποφασισω εγω αυτο φυσικα.

Φιλοξενουμενοι ειμαστε εδω αλλωστε.
 

Μηνύματα
362
Reaction score
387
Μια ερώτηση για ηχεία έκανα και έχετε φτάσει να μιλάτε για τη διαχείριση του site και πως πρέπει να γίνεται κι αν γίνεται σωστά και πρέπει κάποιοι να μείνουν κάποιοι να φύγουνε.Για μένα η διαχείριση του site μια χαρά γίνεται αν και είμαι απέξω δε συμμετέχω πολύ σε συζητήσεις, Αλλά διαβάζω αρκετά από αυτά που γράφετε σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι που έχουν έπαρση αλλά σε μια κοινωνία σίγουρα υπάρχουνε λογής άνθρωποι that’s life Frank Sinatra ( joker)
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.630
Reaction score
83.116
Κοίτα που καταλήγει ένα νήμα, το οποίο αφορά γνώμες για αγορά ενεργών ηχείων!!!!!
Αυτοσυγκράτηση παιδιά!!!!!
Ούτε η πρώτη φορά είναι , ούτε η τελευταία.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Κοίτα που καταλήγει ένα νήμα, το οποίο αφορά γνώμες για αγορά ενεργών ηχείων!!!!!
Aυτά είναι.
Άλλο ένα θέμα έγινε τριμπούρδελο γιατί ορισμένοι δεν μπορούν να μείνουν εντός θέματος και ταυτόχρονα , ζητούν χιλιαδυό πράγματα χωρίς οι ίδιοι να κουνήσουν τον κώλο τους απ τον καναπέ.
Τώρα κάποιος δόλιος συντονιστής, πρέπει να μεταφέρει τα εκτός θέματος σε άλλο νήμα.
 







Μηνύματα
153
Reaction score
316
Aυτά είναι.
Άλλο ένα θέμα έγινε τριμπούρδελο γιατί ορισμένοι δεν μπορούν να μείνουν εντός θέματος και ταυτόχρονα , ζητούν χιλιαδυό πράγματα χωρίς οι ίδιοι να κουνήσουν τον κώλο τους απ τον καναπέ.
Τώρα κάποιος δόλιος συντονιστής, πρέπει να μεταφέρει τα εκτός θέματος σε άλλο νήμα.
Το ίδιο πράγμα λέμε.
Πιστεύω ότι όσοι είμαστε εδώ μέσα έχουμε την ίδια μούρλια. Επίσης, άλλοι έχουν απίστευτη γνώση και αλλοι λιγότερη.
Αυτό που νομίζω πως πρέπει να γίνεται είναι να ανταλλάζουμε απόψεις και να βοηθάμε πάντα καλοπροαίρετα, ο ένας τον άλλον.
Τελικά κάποιες φορές γίνεται της κακομοίρας!!!! Αυτό νομίζω δεν χρειάζεται...
Προσωπικά, τα χρόνια που διαβάζω το σάιτ, έχω κερδίσει πολλά διότι κατάλαβα αφενός ότι δεν έχω γνώσεις επί του θέματος και αφετέρου πως πρέπει να ακούσω κατά γράμμα τους ειδικούς, αν θέλω να απολαύσω το χόμπι μου στο έπακρο.
Εύχομαι τα καλύτερα καλύτερα στα μέλη της κοινότητας μας για το νέο έτος
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top