Ενεργά Ηχεία

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Όχι. Είναι σα να ζητάει κάποιος συνταγή για δερμάτινο παπούτσι* στο φούρνο και να του λέμε φάε καλύτερα κατσικάκι στο φούρνο.

*κάτι άλλο είχα γράψει στην αρχή, αλλά το άλλαξα.
Οπότε και αλλεργία να έχει στο κατσίκι, ας τον μπουκώσουμε να δούμε τι θα γίνει.
ΥΓ: Τρώγεται το δερμάτινο παπούτσι ? Γιατί αν δεν απατώμαι το πικαπ ακούγεται...
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Οπότε και αλλεργία να έχει στο κατσίκι, ας τον μπουκώσουμε να δούμε τι θα γίνει.
ΥΓ: Τρώγεται το δερμάτινο παπούτσι ? Γιατί αν δεν απατώμαι το πικαπ ακούγεται...
Εδώ κάποιοι τρώνε μυρμηγκοφάγους, στο παπούτσι θα κολλήσουμε;
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.795
-ετσι ακουει το ανθρωπινο αυτι!
... ετσι λες εσυ ή καποιος αλλος ? :coffee:
... διαβασε Τουλ, καταλαβε τι λεει και μετα βγαλε συμπερασμα.
Τα κατα καιρους γραφομενα σου,υποδεικνυουν ελλειπη εμπειρια σε παρα πολλα ολα τα θεματα.
Επισης ο τροπος που γραφεις δεν υποδικνυει ουδεμια γνωση, ισα ισα αποδεικνιει ενα αχταρμα σκορπιων ιοθετημενων πραγματων ασχετων με το οποιο θεμα συζητιεται.
 
Last edited:


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Δεν τρωγεστε με τιποτα βρε παλιοκουπρες!

Δεν υπαρχει λογος διαφορετικου smoothing-ετσι ακουει το ανθρωπινο αυτι!Διαβαστε ελευθερα να μορφωθειτε!
βάζε εσύ smoothing για τους αμόρφωτους....δεν πειράζζζ:lol:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν τρωγεστε με τιποτα βρε παλιοκουπρες!

Δεν υπαρχει λογος διαφορετικου smoothing-ετσι ακουει το ανθρωπινο αυτι!Διαβαστε ελευθερα να μορφωθειτε!
Έτσι τείνει μεν να το αντιλαμβάνεται ο μέσος ακροατής,υπό την προϋπόθεση όμως να μην σημειώνονταν χαρακτηριστικές κορυφώσεις από σύμπτωση ιδιορρυθμών καθώς κι έντονες υποχωρήσεις από φαινόμενα SBIR ή φασικές ακυρώσεις μεταξύ καναλιών,με τα ανήκοντα στη δεύτερη κατηγορία να μην εξομαλύνονταν σε ψυχοακουστικό επίπεδο ούτε και να επιδέχονταν ισοσταθμιστική διόρθωση.Και όλα αυτά δεν είναι συνήθως εντοπίσιμα υπό ψυχοακουστικό smoothing.Θα χρειαζόταν επίσης και μελέτη μεγεθών όπως το group delay και η υπερβάλλουσα φάση.

Και ομιλώντας περί ισοστάθμισης,αυτή δεν ενδείκνυται να επιτελείται πάνω σε ψυχοακουστική απόκριση.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Έτσι τείνει μεν να το αντιλαμβάνεται ο μέσος ακροατής,υπό την προϋπόθεση όμως να μην σημειώνονταν χαρακτηριστικές κορυφώσεις από σύμπτωση ιδιορρυθμών καθώς κι έντονες υποχωρήσεις από φαινόμενα SBIR ή φασικές ακυρώσεις μεταξύ καναλιών,με τα ανήκοντα στη δεύτερη κατηγορία να μην εξομαλύνονταν σε ψυχοακουστικό επίπεδο ούτε και να επιδέχονταν ισοσταθμιστική διόρθωση.Και όλα αυτά δεν είναι εντοπίσιμα στο ψυχοακουστικό smoothing.

Και ομιλώντας περί ισοστάθμισης,αυτή δεν ενδείκνυται να επιτελείται πάνω σε ψυχοακουστική απόκριση.
Ετσι.Το PSY ειναι η ακουστη αποκριση συχνοτητας.Οι μεγαλυτερες αναλυσεις στο οπτικο φασμα βοηθανε στην τοποθετηση,ισοσταθμιση κτλ.

Να διεκρινιζουμε διοτι μερικοι εχουν κολλησει στο παλιο 1/6.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Ετσι.Το PSY ειναι η ακουστη αποκριση συχνοτητας.Οι μεγαλυτερες αναλυσεις στο οπτικο φασμα βοηθανε στην τοποθετηση,ισοσταθμιση κτλ.

Να διεκρινιζουμε διοτι μερικοι εχουν κολλησει στο παλιο 1/6.
Έτσι. Αναμένουμε λοιπόν.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Έτσι τείνει μεν να το αντιλαμβάνεται ο μέσος ακροατής,υπό την προϋπόθεση όμως να μην σημειώνονταν χαρακτηριστικές κορυφώσεις από σύμπτωση ιδιορρυθμών καθώς κι έντονες υποχωρήσεις από φαινόμενα SBIR ή φασικές ακυρώσεις μεταξύ καναλιών,με τα ανήκοντα στη δεύτερη κατηγορία να μην εξομαλύνονταν σε ψυχοακουστικό επίπεδο ούτε και να επιδέχονταν ισοσταθμιστική διόρθωση.Και όλα αυτά δεν είναι συνήθως εντοπίσιμα υπό ψυχοακουστικό smoothing.Θα χρειαζόταν επίσης και μελέτη μεγεθών όπως το group delay και η υπερβάλλουσα φάση.

Και ομιλώντας περί ισοστάθμισης,αυτή δεν ενδείκνυται να επιτελείται πάνω σε ψυχοακουστική απόκριση.
Απλός, κατανοητός, όπως το ζήτησε ο @Mpanis!!
Αυτός είναι ο bhutia κύριοι που όλοι αγαπήσαμε!! :smile: :smile:
Νομίζω για κάποιον άπειρο ή κάποιον καινούργιο στο χώρο είναι προτιμότερο να του μεταδίδεις την εμπειρία σου και τις γνώσεις σου πάνω σε οποιαδήποτε σύστημα αντί να διαβάζει για εξειδικευμένα πράγματα που πίστεψε με δε καταλαβαίνει Χριστό.....

Γνώμη μου πάντα....
..:laugh::laugh::laugh::laugh:
 
Last edited:

Μηνύματα
244
Reaction score
690
Απλός, κατανοητός, όπως το ζήτησε ο @Mpanis!!
Αυτός είναι ο bhutia κύριοι που όλοι αγαπήσαμε!! :smile:
Νιώθω ότι δεν έχω βγάλει το δημοτικό αλλά συμπαθώ και διαβαζω πάντα @Bhutia !!!!
Τώρα τι καταλαβαίνω είναι ένα άλλο θέμα.... :lolsign:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.795
... ρωτα τον να σου εξηγησει τι ακριβως εννοει, καλο θα ηταν να του αναφερεις τι καταλαβες 8-)
Η χρηση του εν λογω λεξιλογιου και δομης, ειναι το μεσο για και ακριβεστερη διατυπωση των "πραγματων", καθως και προκληση δια ασκηση στον αναγνωστη να προσεγγισει το οποιο "πραμα", υπο διαφορετικη σκοπια, με τη δεουσα προσοχη (εφοσων συχνα χρειαζεται πολλαπλη αναγνωση).
Η δε Γκουρουδικη (?) διαλεκτος, εμπεριεχει πολυεπιπεδα και πολυσχιδη παραπλευρα οφελη.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απλός, κατανοητός, όπως το ζήτησε ο @Mpanis!!
Αυτός είναι ο bhutia κύριοι που όλοι αγαπήσαμε!! :smile: :smile:

..:laugh::laugh::laugh::laugh:
Η ουσία είναι ότι για να διαμείβεται κάτι χρειάζεται και κατάλληλος...συνένοχος. :Α
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.795
εγω θα γελαγα (γιατι το Decembered δε γελα ουτε με αστεια του Τσακ Νορις), με τις απαντησεις που λαμβανει κατα καιρους ο Γκουρου..
 

Μηνύματα
2.226
Reaction score
2.742
Ρε παραπονιάρη άντρα, πόσα Threads έχουν υπάρξει που κάποιος ζητά συγκεκριμένα πράγματα για πικάπ και όντως έχει πάρει απαντήσεις χωρίς παρεμβολές; Αν όμως κάποιος σου λέει "έχω 1000€ και θέλω ενισχυτή, πικάπ και ηχεία", πώς να μη του πει κάποιος ότι πάει να κάνει μπούρδα και ότι με τα ίδια χρήματα θα πάρει ένα σαφώς ανώτερο σύστημα που βινύλια μπορεί να μη παίζει, αλλά ηχητικά θα τα λέει καλύτερα;
Τα έχουμε ξαναπεί επ'αυτού, αλλά μιας που το αναφέρεις, κουβεντούλα να γίνει όσο κατεβαίνει ο καφές, u know. :p

@maiknight Τρελόπαιδο, μη παρασύρεσαι και μπαίνεις στο τριπάκι της αθυροστομίας. Συχνά ανάβουν τα αίματα εδώ ( καθώς υπάρχει και το πάθος της υποστήριξης των επιλογών μας ) και ο Λέανδρος έχει το χάρισμα να ανάβει τα λαμπάκια του συνομιλητή του σε χρόνο Dt, αλλά καλό είναι να προσέχουμε τους χαρακτηρισμούς που κάνουμε. Αν κάνεις τον κόπο και κοιτάξεις παλιότερα πόστς που ( πριν καμιά διετία ας πούμε ), θα δεις ότι χρησιμοποιούσα παρόμοιο λόγο. Συνειδητοποίησα ότι είναι ψυχοφθόρο και στεναχωρούνται αμφότεροι, ενώ εδώ είμαστε για να κάνουμε τη πλάκα μας, να συζητήσουμε για τα μηχανάκια μας και αν ανάψουν τα αίματα, καλό είναι να γίνεται με κόσμιο τρόπο, έχοντας πάντα κατά νου ότι δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι.
Φαντάσου μόλις το έγραψα χτες έκανα report το ποστ μου γιατί είμαι δίκαιος άνθρωπος.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.795
... θελει καποιος να μου εξηγησει γιατι κρινουμε απο της προσωπικες μας προτιμησεις? Εμεις ειμαστε το σημειο αναφορα μας ?
και καλα να ειμαστε και καποιοι σπουδαιοι, πα στο καλο να πουμε..
απορια δηλαδη το εχω για τηναθρωποτητα... μεγαλονωντας. :beach: :smoke:
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
... θελει καποιος να μου εξηγησει γιατι κρινουμε απο της προσωπικες μας προτιμησεις? Εμεις ειμαστε το σημειο αναφορα μας ?
και καλα να ειμαστε και καποιοι σπουδαιοι, πα στο καλο να πουμε..
απορια δηλαδη το εχω για τηναθρωποτητα... μεγαλονωντας. :beach: :smoke:
Και πως να κρίνουμε γέροντα; Διαφώτισέ μας!
 


Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
..σκοτωσες μια μαιμου τωρα, μα καλα ποσο νομιζει ρε συ αστροναφτη πως ειμαι ?
Mη το παίρνεις τοις μετρητοίς βρε μαϊμουδίτσα! Και καλά ως νέος και αδαής, ρωτάω τον σοφό, "γέροντα"!!
Να σου πάρω ένα τσαμπί μπανάνες να συμφιλιωθούμε;;;;
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.488
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top