Ενεργά εναντίον παθητικών ηχείων

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος
Η Πυθία ποτέ δεν εκανε αποκρυπτογράφηση των χρησμών της. Οπότε μην περιμένεις επιβεβαίωση ή διάψευση.

Θα σου πω όμως κάτι:

Θα έρθει μια μέρα σύντομα, η οποία όμως θα αργήσει, όπου αυτό που μοιάζει χειρότερο αλλά δεν είναι, θα γίνει το καλύτερο.

:neo:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Νομίζω ότι βρήκα τα 4 συστήματα και τη σειρά τους! :dance2:
Εάν ξέρεις αυτά που πρέπει να εχεις μάθει, και έχεις μάθει αυτά που πρέπει να ξέρεις, τότε αυτό που νομίζεις το ήξερες πριν το μάθεις.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Θα έρθει μια μέρα σύντομα, η οποία όμως θα αργήσει, όπου αυτό που μοιάζει χειρότερο αλλά δεν είναι, θα γίνει το καλύτερο.
ότι πιο εποικοδομητικό έχει γραφτεί στις τελευταίες σελίδες! :dance2:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Εάν ξέρεις αυτά που πρέπει να εχεις μάθει, και έχεις μάθει αυτά που πρέπει να ξέρεις, τότε αυτό που νομίζεις το ήξερες πριν το μάθεις.
Η Πυθία ποτέ δεν εκανε αποκρυπτογράφηση των χρησμών της. Οπότε μην περιμένεις επιβεβαίωση ή διάψευση.

Θα σου πω όμως κάτι:

Θα έρθει μια μέρα σύντομα, η οποία όμως θα αργήσει, όπου αυτό που μοιάζει χειρότερο αλλά δεν είναι, θα γίνει το καλύτερο.

:neo:
Μας τα λεγες,θα γράφεις τότε στη ΄΄Σταδιακή βελτίωση ηχοσυστήματος΄΄... :sneaky:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μας τα λεγες,θα γράφεις τότε στη ΄΄Σταδιακή βελτίωση ηχοσυστήματος΄΄... :sneaky:
Το θρεντ που θα γράψω μελλοντικά, επί του παρόντος δεν υφίσταται.
Μάλιστα δεν υφίσταται ούτε το παρελθόν του, ούτε το παρόν.

Και οπως είπε κάποιος άλλος προφήτης:
Θα έχετε σύστημα αλλά θα ειναι σαν να μην έχετε.

Ή μήπως είναι το αντίθετο;
Δεν έχετε σύστημα, αλλά έχετε το καλύτερο.
 





Μηνύματα
681
Reaction score
1
Πού κρίνεις ότι υπάρχει αντικανονικότητα σε σχέση με ό,τι έχει στήσει ο Ear στο δικό του Atmos και σε σχέση με όσα συνιστά με το γνωστό ένθερμο τόνο σε άλλα μέλη;

Ποιο στοιχείο θα εμπόδιζε χρήση ηχείων όπως το ΚΗ310 για να τα έβαζε λ.χ. ο υποφαινόμενος αντί για τις κόρνες στο παρουσιασμένο setup και δωμάτιο - εννοείται διαρρυθμισμένα σε απόσταση μέχρι 230 εκατοστόμετρα από το sweet spot - ή ο Dimifoot στο δικό του πολυκαναλικό μαζί με sub ή μέχρι και ο Jiovani με τα σχετικά sub στο δικό του σαλόνι;

Ακούγοντας πάντως σε διαφορετικά setup αλλά και με ακουστικά τα συνοδευτικά αρχεία με κομμάτια από την κόντρα με DD 8C ,ATC SCM100A & Grimm LS!Be ,μου έκανε καλύτερη εντύπωση το Dutch & Dutch σε σύγκριση με το ATC100 - έτσι όπως παρουσιάστηκαν στημένα και συλληφθέντα εννοείται...
Αν επιτρέπεται που;
 



Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
αν έχεις κάποια στατιστικά πες...

γιατί αν ψάξουμε ένα ένα τα νήματα παρουσιάσεων συστημάτων....θα εκπλαγείς ;)
Δε σας προλαβαίνω. Νομίζω πώς στα 2.5 μέτρα είμαι σε αυτούς που μπορούν και άνετα....

βέβαια μιλάμε για 2 χ 8΄΄ κάθε ηχείο ή 4 χ 6.5''

και έχει κι άλλο, αλλά θα φύγουν τα παράθυρα..........

227171_572ae292655350920dbb820572e5d557.jpg
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
γιατι δεν εβαλες απο κανα κινητο βρε να δειχνει 130db ;

Αν επιτρέπεται που;
παγαινε στο θεμα του αυτια και δες ποσα + db εχουν φαει τα κουτακια του μπας και καταλαβεις...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top