Ενεργά ηχεία για home cinema

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Μπήκε κ καναλακι για το καλώδιο, ένα βάψιμο κ είναι κομπλέ για εκεί πάνω..

Σκέφτομαι να βάλω και στα πίσω LR ενεργά αλλά δεν θέλω καλώδιο πέρα από το αναγκαίο ρεύματος.
Έτσι κ αλλιώς ο denon avr x 4400 δεν έχει υποστήριξη xlr για να είμαστε κ σίγουροι για την ποιότητα, διότι τα μέτρα θα είναι πάνω από 10 ανά κανάλι.
Υπάρχει λοιπόν κάποια δυνατότητα να συνδεθούν ασύρματα μέσω bluetooth κλπ.? Με πομπό κ δέκτη σε ενισχυτή και ενεργό ηχείο?
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
 

Attachments



Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Μπήκε κ καναλακι για το καλώδιο, ένα βάψιμο κ είναι κομπλέ για εκεί πάνω..

Σκέφτομαι να βάλω και στα πίσω LR ενεργά αλλά δεν θέλω καλώδιο πέρα από το αναγκαίο ρεύματος.
Έτσι κ αλλιώς ο denon avr x 4400 δεν έχει υποστήριξη xlr για να είμαστε κ σίγουροι για την ποιότητα, διότι τα μέτρα θα είναι πάνω από 10 ανά κανάλι.
Υπάρχει λοιπόν κάποια δυνατότητα να συνδεθούν ασύρματα μέσω bluetooth κλπ.? Με πομπό κ δέκτη σε ενισχυτή και ενεργό ηχείο?
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
Στο δικο μου συστημα εχω στο ενα surround ηχειο 10 μετρα και στο αλλο 15 μετρα καλωδιο Unbalanced RCA to Jack6.35mm χωρις κανενα προβλημα.
Αν βαλεις bluetooth παλι θα θες καλωδια απο το Bluetooth receiver στα ηχεια και επιπλεον και ρευμα για το bluetooth receiver. Επισης θα εχεις delay, και αλλη μια μετατροπη A/D-D/A.
Πραγματικα δεν βρισκω το λογο.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.940
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top