Ενεργά ηχεία


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.800
Reaction score
11.043
Για τη χρήση που τα θέλεις εγώ θα κοιτούσα προς b&w zeppelin , τα διαφορά ασύρματα jbl, το Oppo...

Για την ευκολία μετακίνησης και συνδεσιμότητας
+1, πολύ καλύτερες επιλογές γιατί είναι πραγματικά φορητές.

Δε έχουν στερεοφωνία αλλά σε κουζίνα, ταράτσα, υπνοδωμάτιο, κλπ. δύσκολο να υπάρξει σωστή στερεοφωνία.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.162
Reaction score
19.020
Ευχαριστω για τις απαντηαεις - προτασεις, θα τα κοιτάξω. Βρε ημιθεε στραβα το πηρες, πραγματικα πηρα καποιες ιδεες από φιλο μουσικο, δεν μιλησα ειρωνικα. Μεχρι να ψαξω και λιγα πραγματα παραπανω που ηθελα ημουν αληθεια οκ. Ετσι κι αλλιως χρειαζομαι ''διαβασμα'' ..Απλα αρχικα ηθελα να μειωσω τις επιλογες για ευνόητους λογους.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.162
Reaction score
19.020
Για τη χρήση που τα θέλεις εγώ θα κοιτούσα προς b&w zeppelin , τα διαφορά ασύρματα jbl, το Oppo...

Για την ευκολία μετακίνησης και συνδεσιμότητας
Ωραιες προτασεις, κοιτουσα κι εγω πριν λιγο καιρο τέτοιες λυσεις αλλα με τραβάει η λογικη του κλασσικου ζεύγους ηχειων. Και αν και τα θελω κυριως για να παιζουν κατευθείαν με μια πηγή θα ηθελα να εχω και την επιλογή να τα συνδεσω με τον ενισχυτή μου και sub.
Επειδή δεν ψαχνω υποχρεωτικα για ''μεγαλο'' ηχο τι γνωμη εχετε για αυτά ?
https://www.athensproaudio.gr/el/eve-audio-sc203.html
Μου φαινονται αξιοπρεπεστατη επιλογή σαν πρωτο look μαζι με τα genelec αλλα αυτά εχουν και εξοδο για sub.
[DOUBLEPOST=1495185046][/DOUBLEPOST]Δεν με χαλαει να κουβαλησω κι ένα σαμπακι στη ταρατσα... χαχχα
 





Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.162
Reaction score
19.020
Ναι, φαινονται ωραια πραγματικα... και βολικότατα. Θα παω να τα ακουσω κι αυτά. Η συνδεσμολογια είναι ένα θεμα αλλα what the hell. Ευχαριστω πολύ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.415
Reaction score
125.617
Μπλουτουθ ρε, μπλουτουθ λέμε.
Τι συνδεσμολογία θέμα;
Κινητό δεν έχεις;
Ταμπλετ;
Μίντια πλειερ;
Για όνομα...

Η τζιμπιελ έχει και σαμπ με μπλουτουθ.

Αυτή, ξέρει.
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.800
Reaction score
11.043
Για ποιό λόγο;
Τον προφανή: ισοπλευρο τριγωνο με στοιχειωδη συμμετρια αριστερα-δεξια και ανυπαρξια επιπλων εντος του τριγώνου. Σε κουζινα και υπνοδωμάτιο, δυσκολο. Σε ταρατσα εφικτο αλλα ποιος καθεται στην ταρατσα να ακουσει σε τριγωνο;
 




Μηνύματα
12.855
Reaction score
10.072
Τον προφανή: ισοπλευρο τριγωνο με στοιχειωδη συμμετρια αριστερα-δεξια και ανυπαρξια επιπλων εντος του τριγώνου. Σε κουζινα και υπνοδωμάτιο, δυσκολο. Σε ταρατσα εφικτο αλλα ποιος καθεται στην ταρατσα να ακουσει σε τριγωνο;
Στους χώρους που έχεις εσύ στο μυαλό σου, μπορεί. Στους χώρους που έχω εγώ, γίνεται. Και ειδικά στην ταράτσα, νομίζω θα είναι καλύτερα, γιατί δεν θα έχουμε ανακλάσεις.
 





Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.635
Μηνύματα
2.868.616
Members
37.944
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top