Επαγγελματίες, αγγελίες, trolling, συστηματικές παραβιάσεις κανονισμού

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
Επειδή διάβασα πάρα πολλά post αυτού του thread, υπάρχουν κάποιοι που τους αποτρέπει αυτό το "στίγμα".
δεν γνωρίζω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι...αλλά αν έχεις κάποια πρόταση...ευχαρίστως να την μοιραστείς μαζί μας και βλέπουμε
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
δεν γνωρίζω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι...αλλά αν έχεις κάποια πρόταση...ευχαρίστως να την μοιραστείς μαζί μας και βλέπουμε
Έκανα μια πρόταση στο αρχικό post μου στην προηγούμενη σελίδα:
Μήπως για τον χαρακτηρισμό κάποιου ως "επαγγελματία" να προσμετρώνται όχι μόνο οι πωλήσεις αλλά και οι αγορές του? (εκτός φυσικά κι από τη συμμετοχή του γενικότερα). Ο "επαγγελματίας¨ με την έννοια που αναφέρεται εδώ κυρίως πουλάει, δεν αγοράζει. Ακόμα κι αν αγοράζει με σκοπό των επαναπώληση με κέρδος, δεν βολεύει να το κάνει εδώ, καθώς οι αγγελίες είναι ορατές από όλους κι όλο και κάποιος θα τον αναφέρει. Θα πρέπει βέβαια να φαίνεται τι αγοράζει κάποιος, το οποίο είναι στη διακριτική του ευχέρεια να το δηλώνει στο σχετικό post πριν κλειδωθεί.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
Έκανα μια πρόταση στο αρχικό post μου στην προηγούμενη σελίδα:
Μήπως για τον χαρακτηρισμό κάποιου ως "επαγγελματία" να προσμετρώνται όχι μόνο οι πωλήσεις αλλά και οι αγορές του? (εκτός φυσικά κι από τη συμμετοχή του γενικότερα). Ο "επαγγελματίας¨ με την έννοια που αναφέρεται εδώ κυρίως πουλάει, δεν αγοράζει. Ακόμα κι αν αγοράζει με σκοπό των επαναπώληση με κέρδος, δεν βολεύει να το κάνει εδώ, καθώς οι αγγελίες είναι ορατές από όλους κι όλο και κάποιος θα τον αναφέρει. Θα πρέπει βέβαια να φαίνεται τι αγοράζει κάποιος, το οποίο είναι στη διακριτική του ευχέρεια να το δηλώνει στο σχετικό post πριν κλειδωθεί.
δεν είναι εφικτό να κρατάμε καρτέλα σε κάθε μέλος όμως το τι αγοράζει
άλλωστε όσοι έχουν αγοράσει κατά καιρούς πράματα από μέλη....και πήγαν μετά να τα πουλήσουν σε ανώτερη τιμή....έχουν ''πιαστεί''
ελάχιστες πονηρές περιπτώσεις
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
δεν είναι εφικτό να κρατάμε καρτέλα σε κάθε μέλος όμως το τι αγοράζει
άλλωστε όσοι έχουν αγοράσει κατά καιρούς πράματα από μέλη....και πήγαν μετά να τα πουλήσουν σε ανώτερη τιμή....έχουν ''πιαστεί''
ελάχιστες πονηρές περιπτώσεις
Αν το δηλώνει από μόνος του στο σχετικό thread της αγγελίας, τι πρόβλημα υπάρχει?
Όσο για την καρτέλα, είναι σαν την καρτέλα των 15 αγγελιών! :)

Κουβεντούλα κάνουμε, έτσι?

Όπως βλέπετε υπάρχουν κι άλλοι που ενδιαφέρονται σοβαρά για το avsite, εκτός από τους διαχειριστές! ;)
Αν μπορώ, ευχαρίστως να βοηθήσω κιόλας!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
Κουβεντούλα κάνουμε, έτσι?
βρε ναι....εννοείται :)

Αν το δηλώνει από μόνος του στο σχετικό thread της αγγελίας, τι πρόβλημα υπάρχει?
Όσο για την καρτέλα, είναι σαν την καρτέλα των 15 αγγελιών! :)
δεν υπάρχει καρτέλα αγγελιών...
απλά όταν κάποιος ανοίγει μια αγγελία πώλησης εμφανίζεται στο ιστορικό δραστηριότητας του στην κατηγορία αγγελίες

ενώ όταν αγοράζει και αναφερθεί το nick του...δηλώνεται ως ένα ποστ όπως τόσα κ τόσα άλλα...

δεν μπορεί ,ας πούμε, να κατηγοριοποιηθεί έτσι εύκολα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
Όπως βλέπετε υπάρχουν κι άλλοι που ενδιαφέρονται σοβαρά για το avsite, εκτός από τους διαχειριστές! ;)
Αν μπορώ, ευχαρίστως να βοηθήσω κιόλας!
στείλε βιογραφικό στον @Zizik και πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων στον @xfader :biggrin:
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
βρε ναι....εννοείται :)



δεν υπάρχει καρτέλα αγγελιών...
απλά όταν κάποιος ανοίγει μια αγγελία πώλησης εμφανίζεται στο ιστορικό δραστηριότητας του στην κατηγορία αγγελίες

ενώ όταν αγοράζει και αναφερθεί το nick του...δηλώνεται ως ένα ποστ όπως τόσα κ τόσα άλλα...

δεν μπορεί ,ας πούμε, να κατηγοριοποιηθεί έτσι εύκολα
Το καταλαβαίνω. Επίσης καταλαβαίνω πως κι εσείς άνθρωποι είστε, με τις δουλειές και τις υποχρεώσεις σας, όπως όλοι μας. Για αυτό γράφω, ευχαρίστως να βοηθήσω όπως μπορώ, και το εννοώ πλήρως.
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
OK.
Ζητώ λοιπόν και εγώ από τη διαχείριση να μετρήσει τις αγγελίες μου κ να μου πει αν αξίζει να έχω αυτή τη στάμπα..
Ευχαριστώ πολύ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
OK.
Ζητώ λοιπόν και εγώ από τη διαχείριση να μετρήσει τις αγγελίες μου κ να μου πει αν αξίζει να έχω αυτή τη στάμπα..
Ευχαριστώ πολύ
βρε παιδιά δεν πρόκειται για στάμπα

αναγνωριστικό δραστηριότητας είναι για την συγκεκριμένη κατηγορία
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
βρε παιδιά δεν πρόκειται για στάμπα

αναγνωριστικό δραστηριότητας είναι για την συγκεκριμένη κατηγορία
Κατανοητή η λειτουργία του χαρακτηρισμού.
Θα μπορούσε λοιπόν να αλλάξει απλά το λεκτικό, πχ "συχνός αγγελειοθέτης" ή κάτι παρόμοιο. Τι λέτε?
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.846
Βρε Δημήτρη μου άσε να υπάρχει και αυτή η σάμπα, δε ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον, μπορεί ο dahi να μην θέλει άλλο τη Μονολιθίξ να τη πάρουμε εμείς. :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
Βρε Δημήτρη μου άσε να υπάρχει και αυτή η σάμπα, δε ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον, μπορεί ο dahi να μην θέλει άλλο τη Μονολιθίξ να τη πάρουμε εμείς. :p
μόνο που εγώ δεν είμαι " " ....είμαι κανονικός σε αυτό το κομμάτι πλέον...και γι αυτό θεώρησα λογικό και τίμιο απέναντι και στους υπόλοιπους επαγγελματίες του χώρου που ποστάρουν εδώ μέσα να το γράψω κ εγώ....ο κανονισμός ισχύει για όλους

δεν καταλαβαίνω γιατί τόση παρεξήγηση
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.846
Αγαπητέ dahi εγώ χιούμορ έκανα, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη λεγόμενη στάμπα, πριν συγκεκριμένα σε εμένα αναφερόταν ως ''AV'' αργότερα ελπίζω ως ''Crystalator Μονολιθίξ Νο 2'' :)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
Αγαπητέ dahi εγώ χιούμορ έκανα, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη λεγόμενη στάμπα, πριν συγκεκριμένα σε εμένα αναφερόταν ως ''AV'' αργότερα ελπίζω ως ''Crystalator Μονολιθίξ Νο 2'' :)
το κατάλαβα βρε...:)
απλά έδωσες ευκαιρία να το αναφέρω
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
μόνο που εγώ δεν είμαι " " ....είμαι κανονικός σε αυτό το κομμάτι πλέον...και γι αυτό θεώρησα λογικό και τίμιο απέναντι και στους υπόλοιπους επαγγελματίες του χώρου που ποστάρουν εδώ μέσα να το γράψω κ εγώ....ο κανονισμός ισχύει για όλους

δεν καταλαβαίνω γιατί τόση παρεξήγηση
Δεν υπάρχει παρεξήγηση, απλά ένα θέμα προς συζήτηση και το συζητήσαμε. Όλα είναι καλοπροαίρετα.
 



Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Αφού είναι απόφαση κ υσχει με τόσες κ πάνω αγγελίες τότε παρακαλώ να μετρήσει κάποιος αρμόδιος τις δικές μου...
Κ στο κάτω κάτω είμαι στο χόμπι 32 χρόνια.. Εχω μαζέψει πολλά μηχανήματα ναι..και ακούω και δοκιμάζω κ ακόμη περισσότερα.
Αυτό δε με κάνει ούτε έμπορο ούτε επαγγελματία...
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
527
Reaction score
517
Δεν είναι θέμα για συζήτηση, είναι απόφαση του υπεύθυνου των αγγελιών. ;)
Ο οποίος ως super moderator, είμαι σίγουρος ότι λαμβάνει υπόψιν (έστω και λιιιιιγο) τις απόψεις των ταπεινών μελών... :) :) :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Ο οποίος ως super moderator, είμαι σίγουρος ότι λαμβάνει υπόψιν (έστω και λιιιιιγο) τις απόψεις των ταπεινών μελών... :) :) :)

Όχι για διαχειριστικά θέματα και δεν έχω διάθεση να επαναλάβω για πολλοστή φορά όσα έχουν ήδη εξηγηθεί για το θέμα.
Τρώω ήδη πολύ χρόνο απ' τη ζωή μου για το χόμπυ του AVsite. Αυτές είναι οι αγγελίες.-

Αφού είναι απόφαση κ υσχει με τόσες κ πάνω αγγελίες τότε παρακαλώ να μετρήσει κάποιος αρμόδιος τις δικές μου...
Κ στο κάτω κάτω είμαι στο χόμπι 32 χρόνια.. Εχω μαζέψει πολλά μηχανήματα ναι..και ακούω και δοκιμάζω κ ακόμη περισσότερα.
Αυτό δε με κάνει ούτε έμπορο ούτε επαγγελματία...
Δεν μας ενδιαφέρει πόσα χρόνια έχεις το χόμπυ, μόνο πόσες αγγελίες έχεις.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.031
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top