Επιλογή sub(s) για άμεση αγορά


Μηνύματα
98
Reaction score
69
Για μουσική JL Audio. Έχω το fathom f113 και το pb13 ultra και δεν ασχολούμαι καν με το Svs.
Αν και ψάχνομαι να πάρω δεύτερο JL

Αλλά κάνε μας τη χάρη και πάρε το ζεύγος αρενταλ να μας πεις εντυπώσεις :dance2:
 




Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Έχουν φτασει Γερμανία. Η ups μου λέει παράδοση σε 5 μέρες.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πολύς κόσμος έχει ενθουσιαστεί ακούγοντας τη δόνηση του δωματίου από το 13ραρι αλλά κανένας ούτε και εγώ από την απόκριση σε μουσική. 5 μέρες που είμαι με τα klipsch large ακούω πολύ ποιο ωραία και με περισσότερο μπάσο μουσικούλα. Να βάλω ταινία δεν έχω επιχειρήσει και ούτε θα το κάνω χωρίς καθόλου sub.
 


A

amoustakas

Guest
5 μέρες που είμαι με τα klipsch large ακούω πολύ ποιο ωραία και με περισσότερο μπάσο μουσικούλα. Να βάλω ταινία δεν έχω επιχειρήσει και ούτε θα το κάνω χωρίς καθόλου sub.
Στα έλεγα εγώ ότι βαράνε μια χαρά χωρίς σαμπ στη μουσική. Βάλε τώρα και μία ταινία. Έτσι για πλάκα.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
και τα κλειστα το ιδιο ειναι...
Ε μη τα βγάλουμε και σκαρτα.
Αυτο που κανουν το κανουν καλά απλά δε ταιριάζει για μουσική.

Ελπίζω να μη το μετανιώσω.

Δεν ξέρω είμαι ο πρώτος που τα φέρνει? Ξέρουμε κάποιον άλλο?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Τα συμπεράσματα είναι εσφαλμένα.

Αφορούν τα προβλήματα του χώρου και τη χρήση ενός μόνο σαμπ, που εκ των πραγμάτων είναι εσφαλμένη.

Μη παρασυρεστε σε γενικεύσεις και συμπεράσματα.

Δεκτές οι ακουστικές εντυπώσεις, αλλά δε γίνονται αποδεκτές οι ερμηνείες αυτών, για άλλη μια φορά.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Τα συμπεράσματα είναι εσφαλμένα.

Αφορούν τα προβλήματα του χώρου και τη χρήση ενός μόνο σαμπ, που εκ των πραγμάτων είναι εσφαλμένη.

Μη παρασυρεστε σε γενικεύσεις και συμπεράσματα.

Δεκτές οι ακουστικές εντυπώσεις, αλλά δε γίνονται αποδεκτές οι ερμηνείες αυτών, για άλλη μια φορά.
Μα αυτό λέω. Μπορεί να φταίει και ο βαρύς χαρακτήρας του 13αριού.
Με τα χάλια του χώρου το ένα sub ακούγεται χειρότερα. Απλά χωρίς αυτο το όποιο μπασο βγάζουν οι κολώνες είναι ποιο ομοιομορφο στο χώρο.
 



A

amoustakas

Guest
Τα συμπεράσματα είναι εσφαλμένα.

Αφορούν τα προβλήματα του χώρου και τη χρήση ενός μόνο σαμπ, που εκ των πραγμάτων είναι εσφαλμένη.

Μη παρασυρεστε σε γενικεύσεις και συμπεράσματα.

Δεκτές οι ακουστικές εντυπώσεις, αλλά δε γίνονται αποδεκτές οι ερμηνείες αυτών, για άλλη μια φορά.
Με ένα σαμπ δεν επέρχεται κατευθείαν βελτίωση στην στερεοφωνική εικόνα, δεν αποκτά ο ήχος σώμα σε όλο το φάσμα (ειδικά από μεσαίες και πάνω) και ακούς κατευθείαν το χώρο της ηχογράφησης, δεν ακούς βαθύτερο και περισσότερο μπάσο, δεν είναι έμμεσος τρόπος για προσθήκη loudness ώστε να ακούς πιο γεμάτα, δεν είναι έμμεσος τρόπος να αποκτήσεις μεγαλύτερες στάθμες; Για ποιό λόγο είναι προτιμητέο το κανένα σαμπ από το ένα σαμπ. Τι δεν καταλαβαίνΩ; :)
 








Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top