ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Μηνύματα
4.874
Reaction score
3.968
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Μιας και αναφερομαστε για το εν λογω καταστημα να πω και γω την προσωπικη μου εμπειρια απο το ιδιο καταστημα.
Πριν περιπου 5 χρονια αγορασα το πρωτο μου ηχοσυστημα αποτελουμενο απο ραδιοενισχυτη, dvd player ηχεια, σαμπγουφερ καλωδια. Ειχα ψαξει αρκετα το θεμα των τιμων και απο το εν λογω καταστημα ειχα την καλυτερη τιμη. Με εξυπηρετησε ενας υπαλληλος (Σταυρος) και ολα πηγαν πολυ καλα.
Πριν απο ενα χρονο τηλεφωνικα επικοινωνησα παλι με το καταστημα και τους ειπα οτι ενδιαφερομουν για cd player με οριο τα 1500 ευρω και δεν θα με πειραζε αν ηταν μεταχειρισμενο η demo σε καλη κατασταση. Μου προτειναν το Accustic Arts Mkll στα 1.500 ευρω. Μετα απο περιπου 15-20 μερες ειχα την δυνατοτητα να κατεβω στην Αθηνα και εφοσον μου αρεσε να το παρω. Αφου λοιπον καναμε καμμια ωρα ακροαση του ειπα οτι μου αρεσει και θα το αγοραζα. Αλλα τοτε μου αλλαξαν την τιμη στα 2.200! Εν πασει περιπτωσει παλι το αγορασα αλλα να κανω 500 χιλιομετρα και να μου αλλαξουν την τιμη δε νομιζω να ειναι οτι καλυτερο. Δεν λεω το μηχανημα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του, ωστοσο καλο ειναι οταν μιλαμε τηλεφωνικα με εταιριες να περνουμε και μια γραπτη επιβεβαιωση (φαξ η e-mail) την προσφορα του καταστηματος για να μην εχουμε παρομοια περιστατικα. Απο κει και περα δεν κραταω κακια σε κανενα, οι ανθρωποι ηταν ευγενεστατοι και θεωρω οτι το λαθος ηταν δικο μου.
 

Μηνύματα
3.194
Reaction score
776
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Πως ηταν δικο σου το λαθος οταν απο την μια μερα στην αλλη (και μαλλιστα σε προιον το οποιο δεν ειναια παραιτητα καινουργιο) σου ανεβαζουν την τιμη +700ε ?
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Τσάμπα καίει η λάμπα.
Ρε παιδιά δεν έχετε καταλάβει ότι μερικοί άνθρωποι σκέφτονται και λειτουργούν πάντα με αυτήν την υπέρμετρη καχυποψία, μη τυχόν και πέσουν "θύματα" κάποιου; Δεν θέλω να πω τι λέει η ψυχολογία για την υπέρμετρη καχυποψία γιατί θα παρεξηγηθούμε... Αυτός όμως ο τύπος καταναλωτή, μου θυμίζει εκείνη την διαφήμιση που ο πελάτης ρωτά τον μανάβη εάν ο ανανάς είναι ντόπιος. :114:

- Ευτυχώς ρε φίλε πάντως που δεν έπεσες "θύμα" του απατεώνα Καφάτου. Ευτυχώς σου άνοιξε τα μάτια κάποιος άλλος καλός άνθρωπος και πήρες τελικά το κελεπούρι τον... Sanyo έναντι του Optoma. Φαντάζομαι σου τους έβαλε κι αυτός δίπλα δίπλα και αποφάσισες. Άναψέ του ένα κερί του ανθρώπου μέρες που είναι, ήταν άριστη επιλογή! :114::142::142:

...
Και ποιος σου είπε εσένα, είρωνα φίλε μου, ότι πήρα τον Sanyo στην θέση του Optoma αλλά και ότι ο Optoma είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που βλέπει, τόνους rainbow ακόμα και σε DLP 10.000 €, τότε όπως ο Marantz.

Και για ποιόν λόγο δεν μπορώ να καταλάβω φίλε Νίκο, διότι όλους εδώ ανεξαιρέτως τους θεωρώ φίλους εξ αποστάσεως με κοινά χόμπι και τίποτα μα τίποτα να μας χωρίζει, συνεχίζεις να ξεθάβεις κάτι που έχω γράψει ότι μπορεί να πρόκειται και για δικό μου λάθος αλλά και εσφαλμένη εκτίμηση των σημαδιών, που μάλλον είδα.

Και βέβαια πλέον θα είμαι καχύποπτος σε κάθε αγορά που κάνω έπη ελληνικού εδάφους, διότι απλά σαν ράτσα ανθρώπων κοιτάμε να κερδίσουμε χρήμα και εκτίμηση κάνοντας ένα σωρό απατεωνιές. Και όποιος διαφωνεί μεγιά του και χαρά του αλλά ζεί στον κόσμο του!

Καχυποψία σου φαίνεται να αγόρασα Subwoofer από την πρώην Laserland ως καινούργιο και συσκευασμένο σε κουτί και στον μήνα πάνω το πήγα στην ETYT όπου και ανακάλυψαν ότι το συγκεκριμένο Sub ήταν επισκευασμένο με αλλαγμένους πυκνωτές. Ή σου φαίνεται καχυποψία η ιστορία που αναφέρω με την ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ. Και να βγεί κάποιος που σίγουρα έχει μαθευτεί να πεί τι, ότι του είχα πεί οτι ήταν Demo. Αφού είμασταν δύο κατά την διάρκεια της αγοράς και υπάρχει μάρτυρας, οπότε τι να πεί μπούρδες.
 

Μηνύματα
4.874
Reaction score
3.968
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Το λαθος ηταν δικο μου γιατι θα επρεπε αφου μιλησαμε στο τηλεφωνο να του πω στειλε μου κι ενα φαξ η ενα e-mail. Γιατι στο τηλεφωνο αυτος μπορει να μιλαει καθε μερα με 100 διαφορετικα ατομα, μετα απο 15-20 μερες που κατεβηκα εγω στην Αθηνα δεν ειναι υποχρεωμενος να θυμαται. Μπορει και να μην του αρεσει να θυμαται! Βεβαια εγω πηρα την προηγουμενη μερα ενα τηλεφωνο του θυμησα ποιος ειμαι και οτι μιλησαμε για το player. Τον ρωτησα αν εξακολουθει να το εχει μου απαντησε θετικα κι αυτο ηταν. Δεν εκανα εκ νεου συζητησα για το οικονομικο γιατι αφου θυμηθηκε και καποιες λεπτομερειες απο την πρωτη συζητηση που καναμε θεωρησα αυτονοητο οτι θυμοταν και την τιμη. Για την ακριβεια μου ειχε προτεινει και καποια αλλα και μου ειπε οτι θα ηταν καλυτερα να τα ακουσω και μετα να αποφασισω. Εγω το ειχα ψαξει στο ιντερνετ και αυτο που ειχα σταμπαρει και τελικα αγορασα ειδα οτι καινουριο εκανε 5.900 ευρω. Θεωρησα οτι μπορει να αδικηθηκα και να μην μου αρεσε αυτο που εγινε αλλα τελικα λειτουργησα λανθασμενα. Δηλαδη στηριχτηκα στον προφορικο λογο κατι που ειναι τελειως λαθος.
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Και για να βάλω και τα πράγματα στην θέση τους στο θέμα "Ανδρέας Καφάτος". Όλοι ξέρετε, τουλάχιστον οι φίλοι του, λίγο πολύ την ιστορία του Α. Καφάτου εδώ και μια δεκαετία απ' την LASERLAND - ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ και τώρα στην PSA, καθώς και τις κόντρες και διαμάχες του με παλιούς συνεργάτες αλλά και συνφορουμίτες στο AVFORUM τότε. Είναι εύκολο για οποιονδήποτε, να κατηγορεί οποιονδήποτε με ευκολία και στην περίπτωση του Αντρέα, μάλλον λόγω της καινοτόμου παρουσία του στον χώρο όλα αυτά τα χρόνια, να έχει ακούσει και τα εξαμάξης για χίλιους δυό πιθανούς και απίθανους λόγους.

Είναι πολύ πιθανόν να με είχαν λοιπόν επηρεάσει κάποιοι για το συγκεκριμένο άτομο και στην επίσκεψη μου, στην τότε ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ, να κουβάλαγα και μια μικρή προκατάληψη σχετικά με τον τρόπο που "πουλάει" ένα προϊόν και με ένα - δύο σημάδια που διέκρινα να κατάλαβα εσφαλμένα ότι προσπαθεί να με ξεγελάσει.

Και επειδή το να αδικείς κάποιον το θεωρώ το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις σε κάποιον και επειδή όντως δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για το περιστατικό που ανέφερα στο άλλο site, οφείλω να αποκαταστήσω την αλήθεια λέγοντάς σας ότι, ΝΑΙ ΤΟΝ ΈΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΎΤΗΚΑ ΕΣΦΑΛΜΈΝΑ ΛΆΘΟΣ.

Τώρα του βγάζω το καπέλο για την κίνηση να μου τηλεφωνήσει σήμερα και να συζητήσουμε για το περιστατικό και βέβαια για το εξαιρετικό και φιλικό ήθος και διάθεση που μου έδειξε σε όλη την διάρκεια της συζήτησης. Με κέρδισε σαν φίλο, πιθανό πελάτη του και πάνω απ' 'όλα σαν άνθρωπο και γι' αυτό και μόνο, μέρες που είναι κιόλας, του ζητώ δημόσια συγνώμη αν τον στεναχώρησα.

Και κάτι ακόμα να ξεκαθαριστεί πως το θέμα του Αντρέα δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την απαράδεκτη συμπεριφορά της ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗΣ θέμα που θα το κυνηγήσω με όλες μου τις δυνάμεις.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Και ποιος σου είπε εσένα, είρωνα φίλε μου, ότι πήρα τον Sanyo στην θέση του Optoma αλλά και ότι ο Optoma είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που βλέπει, τόνους rainbow ακόμα και σε DLP 10.000 €, τότε όπως ο Marantz.
Εσύ τα γράφεις όχι εγώ. Εσύ μας είπες ότι στο μαγαζί ο Καφάτος πήγε να σε παραπλανήσει γιατί φαινόταν ότι ο optoma έπαιζε καλύτερα από τον Sanyo που μετά τον αγόρασε ο φίλος σου και τον είδατε (μόνο του φυσικά) και αποφασίσατε ότι έχει καλύτερο μαύρο από τον optoma. Πιάσε το αυγό και κούρεψέ το. Και λες ότι ξέρεις κι από προβολείς.

Σε αυτήν την περίπτωση του προβολέα, λειτούργησες με την λογική ότι τα ξέρεις όλα, (κλασικό ελληνικό φαινόμενο). Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις αλλά από ότι φαίνεται δεν έχεις καμία απολύτως σχέση επαγγελματικά με το εμπόριο. Δεν είναι όλοι απατεώνες φίλε μου. Αντιθέτως είναι εκεί για να ακούσουν και να δεχτούν την άποψη του κάθε τυχαίου που νομίζει ότι επειδή διάβασε ένα περιοδικό ξέρει τα πάντα για την δουλειά του και μάλιστα καλύτερα από τον ίδιο. Η λογική σου να τους βλέπεις έτσι μέχρι αποδείξεως του εναντίου, είναι αυτή που δείχνει καχυποψία και κουτοπονηριά άνευ προηγουμένου (κλασικό ελληνικό φαινόμενο). Τέλος, όταν όλος ο κόσμος σου λέει ότι κάνεις λάθος για το συγκεκριμένο άτομο κι εσύ δεν εννοείς να το παραδεχθείς, τότε δεν υπάρχει λόγος συζήτησης.

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Και επειδή το να αδικείς κάποιον το θεωρώ το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις σε κάποιον και επειδή όντως δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για το περιστατικό που ανέφερα στο άλλο site, οφείλω να αποκαταστήσω την αλήθεια λέγοντάς σας ότι, ΝΑΙ ΤΟΝ ΈΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΎΤΗΚΑ ΕΣΦΑΛΜΈΝΑ ΛΆΘΟΣ.

Τώρα του βγάζω το καπέλο για την κίνηση να μου τηλεφωνήσει σήμερα και να συζητήσουμε για το περιστατικό και βέβαια για το εξαιρετικό και φιλικό ήθος και διάθεση που μου έδειξε σε όλη την διάρκεια της συζήτησης. Με κέρδισε σαν φίλο, πιθανό πελάτη του και πάνω απ' 'όλα σαν άνθρωπο και γι' αυτό και μόνο, μέρες που είναι κιόλας, του ζητώ δημόσια συγνώμη αν τον στεναχώρησα.
Μπράβο σου! Θεώρησε τα προηγούμενα ως μη λεχθέντα.

...
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Μπράβο σου! Θεώρησε τα προηγούμενα ως μη λεχθέντα.

...
Κανένα πρόβλημα Νίκο, αλλά ο ρημάδις ο γραπτός ο λόγος μέσω μηνυμάτων οδηγεί εύκολα σε παρεξηγήσεις και βέβαια παρανοήσεις.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Ευχαριστω πολυ avpap!
Το να σε κερδισω σαν φιλο μου ειναι αρκετο...
 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Και μια και λύθηκε παρεξήγηση να θέσω ξανά το ερώτημα που απασχολεί το 99% των μελών...... Το βασικό ερώτημα....

Πριν πόσα χρόνια άσπρισε ο Καφάτος??? (και τελικά είναι αυτός που σκότωσε τον J.R.?)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.777
Reaction score
94.973
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Και μια και λύθηκε παρεξήγηση να θέσω ξανά το ερώτημα που απασχολεί το 99% των μελών...... Το βασικό ερώτημα....

Πριν πόσα χρόνια άσπρισε ο Καφάτος??? (και τελικά είναι αυτός που σκότωσε τον J.R.?)
Άντε βρε παιδιά πόσα είναι τα χρόνια;

Πείτε το να τελειώνουμε και να κλειδώσει πια και το θέμα:138:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.133
Reaction score
20.668
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Ακριβώς για να μην μείνει στίγμα δεν ανέφερα τίποτα εδώ και βέβαια δεν έκανα καμία καταγγελία επώνυμα αν και σε γνωρίζω και με γνωρίζεις προσωπικά, από εποχής Laserland, από εκθέσεις, από ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ μέχρι και απ' τον Πάπα στην Βαρυμπόμπη που έχουμε φάει με τις οικογένειες και έχουμε χαιρετηθεί ουκ ολίγες φορές. Αν είχα και avatar τη φάτσα μου θα με γνώριζες σίγουρα.

Τώρα δεν μου κάνει καμία εντύπωση που χρησιμοποιείς την ιστορία σου ως άλλοθι και ως υπερασπιστική τακτική διότι απλά θες να προστατέψεις το όνομα σου και την προϊστορία σου στον χώρο. Κάλλιστα θα μπορούσες να μου απαντήσεις και με pm. Όλοι κρινόμαστε απ' την ιστορία μας και την πορεία μας αλλά εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνεις στον κόπο να γράψεις ένα κατεβατό για την ιστορία σου μόνο και μόνο για να απαντήσεις σε ένα περιστατικό που αναφέρθηκε σε άλλο Forum.
Έως αυτή τη στιγμή έχω διαβάσει το θέμα έως και αυτό το μήνυμα, και χωρίς να έχω καμιά διάθεση υπεράσπισης του Ανδρέα, (αν και βασικά δεν με ενδιαφέρει ό,τιδήποτε και να υποθέσει κάποιος επ' αυτού), όταν διαβάζω τέτοια αλλοπρόσαλλα πράγματα, αισθάνομαι ότι προσβάλλεται η νοημοσύνη μου, κάτι εξ αιτίας του οποίου γίνομαι τούρκος. ΤΟΥΡΚΟΣ.
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Κώστα αν διαβάσεις την απάντηση του avpap δηλαδή αρκξετά νήματα παρακάτω θα δείς οτι τελικά η λογική και η αντρίκεια συγνώμη είναι οτι πολυτιμότερο μας εχει μείνει να ελπίζουμε για ενα καλύτερο αυριο...

Φίλε avpap η απάντηση σου είναι μια απο τις ειλικρινέστερες και σοβαρεστατες ντόμπρες απαντήσεις που εχω διαβάσει ποτέ σε φορουμ... τα σέβη μου και τα ειλικρινή Χρόνια Πολλά για τις ομορφες αγιες μέρες που περνάμε...

Καλό βράδυ
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Έως αυτή τη στιγμή έχω διαβάσει το θέμα έως και αυτό το μήνυμα, και χωρίς να έχω καμιά διάθεση υπεράσπισης του Ανδρέα, (αν και βασικά δεν με ενδιαφέρει ό,τιδήποτε και να υποθέσει κάποιος επ' αυτού), όταν διαβάζω τέτοια αλλοπρόσαλλα πράγματα, αισθάνομαι ότι προσβάλλεται η νοημοσύνη μου, κάτι εξ αιτίας του οποίου γίνομαι τούρκος. ΤΟΥΡΚΟΣ.
Καλά διάβασε τα όλα τα σχόλια και μετά πάρε και χατζάρα!
Εντάξει πέρα απ' την πλάκα τώρα νομίζω πως το δίκαιο είναι αγαθό, τουλάχιστον για μένα.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.133
Reaction score
20.668
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Τέλος πάντων, δεν το συνεχίζω. Έτσι κι αλλιώς, τα συμπεράσματά μου τα έχω βγάλει και για τον Αντρέα και για αυτό εδώ το άτομο.
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Σαν συνέχεια όλων αυτών που γράφτηκαν απ' τη μεριά μου να αναφέρω πως σήμερα το μεσημέρι επικοινώνησε μαζί μου ο ιδιοκτήτης της ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗΣ. Μου ανέφερε λοιπόν πως αναγνωρίζει το λάθος τους, να μου στείλουν Demo ηχεία για να με εξυπηρετήσουν προσωρινά, χωρίς να με έχουν ενημερώσει και βέβαια ότι λόγω φόρτου εργασίας αλλά και μικρομπερδέματος απ' ότι κατάλαβα, δεν έκαναν καμία προσπάθεια να επικοινωνήσουν μαζί μου για να με καθησυχάσουν αλλά και να με ενημερώσουν για την πορεία της αντικατάστασης των ηχείων. Επίσης μου ανέφερε πως το φορτηγό με την παραγγελία απ' την Αγγλία έφτασε στις 10/4 αλλά και πάλι δεν πρόλαβαν να ειδοποιήσουν λόγω της μεγάλης κίνησης λόγω Πάσχα. Βέβαια τα ηχεία θα αντικατασταθούν με καινούργια στις επόμενες μέρες και το θέμα απ' τη μεριά μου θεωρείτε λήξαν.

Υ.Γ. Να αναφέρω επίσης πως ήταν εξαιρετικά ευγενικός μαζί μου και φιλικός και δεν προσπάθησε σε καμία περίπτωση να δικαιολογήσει το λάθος της εταιρείας του κατί που τον τιμά ιδιαίτερα. Προσωπικά τον ευχαριστώ για την στάση του.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Τελικα, πολυ ...μαλαγανας αυτος ο "συν-ασπρομαλλης":135: Επιβεβαιωση του κανονα "οι παλαιοι ειμαστε αλλιως":138:
 



Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗ

Σαν συνέχεια όλων αυτών που γράφτηκαν απ' τη μεριά μου να αναφέρω πως σήμερα το μεσημέρι επικοινώνησε μαζί μου ο ιδιοκτήτης της ΗΧΟΕΚΦΡΑΣΗΣ. Μου ανέφερε λοιπόν πως αναγνωρίζει το λάθος τους, να μου στείλουν Demo ηχεία για να με εξυπηρετήσουν προσωρινά, χωρίς να με έχουν ενημερώσει και βέβαια ότι λόγω φόρτου εργασίας αλλά και μικρομπερδέματος απ' ότι κατάλαβα, δεν έκαναν καμία προσπάθεια να επικοινωνήσουν μαζί μου για να με καθησυχάσουν αλλά και να με ενημερώσουν για την πορεία της αντικατάστασης των ηχείων. Επίσης μου ανέφερε πως το φορτηγό με την παραγγελία απ' την Αγγλία έφτασε στις 10/4 αλλά και πάλι δεν πρόλαβαν να ειδοποιήσουν λόγω της μεγάλης κίνησης λόγω Πάσχα. Βέβαια τα ηχεία θα αντικατασταθούν με καινούργια στις επόμενες μέρες και το θέμα απ' τη μεριά μου θεωρείτε λήξαν.

Υ.Γ. Να αναφέρω επίσης πως ήταν εξαιρετικά ευγενικός μαζί μου και φιλικός και δεν προσπάθησε σε καμία περίπτωση να δικαιολογήσει το λάθος της εταιρείας του κατί που τον τιμά ιδιαίτερα. Προσωπικά τον ευχαριστώ για την στάση του.

Δηλαδή
αγόρασες άθελα σου ένα demo προϊόν!!!
γιατί?????
δεν το επέστρεψες .. την ίδια στιγμή????
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.871.657
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top