Ηλεκτρονικό τσιγάρο

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.776
Reaction score
94.968
Είπε ο πωλητής υγρών και λοιπών ειδών, "πάνω από τους 30 βαθμούς θερμοκρασία τα υγρά δεν αντέχουν, διασπωνται και γίνονται επικίνδυνα". Είναι ποτέ δυνατόν αυτό να είναι αλήθεια;
Μάλλον 300 εννοούσε.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Και είναι λάθος επίσης .Και έχει και μαγαζί το ζωντόβολο
Γλυκερινη ,σημείο βρασμού 290 °
Προπυλενογλυκόλη 188 °
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.003
Reaction score
41.343
Είπε ότι αυτό το προπυλοκατι είναι σαν τα συντηρητικά Ε που μπαίνουν στα φαγητά για αυτό χαλάνε σε θερμοκρασία πάνω από 30. Τι να πω; τρόμαξε ο δικός μου...
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Είναι κακός έμπορος αν μη τι άλλο .
Ανενημέρωτος ,παπαγαλάκι της Philip Morris
Αν είναι αυτός που του έδωσε και τις αντιστάσεις .......:smg:
 


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
:rolleyes:

...έχουμε νέο γλωσσοπλάστη... :roflmao:





Οι Ni 200 στον subtank mini μου βγάζουν πολύ ζεστό ατμό - για το ντουμάνι που θα ήθελα, νομίζω ότι ο θάλαμος των OCC κεφαλών δεν είναι βελτιστοποιημένος για Ni - πολύ μικρός χώρος για να απλωθεί σωστά η αντίσταση. Θα δοκιμάσω την rebuiltable κεφαλή και θα επανέρθω. ;)

Γιάννη για να σου βγάζει υψηλή θερμοκρασία με τις κεφαλές ΝΙ200 κάτι δεν έχει διαβάσει σωστά το Mod ,
γέμισε το τανκάκι με το υγρό άστο 5 λεπτά και το mod να έρθουν σε θερμοκράσία και κάρφωσε τον subtank δηλώνοντας εκείνη την στιγμή το καινούργιο coil.
Λογικά δεν θα σου ανεβάσει θερμοκρασία επίσης δες εάν τα συρματάκια απο τις κεφαλές ΝΙ200 είναι αρκετά σφιχτός ο πόλος
εάν δεν ....ξέρεις εσύ ματσόλα:)
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Καλημέρα κι απο'μένα, επανέρχομαι να αποκαταστήσω την αλήθεια... Κεντάει ο subtank ωρέ! Απλά θέλει ρουφηχτές τζούρες και λίγη νικοτίνη ( όπως έχει ειπωθεί κι εδώ ). Δεν έχει τόση πολλή πυκνότητα ατμού στην αντίσταση των 1.2Ω, αλλά θα βρω τη λύση σιγά σιγά.
Αυτές οι πλακέτες που δείξατε, είναι προς πώληση? Και αν ναι, πόσο πάει η κόμμη?
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Χαμήλωσε την Νικοτίνη στον Subtank στα 6 η και ποιο κάτω! και το έχω πει πολλές φορές ότι...

...δεν συστήνεται σε ατμιστές που έχουν μάθει στην "σφιχτή τζούρα", αφενός στην κλειστή, πνίγει τα αρώματα και όσο τον ανοίγεις τα ξεδιπλώνει...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.003
Reaction score
41.343
Είναι κακός έμπορος αν μη τι άλλο .
Ανενημέρωτος ,παπαγαλάκι της Philip Morris
Αν είναι αυτός που του έδωσε και τις αντιστάσεις .......:smg:

τελικά δεν ήταν οι αντιστάσεις το πρόβλημα, επειδή το έσφιγγε πολύ είχε υποχωρήσει ο ένας πόλος οπότε μετά δεν έκανε καλή επαφή...
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Χαμήλωσε την Νικοτίνη στον Subtank στα 6 η και ποιο κάτω! και το έχω πει πολλές φορές ότι...
Κατέβηκα στα 6mg και λέω να το σπάσω με μηδενικό. Τώρα πειραματίζομαι με τα watts ( προς το παρόν κινούμαι ανάμεσα στα 16~17W για την 1.2Ω ) και τις τρύπες του αεραγωγού ( αν και μάλλον μου αρέσει να τον έχω τέρμα ανοιχτό ). Δοκίμασα και την rba για λίγο, αλλά επειδή μάλλον της έβαλα πολύ βαμβάκι και έβγαζε μπουκωμένη γεύση, την έβαλα στην άκρη για λίγο μέχρι να έχω όρεξη να ασχοληθώ κανονικά μαζί της. Αν έχετε και καμία καλή συμβουλή, δεκτή!
 



Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.786
Last edited:




Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Χαμήλωσε την Νικοτίνη στον Subtank στα 6 η και ποιο κάτω! και το έχω πει πολλές φορές ότι...
Ρε τρελε υπαρχει κατι που να ριχνει και το αλκολ; Ειμαι ακομα κουδουνι απο τις χθεσηνομεσημεριανες μπυρονιες!. Ο [ψηλος] κανει ακομα αποτοξινωση:p
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.670
Μηνύματα
2.871.640
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top