Ηλεκτρονικό τσιγάρο


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.056
Reaction score
95.767
Μη γελάς βρε!

Σε λίγο θα παίζουν και flac, γι' αυτό στο έβαλα. :D
 





Μηνύματα
6.910
Reaction score
5.787
To κοστος για ενα λιτρο βασης ειναι ελαχιστο Μανο! Δεν ξερω ομως τι και πως......
Πολλοι φτιαχνουν τις βασεις μονοι τους αγοραζοντας τα παραπανω απο φαρμακειο.Με την νικοτινη ομως τι γινεται?
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Ατμίζεις βάσεις και καπνίζεις νικοτίνη.....απλό :confused:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
Aγοράζεις κάποια επώνυμη νικοτινούχα βάση υψηλής περιεκτικότητας(πάνω από 50mg).
Και τον απαραίτητο εξοπλισμό(γάντια,γυαλιά,ποτήρια ζέσεως,ογκομετρικούς σωλήνες) για να είσαι ασφαλής και σωστός.
Η νικοτίνη είναι ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ,οπότε προέχει η ασφάλεια παρά η οικονομία.

Όποιος δεν έχει φτιάξει ξανά DIY βάσεις καλό είναι να ξεκινήσει με χαμηλής περιεκτικότητας νικοτινούχες (20mg και κάτω) για προπόνηση.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.474
Reaction score
94.528
rose.athens γνωριζεις κατι για αυτα? Εχει ασχοληθει κανεις σας?

View attachment 47526
Τι θες να μάθεις; Είναι συσκευασίες 1 λίτρου φαρμακευτικής καθαρότητας. Με την νικοτίνη όμως τι θα κάνεις, όταν σε μεγάλη περιεκτικότητα είναι απολύτως τοξική;

Εκτός αν θες υγρό μόνο με άρωμα, χωρίς νικοτίνη, οπότε προχώρα το.
 

Μηνύματα
6.910
Reaction score
5.787
Γιαννη αυτο θελω να μαθω. Να φτιαξω ατμιστικη βαση με 6mg νικοτινη.
Τι πρεπει να αγορασω ακριβως. Εσυ φερνεις?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.474
Reaction score
94.528
Water for injection, γλυκερίνη και propylene glycol φέρνω και έχω πάντα για το εργαστήριο. Αλλά δεν σου δίνω, γιατί αν μπλέξω μ' εσάς τους παλαβούς, χάθηκα. :p
 





Μηνύματα
53
Reaction score
27
Καλημέρα σε όλους και καλή πρωτομαγιά.δοκίμασα τον Apollo dripper και τρελάθηκα με τα αρώματα του και τα ντουμάνια του και ειμαι να τον αγοράζω πολύ σύντομα θα ήθελα να ρωτήσω όμως μιας και έχει βγει ο calix και δεν έχω την δυνατότητα να τον δοκιμασω αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τους 2 να μου πει την γνώμη του πολύ θα το εκτιμούσα.ευχαριστώ προκαταβολικά όλους καλά ατμισματα
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ολοι οι dripper παιζουν πιο εντονα σε γευση...
...και ολοι μα ολοι παιζουν διαφορετικα....
..
μην ακους τον καθε π@π@ρ@ τι θα σου πει...:p

και μην μπεις στο τριπακι ποιος παιζει καλυτερα γιατι την εβαψες.....:D

παρε εναν dripper και εναν επισκευασιμο χωρις προβληματα και αραξε.......

αν ομως θελεις να παιξεις εχει μπολικο πραμα η αγορα για ολους με ολα τα ειδη ατμισης και οτι γουσταρει η ψυχη σου :)
 
Last edited:

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Σχετικα με τις ατμιστικες βασεις, από καιρο τωρα, παιρνω το 1 λιτρο γλυκερινη του Συνδεσμου (3.80 ευρω) αραιωνω με 10% Water for injection και 100 ml ετοιμη βαση με
40 mg νικοτινη.
Βαζω την αναλογια που θελω,(τωρα κανω με 5 mg νικοτινη) και εχοντας διαφορα αρωματακια των 10 ml, φτιαχνω μπουκαλακια των 20 ml ,τα οποια λενε να τα αφησεις και 2-3 ημερες.
 

Μηνύματα
53
Reaction score
27
Α
ολοι οι dripper παιζουν πιο εντονα σε γευση...
...και ολοι μα ολοι παιζουν διαφορετικα....
..
μην ακους τον καθε π@π@ρ@ τι θα σου πει...:p

και μην μπεις στο τριπακι ποιος παιζει καλυτερα γιατι την εβαψες.....:D

παρε εναν dripper και εναν επισκευασιμο χωρις προβληματα και αραξε.......

αν ομως θελεις να παιξεις εχει μπολικο πραμα η αγορα για ολους με ολα τα ειδη ατμισης και οτι γουσταρει η ψυχη σου :)
Ευχαριστώ για το reply τώρα παίζω με 2 kayfun liteplus και το ipv mini και το evicsupreme (καλάμι ψαρέματος) όχι δεν θέλω να παίξω έχω καλύτερα πράγματα να παίξω όπως την κιθάρα μου και τα 2 παιδάκια μου.το άλλο δεν το παίζω πια χρόνια τώρα:) απλά δεν ξέρω αν ο calix που είναι dripper αλλά τανκατος δίνει αρώματα όπως ο Apollo η χάνει λόγο του τανκ.για μένα τα αρώματα είναι το παν καπνικα ποια δεν κάνω και νικοτίνη στο 3 και 0 να κάνω το ίδιο μου κάνει.θελω τα αρώματα στο φουλ.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.909
Μηνύματα
2.881.153
Members
37.964
Νεότερο μέλος
Socratis10
Top