Ηχεία Αυτοκινήτου 6x9"




Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Πρέπει όμως τουλάχιστον στους 35 που κατεβαίνουν έτσι?
Τα Kenwood τελικά τα είχα εντελώς ακροσάριστα τα us που τα έκοψα στους 40 ανεβαίνουν πολύ περισσότερο σε εντάσεις αλλά η ποιότητα τούς είναι σκέτη απογοήτευση!

Τα έβαλα τα jbl τα ακριβά από ΟΔΕΣ γιατί δεν μου αρέσει να ψωνίζω από εντελώς άγνωστους!

Ίσως και με τα Kenwood αν τα εκοβα στους 40 να έκανα δουλειά αλλά αφού θα λύσω πάλι πάμε στα σίγουρα!
Έχουν και ρύθμιση στην ευαισθησία τού Τουίτερ τα jbl!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Πρέπει όμως τουλάχιστον στους 35 που κατεβαίνουν έτσι?
Επειδή το 6χ9 δεν είναι καμιά τρελή διάσταση για χαμηλές συχνότητες , εγώ θα έκανα δοκιμές με το cross του ενισχυτή.

Έχουν και ρύθμιση στην ευαισθησία τού Τουίτερ τα jbl!
Πάλι προσωπικά μιλώντας , δεν θ άφηνα να παίζουν τα tweeter καθόλου , γιατί όλος ο ήχος θα έρχεται από πίσω.
Σαν να πας σε συναυλία και να στέκεσαι με πλάτη προς την σκηνή.
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Επειδή το 6χ9 δεν είναι καμιά τρελή διάσταση για χαμηλές συχνότητες , εγώ θα έκανα δοκιμές με το cross του ενισχυτή.


Πάλι προσωπικά μιλώντας , δεν θ άφηνα να παίζουν τα tweeter καθόλου , γιατί όλος ο ήχος θα έρχεται από πίσω.
Σαν να πας σε συναυλία και να στέκεσαι με πλάτη προς την σκηνή.
Αν το φέρεις λίγο μπροστά με το fade γεμίζει πολύ όμορφα η καμπίνα τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση!
 




Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Αν το φέρεις λίγο μπροστά με το fade γεμίζει πολύ όμορφα η καμπίνα τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση!
αν φέρεις το fader μπροστά μειώνεις την ένταση από τα πίσω.οι περισοτεροι δε βάζουμε καθόλου ηχεία πίσω μπροστινά και sub εσύ είσαι ειδική περίπτωση.
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
"κατακριτέα" η χρήση πίσω ηχείων , αλλά με δεδομένους του συμβιβασμούς που θέτονται , είναι μια κάποια λύση.
Με μια πηγούλα δε που έχει time correction μπορείς να κάνεις διακόνους , μη σου πώ παπάδες
 





Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
το tweeter;

σε καμία περίπτωση, εκτός αν είσαι πριμάκιας τσικιτσικι
εγώ τουλάχιστον χαμηλά θα τα είχα (ειδικά για τοποθέτηση πίσω)

εντωμεταξύ που ρυθμίζει ευαισθησία; ψάχνω το μανουάλι αλλά δεν βρίσκω κάτι.
 
Last edited:


Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Ήταν πολύ καλή επιλογή!
Κατεβαίνουν πολύ πιο χαμηλά από τα προηγούμενα και είναι άνετα σε μεγάλες εντάσεις!
Είχε και σφουγγαράκι αυτοκόλλητο μέσα αλλά είχα καλύτερη λύση!
IMG_20200509_170915.jpg
IMG_20200509_170918.jpg

Επόμενο βήμα να μπουν ακριβώς ίδιας σειράς μπροστά!
Νομίζω οτι έχει 6,5άρια αλλά δεν είμαι σίγουρος!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.133
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top