Ηχεία μέχρι 15.000€

A

AKARL

Guest
ο μελίνας...)!
Ο melina
, O;


[DOUBLEPOST=1515752635][/DOUBLEPOST]
Ερώτηση:
Τα ενεργά, ημιενεργά κτλ ηχεία που μπαίνουν στο ρεύμα θεωρούνται δονητές;
Αδιαμφισβήτητα αποτελούν φαλλικό σύμβολο για τους τεχνοφρίκουλες!

:laugh::laugh::laugh::cry::cry::cry::roflmao::roflmao::roflmao:
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
αυτά τα θέματα γινονται κλασικ.

μην τυχόν κάποιος γράψει ότι θέλει να αποκτήσει ακριβο συστημα... τον περιμενουν όλοι στη γωνία. με κουβαδες κομπλεξισμους χαιενταδων και χαβάδες ψ@λης :welcome:
Τέτοιες φαντασιώσεις θα μπορούσαν να γίνουν πιστευτές,εάν δεν ίσχυε μια σημαντική παράμετρος της πραγματικότητας:
Ότι οι υποτιθέμενοι ΄΄κομπλεξικοί΄΄ ορθολογιστές έχουν συνήθως διαχειριστεί ανάλογα κεφάλαια στη δική τους ακροαματικόφιλη πορεία.

Εφαρμόζοντας λοιπόν το περίφημο αμερικάνικο ρητό ΄΄Money Talks Bullshit Walks΄΄ ,όποτε χρήματα αλλάζουν χέρια - ιδίως για είδη που δεν κρίνονται πρώτης ανάγκης - οφείλουν τουλάχιστον να εκπαιδεύονται σωστά ώστε να μιλήσουν καλά προτού αρχίσουν να ... περπατάνε.Διότι άμα αρχίσουν να ξαμολιούνται ΄΄αέρα πατέρα΄΄,τότε κατανοούμε ευκόλως με τι θα ισοδυναμούν....

Και αν μη τι άλλο,έχω μάθει στη ζωή μου να σέβομαι τα χρήματα που κερδίζονται με κόπο έστω και αν δεν νοιάζομαι για τους διαχειριστές τους.:sneaky:
 


A

AKARL

Guest
Ο Κωστας EAR παντως το φιλαρακι μου, μου το σεταρισε και μου το ρυθμισε ... τα παντα ολα τελεια ... και τον αγαπαω πολυ για παντα
ΠΧΟΙΟ;;;;;;;; :o:o:o:oops::oops::oops:

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:












Έπαθα κράμπα στον προκοιλιακό μυ από τα γέλια ρε Τζων. :lol::lol::lol::cry::cry::cry::cry: :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Last edited by a moderator:


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Ερώτηση:
Τα ενεργά, ημιενεργά κτλ ηχεία που μπαίνουν στο ρεύμα θεωρούνται δονητές;
αναλογως, να το δουμε λιγο...

ειναι με μπαταριες? επαναφορτιζομενα?
με ρευμα και καλωδιο μπριζα?
να δουμε λιγο πως βολευει.....

:D:p
 






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.487
Ο τυπικός χαλιεντας αγοράζει αναλόγως μεγέθους πορτοφολιού που νομίζει (ή που θέλει να δείξει) ότι έχει, επιδιώκοντας ουσιαστικά απλώς να συμμετάσχει κι αυτός στο κλαμπ αυτών που ψωνίζουν παραπλήσιας αξίας μηχανήματα.

Θέλει πχ να πάρει ντακ στα 10 χιλιάρικα. Τα πιο φτηνά δε του κάνουν, διότι είναι πιο ... φτηνά!

Τα πιο ακριβά, δυστυχώς δεν μπορεί να τα φτάσει.

Γι'αυτό και κάποια φτηνά ενισχυτικά, πικάπ ή ηχεία, δεν έχει σημασία, ασχέτως αν είναι απολύτως άριστα για την συγκεκριμένη εφαρμογή, δεν "κάνουν", διότι είναι πολύ φτηνά, κι ο ιδιοκτήτης δεν ανήκει στην "πλεμπα", πρέπει να αγοράσει κάτι που να ανήκει στην κατηγορία τιμής που κινείται το συνάφι του, αυτήν που έχει ορίσει ο ίδιος ως στόχο.

Δηλαδή, τυπικά πρόκειται για ικανοποίηση καταναλωτικής ανάγκης, και τίποτε πιο ουσιαστικό.

Δι φακιν φακτς οφ λαιφ.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
εχω αρχισει να σκεφτομαι το πρωτο ερωτηματα προς αγοραστες να ειναι αν εχει μελετηθει ο kotler

μετα ερωτηματα σχετικα με αποστασεις , τ.μ. και τα εκατοστα (αποσταση απο τους τοιχους εννοω βρε παλιοπαιδα)
 


P

PMC

Guest
παρακολουθω το avsiteπαρά πολλά χρόνια. Είχα στην κατοχή μου παρά πολλά συστήματά από την αρχή της ενασχόλησης μου με το hifi. Το πρώτο μου σύστημα το έφτιαξα 18 χρόνων όταν προτωεπιασα δουλειά . Τώρα είμαι 44 και έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά ...
Διάβαζα ότι μπορεί να με ενδιέφερε αλλά δεν έγραφα ποτέ γιατί καταλάβαινα ότι κάποιοι εδώ μέσα είναι πολλοί μακακες.
Στην έκθεση συνάντησα τον Γιάννη τον Κοτζιδι που τον γνώριζα από την επαγγελματική του δράση.
Πολύ καλό παιδί ο Γιάννης έξυπνος και ευγενικός άνθρωπος .
Τον ρώτησα κάποια πράγματα μόλις κατάλαβα ότι το ξέρει καλά το θέμα αλλά δεν ενοιωθε σίγουρος για να μου απαντήσει .αμεσως με παρότρυνε να ρωτήσω `τα παιδιά ` στο avsite.
Τα παιδιά .....αν ήξερα τι θα ακολουθούσε σίγουρα δεν θα έστελνα ποτέ μήνυμα .

Προσπαθείτε να είστε ευγενικοί .μην χαραχρηριζεται ανθρώπους που δεν τους γνωρίζεται.
Δεν ξέρετε ποσά χρόνια μπορεί κάποιος να έχει όνειρο ένα καλό σύστημα
Ποσό κόπο και τι υπομονή να έχει κάνει για να χτίσει κάτι με πολύ αγάπη.
Μην χλευάζεται μην κοροϊδεύετε ....
Αν έχετε γνώμη πείτε την . Μην είστε απόλυτοι ....
Ευχαριστώ όσους μου έστειλαν με pm τις σκέψεις τους .και είναι πολύ ....που θέλουν να αποφύγουν τον ‘φασισμό’ που υπάρχει μέσα σε αυτό το σάιτ.
 


Μηνύματα
9.218
Reaction score
12.732
παρακολουθω το avsiteπαρά πολλά χρόνια. Είχα στην κατοχή μου παρά πολλά συστήματά από την αρχή της ενασχόλησης μου με το hifi. Το πρώτο μου σύστημα το έφτιαξα 18 χρόνων όταν προτωεπιασα δουλειά . Τώρα είμαι 44 και έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά ...
Διάβαζα ότι μπορεί να με ενδιέφερε αλλά δεν έγραφα ποτέ γιατί καταλάβαινα ότι κάποιοι εδώ μέσα είναι πολλοί μακακες.
Στην έκθεση συνάντησα τον Γιάννη τον Κοτζιδι που τον γνώριζα από την επαγγελματική του δράση.
Πολύ καλό παιδί ο Γιάννης έξυπνος και ευγενικός άνθρωπος .
Τον ρώτησα κάποια πράγματα μόλις κατάλαβα ότι το ξέρει καλά το θέμα αλλά δεν ενοιωθε σίγουρος για να μου απαντήσει .αμεσως με παρότρυνε να ρωτήσω `τα παιδιά ` στο avsite.
Τα παιδιά .....αν ήξερα τι θα ακολουθούσε σίγουρα δεν θα έστελνα ποτέ μήνυμα .

Προσπαθείτε να είστε ευγενικοί .μην χαραχρηριζεται ανθρώπους που δεν τους γνωρίζεται.
Δεν ξέρετε ποσά χρόνια μπορεί κάποιος να έχει όνειρο ένα καλό σύστημα
Ποσό κόπο και τι υπομονή να έχει κάνει για να χτίσει κάτι με πολύ αγάπη.
Μην χλευάζεται μην κοροϊδεύετε ....
Αν έχετε γνώμη πείτε την . Μην είστε απόλυτοι ....
Ευχαριστώ όσους μου έστειλαν με pm τις σκέψεις τους .και είναι πολύ ....που θέλουν να αποφύγουν τον ‘φασισμό’ που υπάρχει μέσα σε αυτό το σάιτ.
:hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi::hi:
 


Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
παρακολουθω το avsiteπαρά πολλά χρόνια. Είχα στην κατοχή μου παρά πολλά συστήματά από την αρχή της ενασχόλησης μου με το hifi. Το πρώτο μου σύστημα το έφτιαξα 18 χρόνων όταν προτωεπιασα δουλειά . Τώρα είμαι 44 και έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά ...
Διάβαζα ότι μπορεί να με ενδιέφερε αλλά δεν έγραφα ποτέ γιατί καταλάβαινα ότι κάποιοι εδώ μέσα είναι πολλοί μακακες.
Στην έκθεση συνάντησα τον Γιάννη τον Κοτζιδι που τον γνώριζα από την επαγγελματική του δράση.
Πολύ καλό παιδί ο Γιάννης έξυπνος και ευγενικός άνθρωπος .
Τον ρώτησα κάποια πράγματα μόλις κατάλαβα ότι το ξέρει καλά το θέμα αλλά δεν ενοιωθε σίγουρος για να μου απαντήσει .αμεσως με παρότρυνε να ρωτήσω `τα παιδιά ` στο avsite.
Τα παιδιά .....αν ήξερα τι θα ακολουθούσε σίγουρα δεν θα έστελνα ποτέ μήνυμα .

Προσπαθείτε να είστε ευγενικοί .μην χαραχρηριζεται ανθρώπους που δεν τους γνωρίζεται.
Δεν ξέρετε ποσά χρόνια μπορεί κάποιος να έχει όνειρο ένα καλό σύστημα
Ποσό κόπο και τι υπομονή να έχει κάνει για να χτίσει κάτι με πολύ αγάπη.
Μην χλευάζεται μην κοροϊδεύετε ....
Αν έχετε γνώμη πείτε την . Μην είστε απόλυτοι ....
Ευχαριστώ όσους μου έστειλαν με pm τις σκέψεις τους .και είναι πολύ ....που θέλουν να αποφύγουν τον ‘φασισμό’ που υπάρχει μέσα σε αυτό το σάιτ.
Δυστυχώς το κλίμα που επικρατεί σε πολλά θέματα του avsite υπάρχει και σε άλλα (εκτός Hi-Fi) Ελληνικά και του εξωτερικού sites. Η διεύθυνση είναι υπεύθυνη για το πως λειτουργεί ένα site και το κλίμα που θέλει να υπάρχει. Κάποιοι το χαρακτηρίζουν παρεΐστικο, εγώ το λέω καφενειακό που έχει θέση σε private chat room, όχι σε δημόσιο forum.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.487
Τελικά για κάποιους είναι πολύ δύσκολο να χαρούν με την χαρά κάποιου άλλου. Λυπηρό αν μη τι άλλο. :(
Λυπηρό να μη χαίρεσαι και με το μέγεθος.
Του άλλου, όχι του δικού σου.
:D

Γω πάντως, που νομίζω ότι ο μπουτχιας την έχει πολύ μεγάλη, χαίρομαι πολύ γι'αυτον, αλλά και γενικότερα με γεμίζει χαρά τέτοιου βεληνεκούς πράμα που σαλευει.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.337
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top