Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Έγινε δηλαδή κανονικά η διαδικασία που περιγράφει στο site του Roon και δε δούλεψε σωστά;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.286
Ετσι ακριβως, και τ αφησα κι ολο το βραδυ κ μου βγαλε. Καμια 20-30 playlists ασχετα τελειως, κουκουρουκου
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πολλοί πάντως αναφέρουν ότι μετά από κάποιο κλείσιμο και άνοιγμα του Roon, τα playlist εμφανίστηκαν κανονικά...
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.286
Πολλοί πάντως αναφέρουν ότι μετά από κάποιο κλείσιμο και άνοιγμα του Roon, τα playlist εμφανίστηκαν κανονικά...
Το εκανα κι αυτο αρκετες φορες κι επανεκινησεις
 


Μηνύματα
376
Reaction score
233
Αρκετα και επιλεγει το primari , αλλα δυστυχως οτι και να εκανα δε μου εβγαλε με τιποτα τα playlists που ειναι σημαντικα.
Ψαχνω πως να τα κανω αλλα δε καταφερα τιποτα ακομα
αν τα αρχεία σου είναι apple lossless, τότε στο iTunes επέλεξε "show exact duplicates". Σου δίχνει όλα τα albums που έχεις διπλά και τρίδιπλα.

Επιλέγεις ποιά θέλεις να κρατήσεις και τα υπόλοιπα delete. Το iTunes σε ρωτάει αν θές να σβήσεις και τα αρχεία. Πα΄τας yes και είσαι κύριος
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.286
αν τα αρχεία σου είναι apple lossless, τότε στο iTunes επέλεξε "show exact duplicates". Σου δίχνει όλα τα albums που έχεις διπλά και τρίδιπλα.

Επιλέγεις ποιά θέλεις να κρατήσεις και τα υπόλοιπα delete. Το iTunes σε ρωτάει αν θές να σβήσεις και τα αρχεία. Πα΄τας yes και είσαι κύριος
θα ηταν μια καλη λυση αλλα δεν εχω backwards compatibility ετσι αν αποφασισω να αφησω το Roon, επισης για χρονια χτιζοντας μια βιβλιοθηκη σιγα σιγα στο itunes μετετρεπα τα παντα σε apple lossless , οποτε ετσι θα μου διαγραψει πολλα αλμπουμ, οπως επισης εχω πολλα αλμπουμ σε διαφορες ποιοτητες και αναλυσεις και φυσικα τα θελω ολα.

Αυτο που δε μπορεσα να λυσω, ειναι να φερω τα playlist Μου, θα το ψαξω βαθυτερα.
 

Μηνύματα
376
Reaction score
233
θα ηταν μια καλη λυση αλλα δεν εχω backwards compatibility ετσι αν αποφασισω να αφησω το Roon, επισης για χρονια χτιζοντας μια βιβλιοθηκη σιγα σιγα στο itunes μετετρεπα τα παντα σε apple lossless , οποτε ετσι θα μου διαγραψει πολλα αλμπουμ, οπως επισης εχω πολλα αλμπουμ σε διαφορες ποιοτητες και αναλυσεις και φυσικα τα θελω ολα.

Αυτο που δε μπορεσα να λυσω, ειναι να φερω τα playlist Μου, θα το ψαξω βαθυτερα.
Κατάλαβα....

Στην αρχή αντιμετώπισα και εγώ αυτό το πρόβλημα και το έλυσα γράφοντας δίπλα στο τίτλο του album:

1) την ανάλυση, αν ήταν άλλο από 16/44,1 δλδ. 24/96, 24/192 κλπ. Beattles - Sgt Peper (24/96)
2) Την έκδοση του album , Beattles - Sgt Peper (Rhino Records - 123456789)
3) Αν είναι επανέκδοση , Beattles - Sgt Peper (2011 Remaster) (Rhino Records - 123456789)

Με αυτό τον τρόπο γλύτωσα από τα διπλά, τις διαφορετικές αναλύσεις, τις επανεκδόσεις κλπ.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.286
Κατάλαβα....

Στην αρχή αντιμετώπισα και εγώ αυτό το πρόβλημα και το έλυσα γράφοντας δίπλα στο τίτλο του album:

1) την ανάλυση, αν ήταν άλλο από 16/44,1 δλδ. 24/96, 24/192 κλπ. Beattles - Sgt Peper (24/96)
2) Την έκδοση του album , Beattles - Sgt Peper (Rhino Records - 123456789)
3) Αν είναι επανέκδοση , Beattles - Sgt Peper (2011 Remaster) (Rhino Records - 123456789)

Με αυτό τον τρόπο γλύτωσα από τα διπλά, τις διαφορετικές αναλύσεις, τις επανεκδόσεις κλπ.

Σ ευχαριστω, ετσι το εχω κανει ηδη στα περισσοτερα, τουλαχιστον απο καποια φαση κ μετα, ασε που τα περισσοτερα τα βγαζει και το Roon ετσι αυτοματα
 

Μηνύματα
376
Reaction score
233
Σ ευχαριστω, ετσι το εχω κανει ηδη στα περισσοτερα, τουλαχιστον απο καποια φαση κ μετα, ασε που τα περισσοτερα τα βγαζει και το Roon ετσι αυτοματα
Το πρόβλημα με το roon είναι ότι όλα αυτά τα κάνει στη δική του βάση δεδομένων που είναι απροσπέλαστη, αν τυχόν αποφασίσεις να πάς σε κάποιο άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής.

Για αυτό προτιμώ αυτές οι πληροφορίες να υπάρχουν στα metadata των ίδιων των αρχείων, έτσι ώστε να υπάρχει η πληροφορία ανεξαστήτως του προγράμματος αναπαραγωγής.

Βέβαια, είναι τρομερά χρονοβόρο, έχω κάνει έτσι το ένα τρίτο της δισκοθήκης μου περίπου, με όγκο περίπου ίδιο με το δικό σου....

Εχω πίξει κυριολεκτικά. Τουλάχιστον έτσι όμως ξαναθυμάμαι τί έχω :)
 








daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.895
Reaction score
77.506
Κοτσίδηηηηη μην τον χάσεις από τα μάτια σου!!!!

τον βλέπω να σου αδειάζει τις ντουλάπες και να σου γεμίζει κουβέρτες το σαλόνι για να δεις τι χάνεις :roflmao: :lolsign:
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.650
Μηνύματα
2.868.864
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top