Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Να του εξηγήσεις όμως και πού ακριβώς να τα...έβαζε. :)
χωρις να ξερω το χωρο;

αν δεν χωρανε ας τα δωσει να παρει μεγαλυτερα δεν βλεπω αλλη λυση με αυτα τα θηρια
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Κρίνοντας από τη φωτογραφία στο post #2646, θα έλεγα ότι 4 ακόμα subwoofers θα μπορούσαν να μπουν ανά δυάδες πάνω από τα υφιστάμενα, έτσι ώστε να δημιουργηθούν 2 arrays αποτελούμενα από 3 subwoofers πίσω από κάθε ηχείο.

Μαλακία είπα;
Φυσικα και ειναι πολυ καλη ιδεα, δε το συζηταω, απλα τα μπικικικινια μας λειπουν...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Φυσικα και ειναι πολυ καλη ιδεα, δε το συζηταω, απλα τα μπικικικινια μας λειπουν...
Ε, ναι, εντάξει - κατανοητό και απολύτως σεβαστό. Δεν είπα να το κάνεις "τώρα", κάνε το όποτε μπορέσεις. Το δύσκολο θα είναι να αντισταθείς στην πίεση των γιατρών (εάν βρουν καλή την ιδέα μου!) - εγώ είμαι μακριά κι αντέχω, εσύ είσαι δίπλα τους! :roflmao:

Υ.Γ.: Να διευκρινίσω ότι στο προηγούμενο post μου (αυτό που έκανες quote) ξέχασα να γράψω ότι αναφερόμουν σε άλλα τέσσερα subwoofers ίδια με αυτά που ήδη έχεις.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Ε, ναι, εντάξει - κατανοητό και απολύτως σεβαστό. Δεν είπα να το κάνεις "τώρα", κάνε το όποτε μπορέσεις. Το δύσκολο θα είναι να αντισταθείς στην πίεση των γιατρών (εάν βρουν καλή την ιδέα μου!) - εγώ είμαι μακριά κι αντέχω, εσύ είσαι δίπλα τους! :roflmao:

Υ.Γ.: Να διευκρινίσω ότι στο προηγούμενο post μου (αυτό που έκανες quote) ξέχασα να γράψω ότι αναφερόμουν σε άλλα τέσσερα subwoofers ίδια με αυτά που ήδη έχεις.
3-3 ανεβαινουν τα db.αμα βαλει αλλα δυο θα ανεβει +3db μετα θελει αλλα 4 να ανεβει αλλα +3db συνολο 6 δηλαδη και δυο που εχει ηδη 8
 

Μηνύματα
215
Reaction score
336
Οποτε ,ασε τα ηχεια σου οπως ειναι ....σκετα - νετα ,χωρις sub και ακου τις μουσικες σου .....,ξεχνατα ολα τα αλλα !!!
ή παρε πισω τις πρηγουμενες ηχειαρες που εχουν και εξαιρετικα μεγαφωνα mid ...!!!! και οχι μονο !!!!

Και ας μη μου απαντας ,.........:p
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Οποτε ,ασε τα ηχεια σου οπως ειναι ....σκετα - νετα ,χωρις sub και ακου τις μουσικες σου .....,ξεχνατα ολα τα αλλα !!!
ή παρε πισω τις πρηγουμενες ηχειαρες που εχουν και εξαιρετικα μεγαφωνα mid ...!!!! και οχι μονο !!!!

Και ας μη μου απαντας ,.........:p
Πες μου λιγο, για να καταλαβω, τι ακριβως θελεις να μαθεις και για ποιο λογο?
το ποσο απεχουν τα πανω γουφερς απ τα κατω?
εχει καποια σημασια? τι ακριβως θελεις να απαντησεις μετα απο αυτο?
αν εχει πχ 30 η 50 ποντους, εχει καποια διαφορα? παιζει καποιο ρολο που δε μπορω να καταλαβω?

επισης , ακουσες η ακουσατε το πως παιζει τωρα και μπορεις να καταλαβεις τις διαφορες απο τα προηγουμενα ηχεια, η γνωριζεις κατι που δε γνωριζω εγω ας πω?
Και για ποιο λογο να ακουσω χωρις σαμπ η η η ολα αυτα τα..... πολυ ωραια γραφικα που γραφονται?
Διαβαζω αυτα που διαβαζω, δε σημαινει πως πρεπει να απαντω στα παντα, οταν διαβαζω τετοια πραγματα του τυπου παρε πισω τα παλια ηχεια κλπ, που εχουν εξαιρετικα μιντ κι αυτα ειναι πλαστικα, τι να απαντησω ακριβως ας πουμε?
Να πω κατι του κατασκευαστη να διορθωσει?
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Πες του να τα βγάλει με ροδάκια και τηλεχειρισμό κίνησης για να μην παιδεύεται ο έαρ :tongue:
Μπορω να βαλω και τρανζιστορακι αν τυχων τ αποφασισετε βεβαια, η υπαρχει κι η επιλογη να μην ακουω και τιποτα, ακομα λιγοτερος κόπος ! :roflmao: 8-)
 


Μηνύματα
215
Reaction score
336
Πες μου λιγο, για να καταλαβω, τι ακριβως θελεις να μαθεις και για ποιο λογο?
το ποσο απεχουν τα πανω γουφερς απ τα κατω?
εχει καποια σημασια? τι ακριβως θελεις να απαντησεις μετα απο αυτο?
αν εχει πχ 30 η 50 ποντους, εχει καποια διαφορα? παιζει καποιο ρολο που δε μπορω να καταλαβω?

επισης , ακουσες η ακουσατε το πως παιζει τωρα και μπορεις να καταλαβεις τις διαφορες απο τα προηγουμενα ηχεια, η γνωριζεις κατι που δε γνωριζω εγω ας πω?
Και για ποιο λογο να ακουσω χωρις σαμπ η η η ολα αυτα τα..... πολυ ωραια γραφικα που γραφονται?
Διαβαζω αυτα που διαβαζω, δε σημαινει πως πρεπει να απαντω στα παντα, οταν διαβαζω τετοια πραγματα του τυπου παρε πισω τα παλια ηχεια κλπ, που εχουν εξαιρετικα μιντ κι αυτα ειναι πλαστικα, τι να απαντησω ακριβως ας πουμε?
Να πω κατι του κατασκευαστη να διορθωσει?

επειδη τετοια ηχεια δεν τα συναντας καθε μερα ,δεν θα εδεινε κανεις τετοια παλαβη απανταση ,για αυτο ρωτησα εσενα .
Ναι, εχει σημασια η αποσταση, θελω να υπολογισω κατι το οποιο προφανώς και δεν θα το ανακοινωσω εδω !!!

θα του τα πω εγω του κατασκευαστη μη χαλιεσαι ...............

Και παλι σου εύχομαι καλες ακροασεις !!!:hi:
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Σημερα ειχα την χαρα και την τιμη να φιλοξενησω, για πρωτη φορα στα χρονικα 2 Αλεξανδρους μαζι στο σπιτι, οχι αν θες καντο αν μπορεις!
Εξαιρετικα παιδια και οι δυο, χρονια στο χομπυ και χρονια φιλοι.
Ο @teachertza Αλεξανδρος Δαλκαλιτσης στην επισκεψη του Από την Αθήνα στην πόλη μας, έχει ξανακούσει το set up σε όλα τα στάδια αναβάθμισης του και σε όλες τις μορφές του όπως και τώρα σήμερα.
Μέλος του αγαπημενου ACA!
επισης ο Αλεξανδρος Μπουφετης, @asoumou που ηταν και στο τελευταιο meeting στο σπιτι μου του ACA πριν χρονια, επισης κατοχος Audio Solutions.

ελπιζω να τους αρεσε οτι ακουσαν, και να περασαμε πολυ ομορφα, παντα βεβαια με εδεσματικες και οινοποιητικες εντυπωσεις παρεα με τις μουσικες!

ευχαριΣτω πολυ, more soon!

7615F03E-FCAB-48FE-ACB5-C799D3F5F233.jpeg


8FC43F40-866B-4B4A-9D59-9999F3326E2D.jpeg
 





Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Τα ντολμαδακια παλιοπαιδα ηταν χειροποιητα, πολυ δυνατα!
Το φιλαρακι μου ο Μιχαλης!
Ελα εσυ θα σε στρωσω ξανα...
Να ζησουμε τις παλιες βολτες-σουρες των Αθηνων! 8-) :roflmao:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Τι έγινε;
Επισκέπτες χωρίς εντυπώσεις ακροάσεων, τρων κόκκινη κάρτα.

Πόσο να περιμένουμε δηλαδή; θα σκάσουμε.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Τι έγινε;
Επισκέπτες χωρίς εντυπώσεις ακροάσεων, τρων κόκκινη κάρτα.

Πόσο να περιμένουμε δηλαδή; θα σκάσουμε.
Εμ τι να τους κανω, δουλευουν μαλλον, θελω να πιστευω πως καποια στιγμη θα μπορεσουν να μας γραψουν τι ακουσαν...
Παντως, οι εντυπωσεις νομιζω ηταν ιδιαιτερα θετικες, το ελαχιστο... 8-) ;)

Ο @teachertza ειδικα, ενταξει λιγο παραπανω απ τον αλλο Αλεξ νομιζω, εχει ακουσει εκατονταδες συστηματα στην Αθηνα, απο πολλες φορες το καθενα, μετραει λιγο η γνωμη του.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top