Ηχητική αναβάθμιση... από καρδιάς!

Decembered

Μαϊμού
Reaction score
27.191
..δεν εχεις ακουσει το δικο μου χαλι χωρο.. 8-)
Αθηνα δεν εισαι ? θα το βαλω στο προγραμμα καποια στιγμη.. :)

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Reaction score
16.942
Bolt Thrower στο επόμενο βίντεο για να αναδειχθεί η ποιότητα του ηχείου και τα σπάνια συναισθήματα που προκαλεί ένα καταξιωμένο μουσικό σύνολο με περγαμηνές...:lol:

Headbanging is NOT optional!
M' αρέσεις εσύ! :biggrin: :thumbsup:
Εννοείται πως είσαι ευπρόσδεκτος, όποτε το θελήσεις.
Αν και, όπως έχω ξαναπεί, μην περιμένεις να ακούσεις τίποτα συγκλονιστικό στον δικό μου χώρο.
Θα έρθω κι εγώ!:tongue: Δεν είμαι ζώο κι ούτε θα φέρω τη μουσική μου μαζί μου...:sneaky: Θα τη βρω στο Spotify σου...:biggrin:
Έχει μείνει και πίσω το θέμα του treatment, κυνηγάω τον Ζαπ αλλά πάει με τους δικούς του ρυθμούς 😄
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Reaction score
211
Γιατί το κόστος αυτού που έκανα είναι συγκρίσιμο (αν όχι χαμηλότερο) και καλύπτει τις προδιαγραφές που έθεσα στο προηγούμενο post, ενώ το Raspberry όχι.

Συγκεκριμένα, ναι, υπάρχουν πολλά software για streaming στο Raspi (Volumio, Moode, Kodi κλπ.) αλλά με κανένα (απ'όσο ξέρω) δεν μπορείς να ανοίξεις όποιο app θες στο κινητό και να του πεις να κάνει stream/cast στον streamer.
Η αλήθεια είναι ότι μόνο Spotify renderer χρειάζομαι και το moode τζαμπαντάν παίζει μια χαρά bit perfect. Το tidal είναι πιο μπελαλίδικο από ότι έχω καταλάβει. Επίσης μπορεί να δεχτεί σήμα σαν airplay device το οποίο θα είναι ανιχνεύσιμο στο δίκτυο σου αν παίζεις με απλ. Το Bluetooth connection δεν το χω ψάξει. Αλλά οκ δέχομαι το επιχείρημα της νοοτροπίας αυτής της λύσης :)

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
164.639
Members
36.807
Νεότερο μέλος
Nikos-Stylidis