Η ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΤΩΝ ΚΑΛΩΔΙΩΝ

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Άσε που είδε και έπαθε να το "στρώσει" το μαλλί....τώρα που το "ίσιωσε"....δεν λέει. :p 8)
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
5) KIMBER

Dear Vassilis

Kimber Kable products generally sound great right out of the package.
However, Kimber Kable speaker cables do take approximately 50 hours to begin
sounding more like their original design objectives, after which continued
improvement is realized over the next several hundred hours. Kimber Kable

[/b]......
Μιας και από επιστημονική γνώση είμαι λίγο αγνόμων η άποψη μου είναι καθαρά εμπειρική απο το δικό μου σύστημα με τα kimber 8tc.
Αν εξαιρέσουμε μια αλλαγή (προς το πιό μαλακό) μετα τις 2 πρώτες ώρες,εδω και 8 ΧΡΟΝΙΑ δεν έχω ακούσει καμία διαφορά στο σύστημα μου.
Το συπερασμα μου έρχεται σε αντιπαράθεση με όσα υποστηρίζει η ίδια ή kimber!
Τελικά ή είμαι κουφός ή.......δεν ξέρω τι άλλο.
 

Μηνύματα
342
Reaction score
1
Απ' όσο ξέρω, ακόμα και τα αυτοκίνητα έπαψαν να θέλουν στρώσιμο, τα τελευταίων ετών μοντέλα τουλάχιστον. Μονάχα λίγη εγκράτεια στα πρώτα 50-100 χλμ., μην τούς βγάλουμε τα μάτια. Τι θα πει άστρωτο καλώδιο?
Εδώ είμαστε! :party:
 

Μηνύματα
593
Reaction score
558
Όλα αλλάζουν υλικά, άνθρωποι, ο πλανήτης που είμαστε πάνω με τον καιρό, γιατί τα καλώδια να μένουν ίδια; Εδώ ενισχυτή αγοράζεις και αλλιώς πεζει μετά από δύο μήνες. Εγώ πιστεύω στην αλλαγή του ήχου προς το καλύτερο με τον καιρό.
 








A

AKARL

Guest
Τα γνωστά: οι δικές μας μέθοδοι είναι οι καλύτερες, το ρευματοκαλώδιο βοηθάει το τροφοδοτικό (μόνο που περιγράφει ένα κακό τροφοδοτικό), το ασήμι οξειδώνεται. Μα αυτό το ξέραμε από τα Christofle της γιαγιάς, δεν περιμέναμε την Supra να μας το πει.
Αυτό υπαινίσσομαι, μεγάλε RD, εδώ και αρκετές ημέρες προκειμένου να παρακινήσω τους ακουωδγιαφοράκηδες καβλωδίωνε ρέβματος να το αντιληφθούν από μόνοι τους. Τις προάλλες το είχε αναφέρει και ο Μπούθχιας κάπου. Φευ, στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα... Και ο Κουφού εξακολουθεί να απέχει... ηχηρά. ;) :drinks:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.226
Reaction score
27.012
Δεν μού αρκούν οι... απόψεις, σε τέτοιο θέμα τουλάχιστον. Εδώ μόνο επιστημονική απόδειξη στέκει. Τι μεταβάλλεται, στη δομή, στο μόριο, στη στερεοδομή, σε τυχόν ασκούμενες δυνάμεις, στις φυσικές και ηλεκτρικές ιδιότητες κ.λ.π. Όλα τα άλλα, επαναλαμβάνω: στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον, είναι βουντού.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.235
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top