Θερινά σινεμά

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.753
Reaction score
83.567
έλα πες....τον ποπκορνά που τον έβλεπες φάτσα κάρτα με τα πορτοκαλοκίτρινα φώτα...σαν κοτοπουλιέρα....πως τον άντεξες? :lol:
Αααα όλα κι όλα! Υπάρχει οργάνωση.

Μόλις κλείσουν τα φώτα, το μαγαζάκι κατεβάζει ρολά.
 

Μηνύματα
485
Reaction score
425
Πριν 3 εβδομάδες πήγα καλή ώρα σαν τον zizik , στο stellar στο γκάζι με την κυρά να δούμε το eat-pray-love.
Ωραίο περιβάλλον , καλούτσικο φαγητό , αλλά οι ομοιότητες με αυτά που έζησε ο zizik συνεχίζουν...
Airscreen με ενα μπάλωμα στο κέντρο γύρω στα 15 με 20 εκατοστά, το οποίο έπεφτε το μάτι μου και σε σκοτεινά και σε φωτεινά πλάνα. Προτζέκτορας δεν πήγα κοντά να δώ ποιος είναι αλλά κάτι παρόμοιος με το παραπάνω μηχάνημα, προφανώς 10ετίας μην πω παραπάνω , λογικά λάμπα με τελειώμενες ώρες, και λες και ο ίδιος εκανε εγκατάσταση με το σινεμά που πήγε ο zizik , τοποθετημένος τέρμα δεξιά πάνω από το μαγειρίο.
Ηχεία 6 αριστερά και 6 δεξιά από τις καρέκλες, μπροστά για τους διαλόγους κανένα. Μίλαγε η julia roberts και η φωνή έβγαινε αριστερά και δεξιά μου.
Η εικόνα πρέπει να ήταν χειρότερη απ'οτι μπορώ να καταλάβω απο τις φωτογραφίες του zizik! Με μια λέξη ΑΘΛΙΑ.
Μια μουτζούρα, φωτεινώτητα μηδέν - χρώματα ανύπαρκτα - μαύρο..... χαχα.
Ο ταπεινός epson που έχω στην ταράτσα μου παίζει 40 φορές καλύτερα.
Φαντάζομαι ότι τα μηχανήματα είναι ενοικιο , αλλά ρε γαμώτο αν είναι όντως έτσι , οι υπεύθυνοι που είδαν την εγκατάσταση έδωσαν το οκ σε αυτούς και συνεχίζουν να τους πληρώνουν;
Τέλος πάντων πλάκα είχε... Θα ξαναπήγαινα και το πρωτείνω και σε άλλους.
Το έργο δεν το είχα δει και είχα διαίσθηση ότι θα ήταν πατάτα, αλλά οκ.
Το προσωπικό ευγενέστατο .
Έκανα βλακεία και δεν τράβηξα φωτογραφίες σαν τον zizik, την επόμενη φορά θα το κάνω ... Υπόσχομαι!
 


Μηνύματα
485
Reaction score
425
Τί ωραία, ήταν άθλια, αλλά θα ξαναπηγαίνατε :focus:
Η εικόνα ήταν άθλια, αλλά στα περισότερα θερινά έτσι δεν είναι ; Δεν είχα απαιτήσεις και το ψιλοπερίμενα.
Το θερινό σινεμά δεν είναι μόνο ποιότητα εικόνας .... Και στα υπόλοιπα έπαιρνε 9/10.
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Η εικόνα ήταν άθλια, αλλά στα περισότερα θερινά έτσι δεν είναι ; Δεν είχα απαιτήσεις και το ψιλοπερίμενα.
Το θερινό σινεμά δεν είναι μόνο ποιότητα εικόνας .... Και στα υπόλοιπα έπαιρνε 9/10.
Πηγαίνω κάθε χρόνο στου Μοσχάτου και είναι πολύ καλό θερινό.
Έχω την αίσθηση ότι φέτος δεν άνοιξε, ίσως κάνω λάθος, δεν έχω περάσει καθόλου να δω.

Αλλά υπάρχει κανονικό σινεμά, δεν πήραν ένα μηχάνημα για παρουσιάσεις και μια φουσκωτή οθόνη και Βουρ να κονομήσουμε..
 

Μηνύματα
485
Reaction score
425
Πηγαίνω κάθε χρόνο στου Μοσχάτου και είναι πολύ καλό θερινό.
Έχω την αίσθηση ότι φέτος δεν άνοιξε, ίσως κάνω λάθος, δεν έχω περάσει καθόλου να δω.

Αλλά υπάρχει κανονικό σινεμά, δεν πήραν ένα μηχάνημα για παρουσιάσεις και μια φουσκωτή οθόνη και Βουρ να κονομήσουμε..
Είναι τόσο προσεγμένο σε όλα τα υπόλοιπα (καρέκλες-τραπεζάκια-ξυλινο πάτωμα- ζαρντινιέρες με φυτά-δεντράκια- προσωπικό-ευγένεια-κοκτέιλ-και πολλές άλλες λεπτομέρειες που σε κερδίζουν ) που σίγουρα δεν το έκαναν μόνο για να κονομήσουν.
Εγώ σκέφτομαι και την άλλη εκδοχή :
Αμφιβάλω αν οι περισσότεροι από τους 65 που είμασταν εκει πάνω, έδωσαν σημασία στην ποιότητα της εικόνας.
Εμείς οι "βλαμμένοι" λόγω οτι είμαστε κολλημένοι με το πράγμα , με την πρώτη ματιά καταλαβαίνουμε τα προβλήματα και τα λάθη. Οι υπόλοιποι όμως ανάθεμα αν παίρνουν χαμπάρι.
Εδώ έχω καταντήσει να μην πηγαίνω σινεμά τύπου village και stern γιατί γελάω με την εικόνα.
Υπάρχει κάποιος να μας επιβεβαιώσει αν το γνωρίζει, ότι προτζέκτορας και οθόνη είναι όντως ενοίκιο;
Πως την πατάνε έτσι;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.646
Reaction score
94.605
Πηγαίνω κάθε χρόνο στου Μοσχάτου και είναι πολύ καλό θερινό.
Έχω την αίσθηση ότι φέτος δεν άνοιξε, ίσως κάνω λάθος,



 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Πέρασα πριν λίγο απο κει! :D

Στις 9 έχει προβολή το Luca

6€ Ενήλικοι
4€ Παιδιά

:thumbsup:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.714
Υπάρχει κάποιος να μας επιβεβαιώσει αν το γνωρίζει, ότι προτζέκτορας και οθόνη είναι όντως ενοίκιο;
Οι προβολείς είναι φθηνοί και παλιοί, οι οθόνες έχουν λογικές τιμές για επαγγελματική εγκατάσταση. Σκισμένη και ενοίκιο δύσκολο.
Θα πάμε τις επόμενες εβδομάδες στο "δικό σου" και θα προσπαθήσω να μάθω. :)
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
επηγα εχθες και ηκαμα ρεπορταζ , επαε στο χωριο παιζουνε σινεμα μ' ετηνε τη μπακατελα
IMG_20210717_231251.jpg

μονδελο δε θυμουμαι καλη φωτο δεν ηβγαλα ειχα και κατι αλλα ενδιαφεροντα
:drinks:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.714
Αυτός ο Epson είναι pro heavy duty, οι άλλοι είναι σκουπιδάκια.
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Πήγα χθες στην γειτονιά μου να δω το father, μια στενάχωρη ταινία που κάποιος από διπλανό σπίτι έπαιζε τάπα Άννα Βίσση. Ότι πιο οξύμωρο που θα μπορούσε να τύχει. :headbang:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.714
Πριν 3 εβδομάδες πήγα καλή ώρα σαν τον zizik , στο stellar στο γκάζι με την κυρά να δούμε το eat-pray-love.
Μόλις γυρίσαμε. Είδαμε το καλό Vivir es fácil con los ojos cerrados, το φαγητό ήταν καλό αλλά ελάχιστο μα το κλου ήταν οτι η οθόνη είχε τρυπήσει και κάθε λίγο την φούσκωναν με αποκορύφωμα το τέλος που θα είχε βαρεθεί ο μάγειρας να τρέχει κάθε λίγο και την άφησε να πλαγιάσει επικίνδυνα. :roflmao: :roflmao: Κλάψαμε απ' τα γέλια, τι μαλ@κίες πέταξα... :biggrin:

Συνολικά πολύ ευχάριστη εμπειρία που είχα ανάγκη. Άδειοι δρόμοι, πάρκινγκ παντού, είχε και τσιγγανάκια που ήρθαν να ζητιανέψουν απ' έξω και τα κυνηγούσε ο σινεματζής. 😂
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Μόλις γυρίσαμε. Είδαμε το καλό Vivir es fácil con los ojos cerrados, το φαγητό ήταν καλό αλλά ελάχιστο μα το κλου ήταν οτι η οθόνη είχε τρυπήσει και κάθε λίγο την φούσκωναν με αποκορύφωμα το τέλος που θα είχε βαρεθεί ο μάγειρας να τρέχει κάθε λίγο και την άφησε να πλαγιάσει επικίνδυνα. :roflmao: :roflmao: Κλάψαμε απ' τα γέλια, τι μαλ@κίες πέταξα... :biggrin:

Συνολικά πολύ ευχάριστη εμπειρία που είχα ανάγκη. Άδειοι δρόμοι, πάρκινγκ παντού, είχε και τσιγγανάκια που ήρθαν να ζητιανέψουν απ' έξω και τα κυνηγούσε ο σινεματζής. 😂
πως και δεν είχες λίγο μπλουτακ στην τσέπη να την μπαλώσεις? :biggrin:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.714
πως και δεν είχες λίγο μπλουτακ στην τσέπη να την μπαλώσεις? :biggrin:
Πήγαμε με τον Ηλίαμου, καταλαβαίνεις... :biggrin: Έκατσαν τα κανονικά κορίτσα μαζί, εμείς μαζί και δεν σταματήσαμε.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
άρα να μην ρωτήσω πως σας φάνηκε η ταινία....:biggrin:
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.646
Reaction score
94.605
Έπρεπε να δέσουν την οθόνη απέναντι στη κεραία. :p
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.856
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top