Ιδέα για διαγώνια εγκατάσταση πολυκάναλου σετάπ

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.323
Πα-ναγία μου βόηθα...:o:o:o:p:p:p


Ρε ασχετε:D, το καρδιο λειτουργεί έτσι κι αλλιώς, από την ίδια την καμπίνα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
Πα-ναγία μου βόηθα...:o:o:o:p:p:p


Ρε ασχετε:D, το καρδιο λειτουργεί έτσι κι αλλιώς, από την ίδια την καμπίνα.
μισό....από πίσω δεν έχουν οπή τα Κ...?

δεξιά και αριστερά του πλειταμπ


και γιατί σου λένε μίνιμουμ απόσταση για να λειτουργήσει?

σελ 7
20cm

https://www.me-geithain.de/en/assets/media/products/studio/RL901K/en/RL901K BDA ENV17_Web.pdf
 
Last edited:


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Πω, αυτα ειναι τα ωραια , ξαφνικα νομιζεις οτι διαβαζεις Ουμπερτο Εκο :D
Οκταγωνο με επενδυση πετρας (ενταξει πανελ ) , συμβολα στους τοιχους , ενα δοκαρι στο ταβανι στην οροφη για ηχεια atmos , φωτιστικο με μεταλλο, σχοινια και ''κερια'' και μοναστηριακου τυπου βασεις ηχειων :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
..όταν ένα μπαςριφλεξ ηχείο το μετατρέπεις σε sealed..όσο ψηλά και να το κόβεις από τη συχνότητα συντονισμού του reflex...δεν του χαλάς την αρχή λειτουργίας-ψύξη μεγαφώνου κλπ...?

ειλικρινά δεν ξέρω
[DOUBLEPOST=1565345975][/DOUBLEPOST]
ποια είναι?
Μια παρατήρηση...Για τέτοιους λόγους όσοι σκοπεύουν να κλείσουν αυτοσχέδια τη διάταξη ανάκλασης χαμηλών σε κάποιο ηχείο θα ήταν καλύτερο να μην σφράγιζαν το σωλήνα αεροστεγώς,αλλά να πειραματίζονταν με σπογγοειδή υλικά διαφοροποιημένης πυκνότητας προκειμένου να προσέγγιζαν ιδιότητες απεριοδικής καμπίνας.

Και πρέπει επίσης να συνυπολογίζουν το γεγονός ότι θα έχουν αυτομάτως υποβαθμίσει την εγγενή ικανότητα διαχείρισης ισχύος σε σχέση με τις αυθεντικές προδιαγραφές του ηχειακού τους συστήματος.Οπότε θα γινόταν τότε απολύτως αναγκαίος ο συνδυασμός και το επακόλουθο κροσάρισμα με ανεξάρτητες υποβαθύφωνες μονάδες.
Πα-ναγία μου βόηθα...:o:o:o:p:p:p


Ρε ασχετε:D, το καρδιο λειτουργεί έτσι κι αλλιώς, από την ίδια την καμπίνα.
Στη δε εικονιζόμενη εφαρμογή έχουν κάνει και μια διάταξη που ισοδυναμεί με εντοιχισμό αντί να έστεκαν ελεύθερα στο χώρο.Οπότε η εκπομπή χαμηλών σε χώρο 2π ακτινίων θεωρείται δεδομένη.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.500
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top