Ιστορίες hi end για γέλια και για κλάματα



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Αν ειναι αυτο της XLO,και μονο και μονο επειδη δεν αντεχω το κλαμα,το δεχομαι ευχαριστως ως δωρο.Και χαρη σας κανω.:D
Υ.Γ.Που να ξερατε τι αλλο κανει:Απομαγνητιζει ολοκληρο το συστημα.Αν ειναι το ΧLO.
Είναι της Bedini εκείνα που έχει ο Ear τουλάχιστον.
Αν ειναι αυτο της XLO,και μονο και μονο επειδη δεν αντεχω το κλαμα,το δεχομαι ευχαριστως ως δωρο.Και χαρη σας κανω.:D
Υ.Γ.Που να ξερατε τι αλλο κανει:Απομαγνητιζει ολοκληρο το συστημα.Αν ειναι το ΧLO.
Αυτό δεν είναι τίποτα.Ο ίδιος έχω στη συλλογή δίσκο LP του Cardas που απομαγνήτιζε με τα εγγεγραμένα του sweep όλο το σύστημα.:p
Ως ψηφιακά αρχεία και αυτά πλέον, παίζουν από το πισί.
Βεβαίως, δεν απομαγνήτισαν τον μαγνητικό σκληρό δίσκο, λένε όμως ότι απομαγνητίζουν τα καλώδια, ηχείων και ιντερκονέκτ.
Τώρα αν μαγνητίζονται τα καλώδια για να τα απομαγνητίσει αυτό, είναι μια άλλη κουβέντα, όπως άλλη κουβέντα είναι και το αν θα απομαγνητίζουν ψηφιακά καλώδια, το οποίο είναι σχεδόν βέβαιο! :gotcha:


:lolsign::lolsign::lolsign:
Γι αυτό...να σέβεστε αξιότιμε Κύριε EAR όσους έχουν χρησιμοποιήσει στη ζωή τους απομαγνητιστικά μoνάχα σε...βινυλιακό επίπεδο.:lolsign:
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Αν ειναι αυτο της XLO,και μονο και μονο επειδη δεν αντεχω το κλαμα,το δεχομαι ευχαριστως ως δωρο.Και χαρη σας κανω.:D
Υ.Γ.1.Που να ξερατε τι αλλο κανει:Απομαγνητιζει ολοκληρο το συστημα.Αν ειναι το ΧLO.
Y.Γ.2.Για μπιμπλικια πρωτος εισαι,αλλα για πλυντηριο πιατων...:D
Το Πλυντήριο πιάτων δεν στρώνει χαρακτήρα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.562
Απομαγνητιζει ολοκληρο το συστημα
Ακριβώς.
Αυτό ακριβώς κάνει, δηλαδή, για να είμαστε ακριβείς, αυτό λέει ότι κάνει.

Και το XLO διαθέτω, και το Bedini. Όλα τα έχω. Δίπλα σε άλλα διακοσμητικά, όπως σφαίρες, μπάλες μπιλιάρδου, CPU από 386, κινητά παντόφλες, στυλό που βάφει πράσινα τα όρια των CD, ειδικά κραδασμοαπορροφητικά και ψήκτρες για λυχνίες (προενισχυτικών σταδίων) κλπ κλπ κλπ, έχω μεγάλη ποικιλία διακοσμητικών! :D

Βεβαίως το τι ακριβώς κάνει, είναι εντελώς σίγουρο, αλλά δε το λέω, γιατί και γω δεν αντέχω τα κλάματα.:p
 




S

sk4t4

Guest
Είναι της Bedini εκείνα που έχει ο Ear τουλάχιστον.
Αναφερομαι στο ΧLO.To Bedini ειναι αποκαλυψη,καλυτερο απο το αντιστοιχο Furutech,που μου πουλησε καποτε ο ZOMBOY:D.Eνοχλω συνεχως τον ΕΑR για να μου το δωσει,αλλα αυτος αμετακινητος.Μη τον βλεπετε που τα χλευαζει αυτα γιατι,κατα βαθος,κρατα και μια "πισινη";):D
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Το πλυντήριο δίσκων όμως...;)
Καλά απορώ πως ζούσαμε χωρίς αυτό.
Αλλά και το σίδερο που τους ισιωνει??
[DOUBLEPOST=1545145699][/DOUBLEPOST]
Αναφερομαι στο ΧLO.To Bedini ειναι αποκαλυψη,καλυτερο απο το αντιστοιχο Furutech,που μου πουλησε καποτε ο ZOMBOY:D.Eνοχλω συνεχως τον ΕΑR για να μου το δωσει,αλλα αυτος αμετακινητος.Μη τον βλεπετε που τα χλευαζει αυτα γιατι,κατα βαθος,κρατα και μια "πισινη";):D
Όχι εγώ αποκλείεται ,εγώ ντρεπόμουν να πουλήσω τέτοια.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Αναφερομαι στο ΧLO.To Bedini ειναι αποκαλυψη,καλυτερο απο το αντιστοιχο Furutech,που μου πουλησε καποτε ο ZOMBOY:D.Eνοχλω συνεχως τον ΕΑR για να μου το δωσει,αλλα αυτος αμετακινητος.Μη τον βλεπετε που τα χλευαζει αυτα γιατι,κατα βαθος,κρατα και μια "πισινη";):D
Αποτελεί πράγματι ποιητική...συμμετρία να κρατάει κάποιος πισινή αφού πέρασε το στάδιο που του κρατούσαν τον...πισινό.:laugh:
 

S

sk4t4

Guest
Όχι εγώ αποκλείεται ,εγώ ντρεπόμουν να πουλήσω τέτοια.
Ασε τα κολπα,στο γραφειο καθοσουν,σε φωναξε ο Βασιλοπουλος και μου πουλησες το RD-2.Tωρα που το σκεπτομαι,δεν πιστευω να μου ειχες πει ψεμματα για το τι κανει,ετσι;Γιατι ησουν λιγο διστακτικος...;):D
[DOUBLEPOST=1545146525][/DOUBLEPOST]
Αποτελεί πράγματι ποιητική...συμμετρία να κρατάει κάποιος πισινή αφού πέρασε το στάδιο που του κρατούσαν τον...πισινό.:laugh:
Αμα...του μεινει το "κουσουρι";:roflmao:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ασε τα κολπα,στο γραφειο καθοσουν,σε φωναξε ο Βασιλοπουλος και μου πουλησες το RD-2.Tωρα που το σκεπτομαι,δεν πιστευω να μου ειχες πει ψεμματα για το τι κανει,ετσι;Γιατι ησουν λιγο διστακτικος...;):D
[DOUBLEPOST=1545146525][/DOUBLEPOST]
Αμα...του μεινει το "κουσουρι";:roflmao:
Διασκεδαστικά τα παρελκόμενα με τα κουσούρια τους,αλλά άμα δεν τακτοποιηθεί ο χώρος όλο το σύστημα θα μένει... κου(τ)σουρεμένο.:D
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Ασε τα κολπα,στο γραφειο καθοσουν,σε φωναξε ο Βασιλοπουλος και μου πουλησες το RD-2.Tωρα που το σκεπτομαι,δεν πιστευω να μου ειχες πει ψεμματα για το τι κανει,ετσι;Γιατι ησουν λιγο διστακτικος...;):D
[DOUBLEPOST=1545146525][/DOUBLEPOST]
Αμα...του μεινει το "κουσουρι";:roflmao:
Μπαααα εγώ δεν πρόλαβα την furutek στο μαγαζί.
 

S

sk4t4

Guest
Περιττο να πω οτι το RD-2 το αγορασε και ο σκεπτικιστης φιλος,φυσικα υστερα απο ακροαση.;)
[DOUBLEPOST=1545147085][/DOUBLEPOST]
Διασκεδαστικά τα παρελκόμενα με τα κουσούρια τους,αλλά άμα δεν τακτοποιηθεί ο χώρος όλο το σύστημα θα μένει... κου(τ)σουρεμένο.:D
Μαζευε κι ας ειναι και...τσαμπια,οπως λεει και η παροιμια.;):D
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Άκουσα πριν κάποια ώρα ιστορία για cd με ήχους που καθαρίζει το σήμα και τα καλώδια.
Να βρούμε και ένα cd να πλένει πιάτα να γλιτώσει και η γυναίκα μου τη λάντζα
Καλά και για το σίδερο δεν το συζητάω πληρώνουμε οσο όσο


Κλαίω και εγώ και ο άνθρωπος που πλήρωσε
Το έχω.
Τόνοι απομαγνητισμού λέει.
Τα έχω πάρει όλα αυτά, στα χρόνια της χαϊεντίλας μου.:oops::gotcha:
Χαχα κλαις ακόμα φαντάζομαι.
Δανείζω σε όποιον τον ενδιαφέρει.
Από όσο θυμάμαι όσο πιο ακριβό transport τόσο καλύτερο το αποτέλεσμα

A01969D6-E72D-4777-9A6A-F1918CB8985B.jpeg


A87B0DEE-10F2-4A6F-A9F2-176011DDA86A.jpeg
 



Μηνύματα
153
Reaction score
316
Όχι δυστυχώς. Είναι από περίσσευμα, δεν έχουν τοποθετηθεί ποτέ. Παρθένες.
Χμμμμμ μου δίνεις ιδέες. ...
Κάνω παραγωγή, απλές , με σχέδια, χρώματα ,αμμοβολισμενες ,γυαλισμενες ....
Λες να φτιάξω και hi-end? ????
Μπορώ και σε κυβολιθους .....
Λαμπρή ιδέα !!!!!!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δανείζω σε όποιον τον ενδιαφέρει.
Από όσο θυμάμαι όσο πιο ακριβό transport τόσο καλύτερο το αποτέλεσμα
Μίλα ξεκάθαρα...Γιαgonis.Τί πάει να πει transport;;; Μήπως...
Περιστρεφόμενο έδρανο ανάγνωσης...ασημένιου δισκακίου;
:p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.789
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AlexisAvdis
Top