ΚΡΥΟΓΕΝΕΣΗ ΣΕ ΛΑΜΠΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΑ-ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Για κάτσε ρε Γιώργη γιατί κάπου έχεις μπερδευτεί άγρια όμως.

Περιμένεις από ένα δημόσιο βήμα όπως ένα forum και τον συντονιστή του, να επικροτήσει την αποστολή υλικών προς κρυογένεση, επειδή το διάβασες σε άλλα forum? Σοβαρά μιλάς τώρα? Και οι άλλοι λένε ότι τους κατεβάσει η γκλάβα? Μήπως πρέπει να αναρτήσουμε και τιμοκατάλογο του εν λόγω κυρίου έτσι ώστε οι νέοι στο άθλημα να μπορούν να ασχοληθούν με την κρυογένεση πριν ακόμη αγοράσουν καλό ενισχυτή?
Και όλα αυτά όταν στην παρέα βρίσκονται αρκετοί φυσικοί που μπορούν να σου επιβεβαιώσουν ότι 99% πρόκειται περί αγνής, ατόφιας μ@λακίας? Και το επιχείρημά σου είναι ότι το χρησιμοποιεί η σιδενόρ για να μην σπάνε οι σκαλωσιές που φιάχνει?...

Έλεος Γιώργο μου χρειάζεται αυτή η περίπτωση... έλεος, προσπάθησε να προστατέψεις λίγο κάποιους ανθρώπους...


ΑΝ το πρόσεξες δεν βγήκα εξ αρχής να πω ότι μιλάμε για π@π@ριές. Είπα ότι δεν αμφισβητώ κανέναν αλλά υπάρχει και αντίλογος. Να τος...


- Πάντως αν θέλετε να την σοβαρέψουμε την κουβέντα, (ξεκινάμε κι άλλο θέμα αν υπάρχει λόγος), οι κρυογενέσεις, τα αντικραδασμικά, τα καλώδια άνω των 500€ το εκατοστό, τα ρακ από ξύλο μουσμουλιάς διασταυρωμένης με συκιά και το πλύσιμο με ιταλικό νερό, σε καμία μα καμία περίπτωση ΔΕΝ προάγουν το αγαπημένο μας άθλημα, ήτοι το Hi End. Αποπροσανατολίζουν και απωθούν αγρίως όποιον θέλει να ασχοληθεί με αυτό.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
Οι βιομηχανίες το κάνουν για να πετύχουν μεγαλύτερη αντοχή στα υλικά και καλύτερη αγωγιμότητα στα καλώδια με ταυτόχρονη μείωση του κόστους παραγωγής.  
Με την μέθοδο της κρυογένεσης η πρώτη ύλη δεν χρειάζεται να είναι και τόσο καθαρή αφού μετά την κρυογένεση τα αποτελέσματα θα είναι σχεδόν ίδια.

Να λοιιπόν μία εξήγηση για ποιο λόγο τα πολυ καθαρά υλικά όπως είναι ο χρυσός ή το ασήμι δεν επηρεάζονται τόσο πολύ από την κρυογένεση.
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
Ηρεμία.  Θα δοκιμάσουμε κάποια κρυογενημένα υλικά για audio και μετά θα γράψουμε τις εντυπώσεις μας.
Αν θέλετε κανονίζουμε και μία κοινή ακρόαση με ακροάσεις τυφλές.

Θέλει ακόμα πολύ ψάξιμο το θέμα της κρυογένεσης ειδικότερα σε ότι αφορά τα υλικά για audio εφαρμογές.

Η αλήθεια είναι ότι άλλα πράγματα έχουν πιο άμεση προτεραιότητα ειδικά για κάποιον που ψάχνετε ακόμα ποιο ηχείο ή ποιον ενισχυτή θα αγοράσει.
 

Μηνύματα
951
Reaction score
495
Η κρυογένεση θα δουλέψει λέτε και σε καλώδια από ανθρακονήματα?!?

(Τα κρυμμένα δυναμικά που λέγαμε...)  :wink:
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
Εγώ πιστεύω ότι το θέμα της  κρυογένεσης θα πρέπει να απασχολεί αυτούς που έχουν ήδη καταλήξει με ένα πολύ καλό σύστημα και απλά θέλουν να δοκιμάσουν κάποιες έστω και μικρές ακόμα βελτιώσεις.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
g.kar said:
Εγώ πιστεύω ότι το θέμα της κρυογένεσης θα πρέπει να απασχολεί αυτούς που έχουν ήδη καταλήξει με ένα πολύ καλό σύστημα και απλά θέλουν να δοκιμάσουν κάποιες έστω και μικρές ακόμα βελτιώσεις.
Μα εννοείται...
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
Χρήστος Νικήτας said:
Η κρυογένεση θα δουλέψει λέτε και σε καλώδια από ανθρακονήματα?!?

(Τα κρυμμένα δυναμικά που λέγαμε...)  :wink:
Αν εννοείς τα VDH The First Ultimate, μάλλον όχι.  Στα βύσματα ίσως .
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
Εκεί που πιστεύω ότι η κρυογένεση θα έχει μια καλή εφαρμογή, θα είναι στις κεφαλές του πικάπ.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.859
Reaction score
2.290
Νίκος Τσαρουχάς said:
Ψιτ, Κοψ μην τσατιστείς κουβέντα κάνουμε εεε :( :wink:
Μπα μόνο που θύμισες εποχές της Ζαν' ντ' αρκ :lol:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.148
Reaction score
20.729
Μάγκες τα πράγματα είναι απλά. Με τόσα που έχω ακούσει και διαβάσει στα άρθρα διαφόρων, (εκ των οποίων οι περισσότεροι αδυνατούν να ξεχωρίσουν ένα πικάπ από ένα ντιβιντόφωνο), προτείνω το εξής: να περάσει από κρυογέννεση πρώτα ο Παναθηναϊκός, και αν στη συνέχεια πάρει 5 πρωταθλήματα σερί, τότε ίσως το σκεφτώ να καταδεχτώ να κρυοαπαυτώσω καμιά μεταχειρισμένη λαμπίτσα, από αυτές που έχω στην καβάτζα για δοκιμές.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Γ. ΚΟΨ. said:
Νίκος Τσαρουχάς said:
Ψιτ, Κοψ μην τσατιστείς κουβέντα κάνουμε εεε :( :wink:
Μπα μόνο που θύμισες εποχές της Ζαν' ντ' αρκ :lol:
Εγώ φταίω? Και λίγα σου είπα, μην μιλάς καθόλου... :p
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κώστας Κόγιας said:
Μάγκες τα πράγματα είναι απλά. Με τόσα που έχω ακούσει και διαβάσει στα άρθρα διαφόρων, (εκ των οποίων οι περισσότεροι αδυνατούν να ξεχωρίσουν ένα πικάπ από ένα ντιβιντόφωνο), προτείνω το εξής: να περάσει από κρυογέννεση πρώτα ο Παναθηναϊκός, και αν στη συνέχεια πάρει 5 πρωταθλήματα σερί, τότε ίσως το σκεφτώ να καταδεχτώ να κρυοαπαυτώσω καμιά μεταχειρισμένη λαμπίτσα, από αυτές που έχω στην καβάτζα για δοκιμές.
- Κεν γιου μπι ε λιτλ μορ σπεσιφικ ρε μπόι?
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.859
Reaction score
2.290
Νίκος Τσαρουχάς said:
Για κάτσε ρε Γιώργη γιατί κάπου έχεις μπερδευτεί άγρια όμως.

Περιμένεις από ένα δημόσιο βήμα όπως ένα forum και τον συντονιστή του, να επικροτήσει την αποστολή υλικών προς κρυογένεση, επειδή το διάβασες σε άλλα forum? Σοβαρά μιλάς τώρα? Και οι άλλοι λένε ότι τους κατεβάσει η γκλάβα? Μήπως πρέπει να αναρτήσουμε και τιμοκατάλογο του εν λόγω κυρίου έτσι ώστε οι νέοι στο άθλημα να μπορούν να ασχοληθούν με την κρυογένεση πριν ακόμη αγοράσουν καλό ενισχυτή?
Και όλα αυτά όταν στην παρέα βρίσκονται αρκετοί φυσικοί που μπορούν να σου επιβεβαιώσουν ότι 99% πρόκειται περί αγνής, ατόφιας μ@λακίας? Και το επιχείρημά σου είναι ότι το χρησιμοποιεί η σιδενόρ για να μην σπάνε οι σκαλωσιές που φιάχνει?...

Έλεος Γιώργο μου χρειάζεται αυτή η περίπτωση... έλεος, προσπάθησε να προστατέψεις λίγο κάποιους ανθρώπους...

Μάλλον σε πείραξε ο καιρός, δεν εξηγείται αλλιώς, ο καθένας μπορεί να προστατέψει τον εαυτό του, τώρα άμα καταστραφεί αν δοκιμάσει με ένα καλώδιο και 7,5 ευρώ...ε τι να πω......είδα πόσο ωραία προστατέυουν κάποιοι τις π@π;αριές χιλάδων ευρώ που τους προωθούν τα περιοδικά....ΑΝ το πρόσεξες δεν βγήκα εξ αρχής να πω ότι μιλάμε για π@π@ριές. Είπα ότι δεν αμφισβητώ κανέναν αλλά υπάρχει και αντίλογος. Να τος...
καλό είναι πάντως να δοκιμάσεις πρώτα και μετά καταδίκασε το κι επειδη λές ότι κάτι διάβασα σε φόρουμ κλπ, έχω διάφορα προιόντα στη κατοχή μου με κρυογένεση. Και πάντα ομιλώ αφού έχω δοκιμάσει κάτι και ξέρουν πολλοί εδώ τι μηχανήματα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ για το χόμπυ μας ακούμε και έχω εμπειρίες. Τώρα αυτό για το τι διάβασα λοιπόν Νίκο αστο για άλλους, που βγάζουν πορίσματα από φωτογραφίες. 8)
8)
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.859
Reaction score
2.290
Νίκος Τσαρουχάς said:
Γ. ΚΟΨ. said:
Νίκος Τσαρουχάς said:
Ψιτ, Κοψ μην τσατιστείς κουβέντα κάνουμε εεε :( :wink:
Μπα μόνο που θύμισες εποχές της Ζαν' ντ' αρκ :lol:
Εγώ φταίω? Και λίγα σου είπα, μην μιλάς καθόλου... :p
Άσε Νίκο.....μην το ψάχνεις.....
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Γιώργο καλά όλα αυτά αλλά αν δεν τεκμηριώνει κανείς τις εμπειρίες του με μετρήσεις, ή αν έστω αυτές είναι ενάντια σε φυσικούς νόμους, θα πρέπει να είσαι ολιγότερον απόλυτος. Και μην ξεχνάς ποτέ ότι, αν η εμπειρία παρείγαγε γνώση, την άνωση θα την είχαν εφεύρει οι... πάπιες... :lol: :lol:

p.s. Εγώ δεν καταδίκασα τίποτα. :wink:
 

Μηνύματα
136
Reaction score
0
Νίκος Τσαρουχάς said:
Για κάτσε ρε Γιώργη γιατί κάπου έχεις μπερδευτεί άγρια όμως.

Περιμένεις από ένα δημόσιο βήμα όπως ένα forum και τον συντονιστή του, να επικροτήσει την αποστολή υλικών προς κρυογένεση, επειδή το διάβασες σε άλλα forum? Σοβαρά μιλάς τώρα? Και οι άλλοι λένε ότι τους κατεβάσει η γκλάβα? Μήπως πρέπει να αναρτήσουμε και τιμοκατάλογο του εν λόγω κυρίου έτσι ώστε οι νέοι στο άθλημα να μπορούν να ασχοληθούν με την κρυογένεση πριν ακόμη αγοράσουν καλό ενισχυτή?
Και όλα αυτά όταν στην παρέα βρίσκονται αρκετοί φυσικοί που μπορούν να σου επιβεβαιώσουν ότι 99% πρόκειται περί αγνής, ατόφιας μ@λακίας? Και το επιχείρημά σου είναι ότι το χρησιμοποιεί η σιδενόρ για να μην σπάνε οι σκαλωσιές που φιάχνει?...

Έλεος Γιώργο μου χρειάζεται αυτή η περίπτωση... έλεος, προσπάθησε να προστατέψεις λίγο κάποιους ανθρώπους...


ΑΝ το πρόσεξες δεν βγήκα εξ αρχής να πω ότι μιλάμε για π@π@ριές. Είπα ότι δεν αμφισβητώ κανέναν αλλά υπάρχει και αντίλογος. Να τος...


- Πάντως αν θέλετε να την σοβαρέψουμε την κουβέντα, (ξεκινάμε κι άλλο θέμα αν υπάρχει λόγος), οι κρυογενέσεις, τα αντικραδασμικά, τα καλώδια άνω των 500€ το εκατοστό, τα ρακ από ξύλο μουσμουλιάς διασταυρωμένης με συκιά και το πλύσιμο με ιταλικό νερό, σε καμία μα καμία περίπτωση ΔΕΝ προάγουν το αγαπημένο μας άθλημα, ήτοι το Hi End. Αποπροσανατολίζουν και απωθούν αγρίως όποιον θέλει να ασχοληθεί με αυτό.
KOITAXTE ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΥΡΙΕ ΤΣΑΡΟΥΧΑ.ΤΟ ΑΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ MODERATOR ΠΟΥ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΟΞΥΝΕΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΗΡΕΜΕΙ.
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ.
Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ,ΑΛΛΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΕΙ[ΔΗΛ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ]
ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ.
ΕΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΠΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ .
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ.
ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ ΤΙ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ,ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΤΙΣ ΣΕΒΑΣΤΟ ΠΟΣΟ.
ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΤΗΛ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
AN NOMIZETE OTI TO ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΘΥΓΕΙ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κύριε jadis boy... προφανώς δεν έχετε καταλάβει ούτε τι έγραψα ούτε γιατί το έγραψα.
Πρώτα από όλα δεν είπα ότι λέτε μ@λ@κίες ή ότι όλα αυτά είναι μ@λ@κίες. Αυτά είναι δικά σας λόγια και μόνον.

Ευχαριστώ για την υπόδειξη αλλά γνωρίζω πολύ καλά ποιός ακριβώς είναι ο σκοπός μου εδώ μέσα.

Σαφέστατα οποιοσδήποτε έχει το δικαίωμα να δοκιμάζει, να λέει την άποψή του και γενικώς να λέει ότι θέλει. Όταν αναφερόμαστε σε προϊόντα - υπηρεσίες, εκθιάζοντας αυτές, είναι πάρα πολύ εύκολο να παρεξηγηθεί και ο γράφων αλλά και το AVSite εφόσον τις υιοθετεί. Η δουλειά μου είναι να μην παρεξηγηθεί κανείς εκ των δύο. Να σας προστατέψω προσπαθώ και όχι να σας εκθέσω αλλά από ότι φαίνεται δεν το καταλαβαίνετε. Επιπλέον, ειδικά όταν οι προτροπές αφορούν κάτι ΜΗ εξακριβωμένο, ΜΗ αποδεδειγμένο, ΑΝΤΙΘΕΤΟ με τους νόμους της φυσικής, έχω ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ, αν μη τι άλλο να ενημερώσω τον κόσμο, όχι να του πω τι να κάνει, όπως και δεν το έκανα...

Στο πρώτο μου μήνυμα μάλιστα στο thread γράφω ότι δεν αμφισβητώ κανέναν, αλλά όποιος διαβάζει αυτά πρέπει να διαβάσει και κάποια άλλα.


Παραξενεύομαι ιδιαιτέρως που δεν μπορείτε να διαβάσετε καν τον αντίλογο, λες και η προσωπική σας εμπειρία, είναι η απάντηση στα επιστημονικά θέματα που ετέθησαν, αφορίζοντας τους πάντες, φυσικούς και μη, απλά επειδή διαφωνούν. Ο Κοψ σε κάποια φάση είπε ότι λέω ότι μου κατεβάσει η γκλάβα... και εγώ και προφανώς και ο Σπύρος που έγραψε το άρθρο για την κρυογένεση. Εγώ μιλούσα με επιχειρήματα και επαναλαμβάνω για τελευταία φορά ότι ΔΕΝ απέρριψα εξ αρχής την κρυογένεση ΟΥΤΕ σας είπα ότι έχετε χαλασμένα αυτιά. Είπα απλά ότι μέχρι να αποδειχτεί πλήρως, καλά θα κάνετε να ΜΗΝ προτρέπετε σε κανέναν έτσι αβίαστα να το κάνει, ειδικά όταν κάποιος βγάζει λεφτά από αυτό. Και η πλήρης απόδειξη αγαπητέ, δεν μπορεί να προέλθει από την δική σας εμπειρία, όπως δεν μπορεί να προέλθει και από την δική μου.

Εδώ είναι forum και μόνον ως forum προχωράμε. Αν και όταν οργανωθεί συγκριτικό και μάλιστα τυφλό τέτοιων υλικών και βγει αποτέλεσμα, θα επιτρέψω να λέτε ότι θέλετε, χωρίς να παραθέτω και τον αντίλογο. Μέχρι τότε θα υποστείτε και τα δικά μου μηνύματα στο thread.


Είναι προφανές ότι είστε πέραν του δέοντος ενθουσιασμένοι με το θέμα και το κατανοώ πλήρως. Αλλά να προσέξετε να είστε πάντα σε θέση να ακούσετε τον αντίλογο, ειδικά δε όταν αυτός είναι με επιχειρήματα και δεν σας αφορίζει σε καμία των περιπτώσεων. Εγώ μόνον αυτά είπα, τα υπόλοιπα εσείς τα βρήκατε.


Πραγματικά ελπίζω το θέμα να... τσουλήσει με σοβαρά επιχειρήματα από όλους.

Αγαπητέ Κοψ, ΕΔΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ Η ΖΑΝ ΝΤ' ΑΡΚ. Ακόμη δεν κατάλαβες που βρίσκεσαι?... :(


p.s. 1: Επιμένω ότι η συζήτηση για τέτοια θέματα ΔΕΝ προάγει το hi end αλλά αντιθέτως απωθεί τον κόσμο να ασχοληθεί....
p.s. 2: Θα προτιμούσα να γράφετε με μικρά, είναι πιο ευανάγνωστα.
 

Μηνύματα
136
Reaction score
0
ΟΠΟΤΕ ΟΡΓΑΝΩΣΤΕ ΕΝΑ TEST ΜΕ ΛΥΧΝΙΕΣ ΜΕ ΚΡΥΟΓΕΝΕΣΗ ΣΑΝ FORUM ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΚΡΗ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΦΟΥΜΑΡΑ .ΑΛΛΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ 30€ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η ΜΙΑ ΜΑ@@ΚΙΑ.
ΤΑ ΡΙΣΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ .ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΙΣΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ.
ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 18 ΛΑΜΠΕΣ .
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.820
Μηνύματα
2.877.170
Members
37.952
Νεότερο μέλος
cruyff
Top