Και το δικό μου Home cinema

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Μετά απο αρκετό καιρό στο forum είπα να σας παρουσιάσω και το δικό μου home cinema εαν και δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμα αλλα θα ερθει και αυτή η στιγμή..
Tv: samsung q6 65"
Netflix ,spotify,

Πηγές :Nova ,ps4 ,laptop

Ενισχυτές :Yamaxa RVX 657
ΠΡΟ: AUDIO ANALOGUE BELLINI
MONOBLOCK:AUDIO ANALOGUE DONIZETI

Ηχεία: Front Chario syntar 200t
Center dali zensor
Surround dali zensor
Sub Crystal audio 12"

Speaker cable :sonic link
Rca interconnect:wireworld
Hdmi: inakustic

Σύντομα θα αλλαχτούν και θα αναβαθμιστούν το πολύπριζο αλλα και τα καλώδια ρεύματος ..
 

Attachments




Μηνύματα
95
Reaction score
86
Έχει κατασκευαστεί και ένας πίνακας από εμένα (τύπου difuser) που θα τοποθετηθεί πάνω απο τον καναπέ ..
Και μετά να φτίαξουμε απο αισθητικής άποψεις τα καλώδια πίσω απο τους ενισχυτές που γίνεται πανικώς
[DOUBLEPOST=1561054986][/DOUBLEPOST]Το γνωρίζω οτι πρέπει να είναι σε ίδιες συχνότητες και θα ψάξω να βρω για chario center..
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Επίσης καλό θα ήταν να ανέβει το κεντρικό σου ακριβώς κάτω από την τηλεόραση ...
Θεωρώ ότι θα είναι καλή αναβάθμιση...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Έχει κατασκευαστεί και ένας πίνακας από εμένα (τύπου difuser) που θα τοποθετηθεί πάνω απο τον καναπέ ..
Και μετά να φτίαξουμε απο αισθητικής άποψεις τα καλώδια πίσω απο τους ενισχυτές που γίνεται πανικώς
[DOUBLEPOST=1561054986][/DOUBLEPOST]Το γνωρίζω οτι πρέπει να είναι σε ίδιες συχνότητες και θα ψάξω να βρω για chario center..
ναι, αλλο κεντρικο και πισω απο τον καναπε αποροφηση θελεις και οχι διαχυση ;)
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Διάχυση δηλαδή??Μπορούμε να κναουμε κάτι μόνοι μας η να το πάρουνε έτοιμο...
 






wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Κάθεσαι πολύ μακριά νομίζω... αν δε σε χαλάει να μετακινήσεις τον σύμπλεγμα καναπέδων πιο κοντά στην οθόνη θα είναι καλύτερα...

Ωραίο χώρος πάντως και αν δεν έχεις θέμα συζυγικής παντόφλας μπορείς να τον εξελίξεις πολύ.
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Πολυ ωραιος χωρος μπραβο.
Τα ηχεια σου θελουν σιγουρα απομακρυνση απο τον πισω τοιχο τουλαχιστον μισο μετρο και απο οτι βλεπω στο δεξι εισαι κοντα στον πλαινο τοιχο ενω στο αριστερο απο οτι φαινεται οχι. Καλο θα ηταν να απομακρυνθει το ηχειο και απο τον πλαινο τοιχο. το ανοιγμα μεταξυ των ηχειων σου ποσο ειναι;
 
  • Like
Reactions: PMC


Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Κλειστα τουλαχιστον ενα μετρο,δεν εχεις κεντρο ετσι οπως ειναι.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
θα συμφωνήσω και εγώ . Πανέμορφος χώρος με άπλα, ωραία χρώματα. Αν δεν ξεγελά η φωτογραφία η θέση ακρόασης είναι όντως μακρυά και για τα ηχεία αλλά και για την τβ.
Να είσαι καλά μάγκα να τα χαίρεσαι!!;)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ωραιος χώρος!

Άσε τα πολύμπριζα και τα καλώδια, άλλες ειναι οι προτεραιότητες.

Ποια ειναι η απόσταση του καθήμενου θεατή απο την τηλεόραση και τα ηχεία;
 




Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.157
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top