Και το δικό μου Home cinema



Μηνύματα
95
Reaction score
86
Καμία γνώμη για κεντρικό για ήρθε η ώρα του να γίνει αλλαγή....? Να πάω σε chario όπως τα μπροστά η κάτι καλύτερο?
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλημέρα,
Μπράβο σιγά σιγά βλέπουμε τη βελτίωση που έχεις κάνει, δε ξέρω μόνο αν θα μείνεις εκεί, γιατί πάντα αναζητάμε το καλύτερο.
Όσο για το κεντρικό καλό θα ήταν να είναι της ίδιας εταιρείας με τα μπροστινά λόγο ηχοχρώματος, το μόνο που βλέπω όμως είναι ότι βγάζει δύο μοντέλα στα 360 ευρώ και στα 2000 και δεν έχεις πολλές επιλογές άρα μιλάμε για το
Chario constellation phoenix, αλλά νομίζω ότι θα είναι μικρό για το χώρο σου.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Έχω δει το chario Phoenix αλλά για τα λεφτά του και εγώ νόμιζω ότι είναι μικρό δεν ξέρω εάν πήγαινα σε monitor audio η το dali Oberon τι θα έλεγαν αυτά..
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ακους τερμα τα γκαζια ; :biggrin:

μια χαρα το βλεπω και το μικρο αν δεν ακους δυνατα...
....εξαλλου δεν το οδηγουν σωστα με τα watt που εχουν ολοι οι AV.
και το κεντρικο των LR ηχειων σου τα ιδια χαρακτηριστικα εχει...
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Όχι δεν ακούω δυνατά σχεδόν ποτέ... Απλά στις ταινίες δεν μου αρέσει το κεντρικό μου όπως παίζει εκτός εάν θέλει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν νομίζω γιατι την έκανε το Audyssey
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Απλά στις ταινίες δεν μου αρέσει το κεντρικό μου όπως παίζει εκτός εάν θέλει κάποια άλλη ρύθμιση που δεν νομίζω γιατι την έκανε το Audyssey
Αχέμ... Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να τα έχει κάνει μαντάρα.
 



Μηνύματα
95
Reaction score
86
Η αλήθεια είναι ότι και στα μπροστά είχε κάνει πιο κακή ρυθμιση από τον rxv 657 που είχα με αποτέλεσμα να τα διορθώσω...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
να παρεις το app και να κανεις μετρηση για να δεις πως παιζουν τα ηχεια σου πρωτα και βλεπεις αν θες να κανεις διορθωσεις...
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Τελικά αγόρασα την εφαρμογή του Audyssey...Μια ερώτηση... Θα πρέπει με το μικρόφωνο να ξανά κάνει της ρύθμισης των ηχειων σωστά?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τελικά αγόρασα την εφαρμογή του Audyssey...Μια ερώτηση... Θα πρέπει με το μικρόφωνο να ξανά κάνει της ρύθμισης των ηχειων σωστά?
ναι όλα από την αρχή μέσω του app
 



Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Γιατι βαλατε γελια; Σοβαρα το εγραψα να στειλει εννοουσα την ισοσταθμιση γιατι οι πεεισσοτεροι το ξεχνανε, τα εισαγωγικα τα βαλα για να το καταλαβει, εσεις βαλατε γελια και το παλληκαρι θα νομιζε οτι τον δουλευω.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
αντε βρε να ξεσκονισεις εσυ:lolsign:

Γιατι βαλατε γελια; Σοβαρα το εγραψα να στειλει εννοουσα την ισοσταθμιση γιατι οι πεεισσοτεροι το ξεχνανε, τα εισαγωγικα τα βαλα για να το καταλαβει, εσεις βαλατε γελια και το παλληκαρι θα νομιζε οτι τον δουλευω.
ναι βρε,καλα το λες, απλα το θεωρω απλο που το λεμε....;)
....θα επρεπε να του πεις να κανει save πρωτα....μετα να το παρει και να το στειλει.....αυτο ειναι το σωστο.

σε ολες τις διορθωσεις κ.λ.π. κανουμε save και μετα το παιρνουμε και το στελνουμε.....μονο ετσι ακους και την καμπυλη flat
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.133
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top