Και το δικό μου Home cinema

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Στον Κεφάλα πες τα, που έβαλε το γελάκι.
Κι άλλοι βάλανε κι η αλήθεια είναι ότι διαβάζοντας το μήνυμα κανείς φαίνεται σα να τρολλάρω, δεν είχα πάντως αυτή την πρόθεση απλά οφείλω να το ξεκαθαρίσω μη παρεξηγηθεί ο νηματοθέτης, ούτε φυσικά κατηγορώ τα παιδιά για το γελάκι μην το πάρετε στραβά, απλά φοβήθηκα αυτό που εξήγησα πιο πάνω γιατί ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται, το ξέρουμε και το επαναλαμβάνουμε συνέχεια.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Παραθέτω τις ρυθμίσεις του Audyssey... Εάν πρέπει να κάνω καμιά ρυθμιση πείτε μου
 

Attachments


Μηνύματα
95
Reaction score
86
Εντωμεταξύ αφού έχω συνδέσει τους monoblock μέσω του προενισχυτη me pre out από τον marantz στα μπροστά ηχεία δεν μου τα ξεχωρίζει δεξί με αριστερό.. Δλδ όταν κάνει την ρύθμιση για το αριστερό παίζει και το δεξί..
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Παιδιά νομίζω έιχα κάνει ένα λάθος αλλά θα διορθωθηκε. Ο προενισχυτης όπως βλέπετε έχω βάλει δίπλα rca από τους monoblock αλλά έπρεπε να μπει 2rca σε 1 από τους monoblock στον προενισχυτη.. Έβαλα αλλά καλώδια και λύθηκε το μυστήριο.
 

Attachments



Μηνύματα
95
Reaction score
86
Ναι έκανα πάλι.Και με το app το κεντρικό το είχε στο - 0.5 και εγώ το πήγα συν 1 γιατί εκεί το άκουγα καλύτερα.. ... 8 θέσεις μετράει.. Το app στο calibration πως το βλέπετε?
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
το sub ειναι μια χαρα
....αν μπορεις να το βαλεις καπου αλλου που να δινει ενα γραφημα καλυτερο απο το πρασινο θα ηταν καλυτερα...

να πας στο app και να βαλεις off αυτο σε ολα τα ηχεια.
ααααααααααααα.png

μετα να κανεις μια καμπυλη στα ηχεια ολα οπως δειχνει εδω...
αααααααα.jpg

μετα βλεπεις αν θες μεγαλυτερη κληση η οχι στην καμπυλη και διορθωνεις.

βαλε να δουμε και τι κρος εχουν μπει απο το audyssey....και αν εχεις νεες φωτο με τις νεες μετρησεις βαλε.
 
Last edited:



Μηνύματα
95
Reaction score
86
Ναι θα ξανατρεξω αύριο πάλι το App για να τελικό αποτέλεσμα... Έτσι και αλλιώς επειδή πλέον δεν έχω πικάπ έχω ξεσυνδεση το audio analogue προενισχυτη και οι monoblock είναι πάνω στον marantz γιατί δυστυχώς δεν έχει ht passthrough..
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top