Και τώρα τι;

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.620
Καθάρισμα από σκόνη ψύκτρας και ανεμιστήρα της και νέα πάστα στον επεξεργαστή.

Δοκίμασε και μάλλον θα πέσει η θερμοκρασία.

Ίσως και γι‘ αυτό είχες μπλε οθόνες!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Στείλε sms βοήθεια σε ηλικιωμένο και έλα!

Σκόνες κλπ καθάρισα, νέα πάστα δεν έχω να δω που θα βρω τώρα που τα ξανέκλεισαν >:(
 





gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Έχω και θα σκεφτώ πώς θα ‘ρθω.
Προς το παρόν δουλεύει, οπότε κάνε κράτει.
Περιλαμβάνει εντατική χρήση; Video rendering, ή κάτι αντίστοιχο;
Κώστα όχι video rendering. Έχουμε και ένα macbook του 14 που κάνει, κυρίως, τη δουλειά της αλλά όταν θέλει μεγαλύτερη οθόνη στο photoshop (π.χ. μόδα ή πανοραμικές λήψεις) κάθεται στο pc.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Δεν είναι πιθανό να χρειάζεται thermal paste αν έχει το original ή καλής ποιότητας αν βέβαια δεν μετακινήθηκε η ψύκτρα του επεξεργαστή.
Καλό καθάρισμα! Είχε πουλόβερ Γιώργο;
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Δεν είναι πιθανό να χρειάζεται thermal paste αν έχει το original ή καλής ποιότητας αν βέβαια δεν μετακινήθηκε η ψύκτρα του επεξεργαστή.
Καλό καθάρισμα! Είχε πουλόβερ Γιώργο;
Δεν φαίνεται να έχει μετακινηθεί η ψύκτρα αλλά ξέρεις ότι σε αυτά είμαι λίγο νουμπας.
Δεν θα έλεγα πουλόβερ, αλλά είχε σκόνη (και δεν μπορώ να καταλάβω πως πιάνει τόσο πολύ. Η κυρά είναι υστέρω με την καθαριότητα στα νορμαλ της, τώρα με το μωρό.. :o )
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.620
δεν μπορώ να καταλάβω πως πιάνει τόσο πολύ
Όπου υπάρχει ανεμιστήρας έχει πάντα παραπάνω σκόνη!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.620
Δεν φαίνεται να έχει μετακινηθεί η ψύκτρα αλλά ξέρεις ότι σε αυτά είμαι λίγο νουμπας.
Κοίταξες μήπως έχει ξεκουμπώσει κάποιο/α απ' τα 4 στηρίγματα;

 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.608
Χρειάζεστε οθόνη. Απόψε.

StriftEshop.jpg


Το ξέρω πως είναι εκτός προϋπολογισμού. Αν δεν γίνεται μαζί και οθόνη τώρα, τον άλλο μήνα. (Σε περίπτωση που απορείς, αυτός ο dual pentium είναι ταχύτερος από όλους τους i5 1ης και 2ης γενιάς). Αν πάλι δεν καταδέχεσαι, ο i3-10100 είναι στα διπλά λεφτά, που σε απόλυτα μεγέθη δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό.

Αν θέλεις σώνει και καλά ryzen, διάλεξες τη χειρότερη εποχή (μ' αρέσει που θέλεις κάλυψη έναντι αναβάθμισης σε βάθος χρόνου, και διάλεξες ryzen 2ης γενιάς). Εν πάσει περιπτώσει, μολονότι σχεδόν όλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στους ryzen, συνεπικουρούσης και κάποιας οικονομοτεχνικής συγκυρίας, δεν είναι κακή ιδέα ο ryzen. Και δουλεύετε με την παλιά κάρτα - ποια είναι;

StriftEshop2.jpg



Και οθόνη τον άλλο μήνα. Αν αυτή η LG σας φαίνεται ακριβή, πάρτε μια Lenovo 75Hz, επίσης 27άρα. Μην πάρετε μικρότερη.

 

Μηνύματα
2.125
Reaction score
5.580
o επεξεργαστης ποιο μοντελο ειναι;

Πρεπει να ειναι I5 απο οτι διαβασα στις προηγουμενες σελιδες,παστα εχω αν εισαι κεντρο Αθηνας κοντα καπως μπορει να γινει.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Χρειάζεστε οθόνη. Απόψε.
Care to explain?
Δεν έχει κάποιο πρόβλημα (οκ ξέρω ότι χρωματικά δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά κάνει διορθώσεις στο macbook).


Το ξέρω πως είναι εκτός προϋπολογισμού. Αν δεν γίνεται μαζί και οθόνη τώρα, τον άλλο μήνα. (Σε περίπτωση που απορείς, αυτός ο dual pentium είναι ταχύτερος από όλους τους i5 1ης και 2ης γενιάς). Αν πάλι δεν καταδέχεσαι, ο i3-10100 είναι στα διπλά λεφτά, που σε απόλυτα μεγέθη δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό.
Δεν είμαι ρατιστής :tongue:
Ποιός εκ των 2 θεωρείς ότι είναι ασφαλέστερη επιλογή;


Αν θέλεις σώνει και καλά ryzen, διάλεξες τη χειρότερη εποχή (μ' αρέσει που θέλεις κάλυψη έναντι αναβάθμισης σε βάθος χρόνου, και διάλεξες ryzen 2ης γενιάς). Εν πάσει περιπτώσει, μολονότι σχεδόν όλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στους ryzen, συνεπικουρούσης και κάποιας οικονομοτεχνικής συγκυρίας, δεν είναι κακή ιδέα ο ryzen. Και δουλεύετε με την παλιά κάρτα - ποια είναι;
Αχα, οπότε πρέπει να δω νεότερης γενιάς; Αν ναι τότε άκυρο, οι τιμές βγαίνουν λιγουλάκι φαρμακίο.
Η κάρτα γραφικών δεν θυμάμαι ποιά είναι, αν θυμάται ο Δημήτρης ας πει.

Και οθόνη τον άλλο μήνα. Αν αυτή η LG σας φαίνεται ακριβή, πάρτε μια Lenovo 75Hz, επίσης 27άρα. Μην πάρετε μικρότερη.

27άρα χωροταξικά θα είναι πολύ άβολη, σε 24άρι καλύτερα..
 








Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.143
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top