Καλώδια και θύματα




Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
τι ηλικιων ?!
(στα υπολοιπα συμφωνουμε μαλλον)
Αναφέρομαι στη μικροκοινωνία του avsite και ( για μια ακόμη φορά ) στους νεοεισερχόμενους στο χώρο, ανεξαρτήτου ηλικίας.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Εμπορίσκοι που ψαρεύουν θύματα υπάρχουν πανταχόθεν στα φόρουμ και κάποιοι αβαντάροντε και από αξιοσέβαστα μέλη του εκάστοτε φόρουμ μην σε απορεί αυτό.
Πολύ σωστά. Κι εγώ είμαι ο αρχηγός τους και τα παίρνω απ' όλους, ποσοστό από κάθε μίζα. Κανονική πυραμίδα. Κάποτε μας ξεμπρόστιασαν κάτι ήρωες, αλλά το λύσαμε το πρόβλημα και εξακολουθούμε να είμαστε ιν μπίζνες - και μεγαλώνουμε κι άλλο το τζίρο. Το αβγατίζουμε το μαγαζί. Πού είναι το πρόβλημα δηλαδή;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Αναφέρομαι στη μικροκοινωνία του avsite και ( για μια ακόμη φορά ) στους νεοεισερχόμενους στο χώρο, ανεξαρτήτου ηλικίας.
ε κοιτα αμα εχεις φτασει στην νεαρη ηλικια μου (ανεκσαρτητα απο την πραγματικη μου) και εισαι νεοεισερχομενος στον χωρο...κατι δεν ειναι και πολυ νορμαλ, και στο λεω γω τωρα που σιγουρα νορμαλ δεν ειμαι. 🐒
τα πιτσιρικια κατω απο την οποια ηλικια μου δεν ασχολουνται και κυριως δεν τους νοιαζει.
πανω απο μενα (ηλικιακως) ή εχουν αντιληφθει, ή αμφιβολο αν καταλαβουν.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
ε κοιτα αμα εχεις φτασει στην νεαρη και οχι πλεων τοσο τρυφερη ηλικια μου και εισαι νεοεισερχομενος στον χωρο...κατι δεν ειναι και πολυ νορμαλ, και στο λεω γω τωρα που σιγουρα νορμαλ δεν ειμαι. 🐒
Για σκέψου όμως πόσοι έχουν απλά συστήματα και τώρα μεταπηδούν στην "υψηλή πιστότητα"...
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Πολύ σωστά. Κι εγώ είμαι ο αρχηγός τους και τα παίρνω απ' όλους, ποσοστό από κάθε μίζα. Κανονική πυραμίδα. Κάποτε μας ξεμπρόστιασαν κάτι ήρωες, αλλά το λύσαμε το πρόβλημα και εξακολουθούμε να είμαστε ιν μπίζνες - και μεγαλώνουμε κι άλλο το τζίρο. Το αβγατίζουμε το μαγαζί. Πού είναι το πρόβλημα δηλαδή;
Καλά παίρνω πίσω το αξιοσέβαστοι ;)
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Άκου βρε φίλε να δεις τι κρίμα
των καλωδιων έπεσα θύμα
φουλ παραμορφωση ειχανε μέσα
αυτος που μου τα πασαρε δεν είχε μπέσα

φανταχτερα καλωδια μην τα πιστεύεις
είναι επικίνδυνα να τ' αγαπάς
Θα σε γελάσουνε αν τα λατρεύεις
θα σε γδαρουν και θα πονάς:biggrin:
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αυτο το ανέβασε κάποιος στην ομάδα του fb που λέω, μέσα σε 10 λεπτά είχε διαγραφεί η ανάρτηση!

( έβλεπα πριλ λίγο την ανάρτηση ενός τύπου που μόνο σε καλώδια πρέπει να έχει σκάσει τουλάχιστον 30000€ όπως τα υπολογίζω, πιθανώς πολύ παραπάνω. Full Kimber κατάσταση σε λέω! Σκρολάροντας λοιπόν, είδα και φωτογραφία του συστήματος και χώρου απο μπροστά. Ούτε ίχνος εμφανούς φροντίδας χώρου. Είχε όμως στηρικτικά καλωδίων τα οποία φτιάχνει μόνος του και πουλάει προς 315€ τα δέκα κομμάτια )
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.401
Reaction score
27.690
Αυτο το ανέβασε κάποιος στην ομάδα του fb που λέω, μέσα σε 10 λεπτά είχε διαγραφεί η ανάρτηση!

( έβλεπα πριλ λίγο την ανάρτηση ενός τύπου που μόνο σε καλώδια πρέπει να έχει σκάσει τουλάχιστον 30000€ όπως τα υπολογίζω, πιθανώς πολύ παραπάνω. Full Kimber κατάσταση σε λέω! Σκρολάροντας λοιπόν, είδα και φωτογραφία του συστήματος και χώρου απο μπροστά. Ούτε ίχνος εμφανούς φροντίδας χώρου. Είχε όμως στηρικτικά καλωδίων τα οποία φτιάχνει μόνος του και πουλάει προς 315€ τα δέκα κομμάτια )
Ρε συ, εδώ υπάρχει FB Page γενικού Audiophile ενδιαφέροντος και admin είναι ιδιοκτήτης εταιρείας High End καλωδίων. Τι ψάχνεις να βρεις.
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ρε συ, εδώ υπάρχει FB Page γενικού Audiophile ενδιαφέροντος και admin είναι ιδιοκτήτης εταιρείας High End καλωδίων. Τι ψάχνεις να βρεις.
Και σε αυτή που είμαι μέλος, μια απο τα ίδια. Απ'ότι κατάλαβα, εκεί μέσα πλασάρουν τα καλούδια τους διάφοροι wannabe κατασκευαστές καλωδίων. Εδώ, συντονιστής της ομάδας έκανε προ ολίγου ανάρτηση στην οποία λέει ότι ξέμεινε απο 28Ga επάργυρο συστραμένο καλώδιο καθώς ο προμηθευτής του σταμάτησε να έχει στοκ και δεν θα το ανανεώσει, λέει μάλιστα ότι με αυτό το καλώδιο ( το ήδη επαργυρωμένο και συστραμμένο ) φτιάχνει τα θαυμάσια καλώδια που πουλάει. Εντάξει, οι τύποι εκεί μέσα έχουν ξεπεράσει το στάδιο της καλωδιολαγνείας και έχουν φτάσει στο σημείο της αποβλάκωσης. Τους λέει δηλαδη στη ψύχρα ότι τους πουλάει κάλτσες.
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Τι ωραία που μαζεύεστε εδώ, όλοι οι γνωστοί, αυτο-θαυμάζεστε και περνάτε όμορφα..
Άλλοι θαυμάζουν κάλτσες, άλλοι αυτοθαυμάζονται, τι να πεις... Είμαστε μια θαυμάσια ατμόσφαιρα, είμαστε!!
 

Μηνύματα
387
Reaction score
237
η διαφορά ήχου, από ένα καλώδιο, σε άλλο καλώδιο, δύναται να είναι σημαντική. Καλό?
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.315
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top