Καλώδια και θύματα


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Το συγκεκριμένο νήμα διατηρείται ανοιχτό και ελεύθερο σε κάθε μ@λακία για να μην ασχολούμαστε με πολλά συγχρόνως. ;)

εκ της διευθύνσεως
:roflmao:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Με τους Τούρκους δεν κατάλαβα ακόμα τι θα γίνει, θα τηνε πάρουμε την Πόλη;
ναι καλέ είπαμε...το έγραψα πιο πριν στο νήμα Τουρκία....
μη χαλάς το θέμα...άσε το pure παρτουζ χαι φαι :roflmao:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
σε κάθε μ@λακια
Να, αυτά δε μπορώ. :lol:

Ή θα είσαι εραστής της μουσικής τέχνης με προσωπική άκρως υποκειμενική άποψη επί παντός επιστητού στο οντιο, επί μπάσων, πριμων, μεσαίων υγρών έως ζεματιστων, στάθμεων κατά το πώς μας τη βαρεσε η μ@λακια εκείνο το δειλινό, και λοιπών κουραφέξαλων, ειδάλλως κατατάσσεται το θέμα σε επιστημονικό συνέδριο μόνο για τρομακτικούς επιστήμονες, και ψάχνεις για διαπιστευτήρια επιστημοσύνης.

Βεβαίως, ακόμα και τους τρομακτικούς επιστήμονες τους γράφουμε στα π@πάρια μας, αλλά αυτό είναι δικαίωμα του αγνού αμόλυντου φιδοκαβλωδιοερωτευμένου μουσικώθηκου, όχι μουσικόφιλου, μη μπερδεύετε τις βούρτσες με τιθ κοντέθ πθωλέθ που τιθ ενοχλούν οι τρίχεθ οι μακριέθ όταν θηκώνονται..

284388_320aa33206cc891297adfd2d2f66e279.jpg
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.496
Reaction score
37.570
.... το φορουμ ειναι και για ξεμπροστιασμα συν της αλλης... μην κσεχνουμε την προελευση της λεξης.. 🐒
 



Μηνύματα
632
Reaction score
575
έχετε πλάκα μερικοί....
κλαίγεστε και
βάζετε τον εαυτό σας και τις εντελώς αντιπεπιστημονικές και μεταφυσικές τεχνικές του αυτιού και του εντέρου σας .....απέναντι από απόψεις ατόμων που διαβάζουν επιστήμονες του χώρου και έχουν να σου εξηγήσουν το κάθε φαινόμενο....

και το βαφτίζετε αντίθετη άποψη....

και μετά αναρωτιέμαι πως εκείνος ο ψευτογιατρός-αεροπόρος είχε πελατεία
Πράγματι... Και μερικοί άλλοι δεν έχετε καθόλου πλάκα. Με δανεικά πηλήκια κάνετε βαρύγδουπα σχόλια
ΠΙΚΠΑ

.
Στο πικπα γίνεται αγώνας επιβίωσης... Εδώ είναι μάλλον η γωνία του Αγίου Παντελεήμονα! 🤣
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Επίσης δε θέλω (και δε πρέπει) να θίξω κανέναν αγνό μουθηκώθηκο για την ορθογραφία του.

Άσε που απαγορεύεται.
Εκ της διοίκησης.

293560_5f46d35a9a8020c8e6020e7a81197cd2.jpg


Απλώς θα μου επιτρέψετε ένα θετικό σχόλιο (όχι αρνητικό επί των ..λάγνων), δηλαδή να διαπιστώσω την εν γένει χωρίς ορθογραφικά λάθη γραφή της "ομάδας" των φαλακρών.
Τυχαίο, σίγουρα.
Σιγουρακι ρε, στανταρακι.
Η Θεά τύχη αγαπά τους φαλακρες.
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό είμαι αντίθετος με τους καλωδιολάγνους... αν πρέπει κάποιος να με κατατάξει σε "στρατόπεδο" λογικά θα με βάλει στο αντίθετο, δηλαδή με τα ...ενεργά, subs, ισοσταθμίσεις, μετρήσεις κ.λπ...
Εντούτοις, δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους, hobby είναι, δεν είναι θέμα υγείας, άμα γουστάρουν ας πετάξουν τα λεφτά τους στα καλώδια (όπως το βλέπω εγώ), σπάω και πλάκα με συζητήσεις τύπου "τι καλώδιο 3cm αντί για λαμάκι στο ηχείο;;;" και όλα ωραία.
Ειλικρινά κανένα πρόβλημα, ας δοκιμάζουν καλώδια όλη μέρα και ας τα περιγράφουν και εδώ... δε χρειάζεται καμιά επιστημονική απόδειξη, ας με συγχωρέσουν αλλά προσφέρουν και γέλιο στο αντίθετο στρατόπεδο (μάλιστα θα ήθελα κάποια στιγμή να ακούσω 2-3 συστήματα από τους καλωδιολάγνους αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)...
Η δική μου πραγματική ένσταση εναντίον τους είναι όταν μπαίνει κανένας καινούριος "ταλαίπωρος" στο forum και κάνει καμιά ερώτηση του τύπου "έχω ένα σύστημα από τον πατέρα μου και νοιώθω πως θέλει καινούρια ηχεία" και οι απαντήσεις είναι να ξοδέψει όσο κάνει ένα νέο σοβαρό ζευγάρι ηχείων σε καλώδια ρεύματος...
Εδώ βέβαια υπερβάλει πολλές φορές και η άλλη πλευρά... "-τι θες; ζευγαρι ηχείων;; όχι φίλε μου... θες 5 ηχεία + 2 subs + AV + dirac, αλλιώς μην ακούς μουσική, πάρε ραδιοφωνάκι.... -μα εγώ λίγο μουσικούλα θέλω ν΄ακούω... -και καλιμπράτορα να φωνάξεις!!!"
Forum είναι, καφενείο ατόμων με περίπου παρόμοιο hobby... το "περίπου" είναι η λέξη κλειδί... μπορούν να ακούγονται και "παπαριές", για αυτό υπάρχουν κατηγορίες θεμάτων, δε μ' ενδιαφέρουν τα καλώδια; δε θα μπω στα αντίστοιχα θέματα ή θα μπω να σπάσω πλάκα...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Πράγματι... Και μερικοί άλλοι δεν έχετε καθόλου πλάκα. Με δανεικά πηλήκια κάνετε βαρύγδουπα σχόλια
πω πω....με αυτό τώρα που είπες να φανταστώ κοιτάχτηκες στον καθρέφτη και τούρλωσες το ποπουδάκι όλο βαρβατίλα:laugh:

φυσικά και θα ναι δανεικά....
είναι η πορεία της γνώσης....

μάζευε ξύλα εσύ για την φωτιά...ο τροχός απέχει 200.000 χρόνια....ζωή να χεις
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
.
Καμμία ελπίδα..
...πράγματι, καμιά ελπίδα. Πως είναι δυνατόν να υπάρξει όταν μέλος σε παλαιότερο θέμα που αφορούσε τα troll και όχι μόνο, δήλωνε:

"Το τρολινγκ είναι η αρχή του χαβαλέ, και χωρίς χαβαλέ δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. 8-)

Δε ξέρω τι έγινε στις αγγελίες, όπου είναι πιο ευαίσθητο το θέμα διότι παίζουν λεφτά, αλλά στα υπόλοιπα θρεντς, προτείνω απλώς να χαλαρώσετε. :drinks:

Ας τρολαρουν κι ας τρολάρουμε. Δεν βλέπω σωστό "στόχο" του φόρουμ να υπάρχουν ξεκάθαρα θρεντς δίκην βιβλιογραφίας ή δεξερωγώ τι. Χύμα στο κύμα καφενείο, μια χαρά βγαίνει άκρη. Χαλαρώστε, έρχεται και καλοκαίρι... :)


ΥΓ. Οι προσβολές δεν είναι δα τόσες πολλές που να βρίζονται τα μέλη συνεχώς ώστε να αποτελεί τόσο σημαντικό πρόβλημα. Εντάξει, ένα δυο λόγια θα ξεφύγουν καμία φορά, στραβογ@μησε κάποιος, τον έδειρε η γυναίκα του τον άλλο, δε βγάζεις άκρη τι περνάει καθένας και που βγάζει το άχτι του. Φυσικά η διαχείριση οφείλει να ρίχνει κάνα μπάτσο που και που, αλλά σιγά τώρα, σε αποκάλεσε κάπως, ε, νταξ, κλάψε λίγο στα κρυφά, θα το ξεπεράσεις. :p
Δε το θεωρώ ούτε αυτό σημαντικό."


..και σήμερα το ίδιο μέλος δηλώνει:

"Νικ, αυτό πρέπει να το σκεφτείτε σοβαρά.

Έχετε αφήσει το φόρουμ να γίνει η παιδική χαρά των απανταχού τρολ, πιθανώς για χάριν αυξημένης επισκεψιμότητας.

Οι συνέπειες αυτής της επιλογής, είναι να μην υπάρχει πλέον κανένα θέμα καθαρό από τρολιές κι ευχάριστο στην ανάγνωση από κάποιον σοβαρό επισκέπτη που όντως θέλει να μάθει κάτι.

Υπάρχουν ένα σωρό θρεντς που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχουν, και δίνουν πάτημα στα τρολ όλης της υφηλίου να ρίχνουν τον καημό τους.

Ο βετ έχει δίκιο. Λείπει η διαχείριση.
Η μόνη διαχείριση που δεν λείπει, είναι μη πει ο ένας τον άλλο μαλακα.
Ως εκεί.

Η δική μου γνώμη, είναι πως έτσι, δε θα πάει μακριά η βαλίτσα.
Βεβαίως μπορεί να κάνω και λάθος.

Τουλάχιστον, αυτή είναι η άποψή μου."

Έχεις δίκιο, καμιά ελπίδα δεν υπάρχει..
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Απλώς θα μου επιτρέψετε ένα θετικό σχόλιο (όχι αρνητικό επί των ..λάγνων), δηλαδή να διαπιστώσω την εν γένει χωρίς ορθογραφικά λάθη γραφή της "ομάδας" των φαλακρών.
Εεε...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top