Καλώδια και θύματα

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
και που να δεις όταν λήξει το λοκντάουν και θα πρέπει να πας στον @jiovani75 !!
Θα πάω, μη στεναχωριέσαι.
Ας είμαστε καλά, κι όλα θα μπουν σε μια σειρά.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αδιάβαστος και εγώ.
Έχουμε το λοιπόν δύο καινούργια αυτοκίνητα και πρέπει να μας πάνε σε μία συγκεκριμένη διαδρομή ας πούμε 5 χιλιομέτρων. Το ένα κάνει 10 χιλιάδες ευρώ και το άλλο 150 χιλιάδες ευρώ.
Ας εξηγήσει κάποιος γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή αφού και με τα δύο θα πάω εκεί που θέλω...
Να δουμε μετρησεις!Και μην μας πεις καμμια μ@λ@κια τα οδηγησα και τα 2 και το ενα ηταν μαπα!Αλλου αυτα!

Να μας πει ο @vet που γνωριζει απο τεχνικα audio και αυτοκινηνητιστικα παρακαλω...
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αδιάβαστος και εγώ.
Έχουμε το λοιπόν δύο καινούργια αυτοκίνητα και πρέπει να μας πάνε σε μία συγκεκριμένη διαδρομή ας πούμε 5 χιλιομέτρων. Το ένα κάνει 10 χιλιάδες ευρώ και το άλλο 150 χιλιάδες ευρώ.
Ας εξηγήσει κάποιος γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή αφού και με τα δύο θα πάω εκεί που θέλω...
Nα το πεις αυτό για έναν ενισχυτή Sony της οκάς σε σχέση με τον Bryston σου, προφανώς και ισχύει ( ο Κώστας θα πει ότι προτιμά να πάρει ενεργά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ). Για τα καλώδια, ακόμα σκέφτομαι τον παραλληλισμό με την αυτοκίνηση.
 



Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Nα το πεις αυτό για έναν ενισχυτή Sony της οκάς σε σχέση με τον Bryston σου, προφανώς και ισχύει ( ο Κώστας θα πει ότι προτιμά να πάρει ενεργά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ). Για τα καλώδια, ακόμα σκέφτομαι τον παραλληλισμό με την αυτοκίνηση.
Πρόσεχε τα λόγια σου για την SONY.
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Το να προμοταρεται έμμεσα, μέσω ενός σάιτ, το καλώδιο ενός DIYer που ξεκαθαρα διατίθεται προς "πώληση", είναι το λιγότερο άκομψο. Όταν μάλιστα του αποδίδονται και μαγικές ιδιότητες, όπως το να ρίχνει ΔΈΚΑ βαθμούς Κελσίου τη θερμοκρασία μιας συσκευής, τότε πλησιάζουμε στα όρια της απάτης, στο βαθμό που αυτή του η ιδιότητα δεν εξηγείται ή αποδεικνύεται. Θεωρώ πως ο "κατασκευαστής" του καλωδίου θα πρέπει να εξηγήσει και να αποδείξει το πώς αυτό επιτυγχάνεται, σε διαφορετική περίπτωση όμως, δεν ξέρω αν πρέπει αυτά τα μηνύματα προώθησης να συνεχίσουν να εμφανίζονται στο σάιτ.
 



Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
3. Παρακαλώ μην γράφετε ο,τι σας κατέβει.
Δεν έχεις καταλάβει τι λέω.
Πολύ περισσότερο δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί
ο θόρυβος όταν εισέλθει
σε έναν ενισχυτη η ακόμα χειρότερα σε έναν προενισχυτη.
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ίσως θα πρέπει να αγοράσεις και τα δυο αυτοκίνητα για να διαπιστώσεις από πρώτο χέρι ότι μάλλον έπρεπε να είχες επιλέξει αυτό των 30 χιλιάδων για να απολαύσεις τη διαδρομή.
Μπαα, υποκειμενικά είναι όλα αυτά και θέματα ανάγκης και ευχαρίστησης του καθενός.

Απλό. Πάρε την 911.
Την έχεις οδηγήσει ρε παλιόπαιδο;
Για πες!
Εγώ την boxter, αβλεπεί
Την έχω καβαλήσει εγώ την ρημάδα. Και σε πίστα στας Σέρρας. Αλλά όπως έγραψα και κάπου αλλού όπου φτάνουν τα πόδια μας και να είναι πάντα σκεπασμένα μέσα στην κουβέρτα. Για αυτό πήγα σε επιλογή sti - το boxter του φτωχού :)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Πολύ περισσότερο δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί
ο θόρυβος όταν εισέλθει
σε έναν ενισχυτη η ακόμα χειρότερα σε έναν προενισχυτη.
Πολύ περισσότερο προσοχή χρειάζεται να δώσεις στο τι ξέρω και τι δε ξέρεις.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Nα το πεις αυτό για έναν ενισχυτή Sony της οκάς σε σχέση με τον Bryston σου, προφανώς και ισχύει ( ο Κώστας θα πει ότι προτιμά να πάρει ενεργά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ). Για τα καλώδια, ακόμα σκέφτομαι τον παραλληλισμό με την αυτοκίνηση.
Νικόλα αυτό που ήθελα να πω είναι ότι σε όλα τα είδη υπάρχουν τιμές από λεπτά μέχρι εκατομμύρια. Καλώς ή κακώς δεν είναι όλα ίδια και δεν κάνουν όλα την ίδια δουλειά.
Ναι , όλα είναι καλώδια, όλοι είναι ενισχυτές, όλα είναι αυτοκίνητα, όλα είναι μανιτάρια!!
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Για αυτό πήγα σε επιλογή sti - το boxter του φτωχού :)
Πόθεν προκύπτει ότι το STI είναι το boxster του φτωχού;

Εκτός κι αν εννοείτε γενικώς με boxer κινητήρα, στην οποία περίπτωση το boxer του φτωχού είναι η Alfasud.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.961
Να μας πει ο @vet που γνωριζει απο τεχνικα audio και αυτοκινηνητιστικα παρακαλω...
Γιατί δεν έγραψες "πού είναι" να σου απαντήσω; :prankster:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top