Καλώδια και θύματα



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.692





Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.048
Reaction score
20.453
Σήμερα έμαθα από φαρμακοποιό ότι το 5G ευθύνεται για τον κορωνοϊό.

:punish:No mercy :punish:

Εσείς ακόμα με καλώδια ασχολείστε; 🤔
Να φορέσει μάσκα πες του. Ιτ'ς δη νιου νόρμαλ. Ακόμα δεν το έμαθε; Καλά, πού ζει!
 

K

kimon

Guest
Να φορέσει μάσκα πες του. Ιτ'ς δη νιου νόρμαλ. Ακόμα δεν το έμαθε; Καλά, πού ζει!
Ή καλά που ζη!, θα μπορούσαμε να πούμε. Ωραίο παράδειγμα γι αυτούς που βαριούνται να τηρήσουν δυο-τρεις απλούς κανόνες στίξης και τονισμού.
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Τί διαφορές εχει ενα καλωδιο χαλκου με ενα που εχει επιστρωση απο ασημι η ειναι απο ασημι;
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Το ασήμι είναι λίγο καλύτερος αγωγός από τον χαλκό , αλλά αι γνώμαι διίστανται για το οξείδιο που πιάνει επιφανειακά το ασήμι , αυτή η γνωστή μαυρίλα, αν είναι αγώγιμο ή όχι.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τί διαφορές εχει ενα καλωδιο χαλκου με ενα που εχει επιστρωση απο ασημι η ειναι απο ασημι;
Ανάλογα με το setup,κάποιοι ακροατές μπορεί να τους καταλογίζουν...υπερβάλλουσα ανάλυση.:lolsign:
 



Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Ανάλογα με το setup,κάποιοι ακροατές μπορεί να τους καταλογίζουν...υπερβάλλουσα ανάλυση.:lolsign:
Κοιταζα κατι πραματακια απο viablue και μου δημιουργηθηκε η απορια γιατι λενε για αημι στα καλωδια τους.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
. . . balanced για βραχίωνες άνω των 10 μεγατόνων . . .


View attachment 208815
Καλά, βάλε του μια φαντεζί "κάλτσα" από έξω και τέσσερις επίχρυσες "μπανάνες" της WBT και θα σου πω ύστερα για πότε θα έκαναν ουρά να το αγοράσουν...
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Νέα από το μέτωπο! Βγαίνει ένας στη γνωστή πια οντιοφιλ φιδοκαλωδιολατρικη ομάδα και λέει ότι τον κουράζουν τα πρίμα του και ζητάει συμβουλές για καλώδιο μέχρι 200 γιούρια. Ο ένας του προτείνει καλώδια rca, ο άλλος καλώδιο ρεύματος, ο τρίτος του προτείνει στηρικτικα για το cd pkayer του. Εγώ του πρότεινα copopren και ένας άλλος minidsp 2x4hd με αγορά license για dirac live. Πάω στοίχημα ότι ο τύπος με το minidsp γελάει και κλαίει όπως εγώ με τις μπούρδες που διαβάζει.
Όσο σκέφτομαι ότι τέτοιες μπούρδες έκανα κι εγώ, νιώθω την ανάγκη να αυτομουτζωθω για μια ακόμη φορά!!
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Δεν πειράζει, θα έχεις την ευκαιρία στο μέλλον για τις παρούσες!! :roflmao:

Δεν το εννοώ 100%, απλά βρήκα ευκαιρία για πλάκα και την εκμεταλλεύτηκα. :tongue:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Αφιερωμένο σε Κο Χρήστο @christos77 και @Bhutia το πρώτο κάπως επιστημονικό paper για το εαν ακούγονται τα καλώδια.



Και μάλιστα ιντερκονέκτ που είναι και το πιο δύσκολο να ακούσεις διαφορές.

Καλά εγω δεν χρειάζεται καν να το διαβάσω καθότι χρυσαυτιάς. :D
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top