Κατευθυντικότητα καλωδίων

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Με το σωστό το καλώδιο, θες ένα μπανάκι μετά την ακρόαση, γιατί θα μυρίζεις σα να εψηνες πανσετες για όλη τη γειτονιά μέσα στο καφενείο που το έκαναν τεκέ στο τσιγάρο..

Εγώ για να καταλάβεις, για να μη βρωμαω έχω απλά μαύρα καλώδια.
Και πώς ακούς δόλιε; Αν βάλεις λίγο bacon πάνω στους ενισχυτές μπορείς να πάρεις μια τζούρα. Και λίγο ταλαγάνι πάνω στο dirac για να ισοσταθμίζει καλά.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
΄΄Ξεσκίστε με,ξεσκίστε με,στα fora ξεφτιλίστε με...΄΄ που λένε.:lolsign:
Καμία τέτοια πρόθεση από μέρους του γράφοντος.

Απλώς επισημαίνω ότι εφόσον δεν το έχεις κάνει,οφείλεις να κάνεις και τη σχετική δοκιμή με καλώδια τροφοδοσίας άμα θέλεις να είσαι εντάξει με όσα υποστηρίζεις τόσο σθεναρά.Εκτός και αν είχες κάποιους ενδοιασμούς έναντι αυτής της προοπτικής..
λάθος πάλι!
αυτή τη δοκιμή, θα την αφήσω να τη κάνεις εσύ φίλτατε μπούτια, μιας και η ιδέα αυτή περί δοκιμασίας της κατευθυντικότητας στα καλώδια ρεύματος προφανώς και σου ανήκει!;)
μη μου κάνεις και αγωγή για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας:D
όταν λοιπόν το οργανώσεις στο χώρο σου, με τα καλώδια σου, θα χαρώ να είμαι παρόν κατά τη διαδικασία αξιολόγησης:D
θα περιμένω λοιπόν νέα σου για το πότε και που!..
[DOUBLEPOST=1562003517][/DOUBLEPOST]
Ξεσκίστε με,ξεσκίστε με,στα fora ξεφτιλίστε με.

Να το κοιτάξεις αυτό. :laugh:
:D:D
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Μἠπως να το κλεἰναμε σιγἀ σιγἀ, ... ἐχουμε μπεἰ στα κὀκκινα με φὀρα.
Και γιατἰ θα πρε᾽πει να απαντἀτε σε ὀποια μ@λ@κἰ@ ... μην πἐσει κἀτω τἰποτα.
Πιὀ ξεφτἰλα νἠμα δὐσκολο να ματαδοὐμε με 17 σελἰδες αδιἀφορες τρολλιἐς.
 

A

amoustakas

Guest
Πριν το κλείσετε μία ερώτηση. Ψάχνοντας για βελάκια παρατήρησα ότι το Acrolink που έχω γράφει 110 volt. :idk:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
λάθος πάλι!
αυτή τη δοκιμή, θα την αφήσω να τη κάνεις εσύ φίλτατε μπούτια, μιας και η ιδέα αυτή περί δοκιμασίας της κατευθυντικότητας στα καλώδια ρεύματος προφανώς και σου ανήκει!;)
μη μου κάνεις και αγωγή για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας:D
όταν λοιπόν το οργανώσεις στο χώρο σου, με τα καλώδια σου, θα χαρώ να είμαι παρόν κατά τη διαδικασία αξιολόγησης:D
θα περιμένω λοιπόν νέα σου για το πότε και που!..
[DOUBLEPOST=1562003517][/DOUBLEPOST]
:D:D
Καλέ μου Λέανδρε ο ίδιος είμαι ειδικός πάνω σε αγωγές...ιατρικού αντί δικονομικού τύπου.
Και είμαι μονίμως αισιόδοξος ότι δεν χρήζεις κάποιας ιατρικής αγωγής.

Εάν ανησυχούσα για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας σε επίπεδο ιδεών δεν θα μοιραζόμουν συλλογισμούς μου με κάθε πιθανό αναγνώστη στο πλαίσιο ενός forum.Τη δε πραγματική μου ιδιοκτησία φροντίζω να μην την εκθέτω.Εάν έκανα εξαιρέσεις δεν θα ήμουν αυτός που είμαι.
Ξεσκίστε με,ξεσκίστε με,στα fora ξεφτιλίστε με.

Να το κοιτάξεις αυτό. :laugh:
Έχω βρει στην πορεία τρόπους να ευχαριστιέμαι την ενασχόληση χωρίς να με απασχολούν διάφορα...βιτσιόζικα ηλεκτρόνια.
Ακόμα και για οτιδήποτε μπορεί να μ'έκανε να μη νιώθω ευτυχισμένος σε αυτήν τη ζωή,έχω φροντίσει τουλάχιστον να μην έφταιγαν γι αυτό τα στερεοφωνικά μου.
 







costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.665
Και είμαι μονίμως αισιόδοξος ότι δεν χρήζεις κάποιας ιατρικής αγωγής.
Είσαι αθεράπευτα ρομαντικός και όντως, εκπληκτικά αισιόδοξος.
 





PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Το καλώδιο. 125 volt λέει. Τα βελακια ξεκινάνε από την πρίζα και δείχνουν προς το dac.
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα ειτε στα 125 ειτε στα 250 βολτ (συνηθως αυτα τα νουμερα γραφουν τα πλειστα καλωδια και βισματα). Θα εχουν μαλλον διαφορα στο χρωμα της επενδυσης των αγωγων εσωτερικα , ασπρο/μαυρο/πρασινο η ασπρο/μαυρο/κοκινο για τα 125 βολτ αντι μπλε/καφε/πρασινοκιτρινο για τα 250.Τα βισματα επισης δεν εχουν προβλημα.Τα ιδια καλωδια ειναι και στις δυο περιπτωσεις.
Πληροφοριακα να πω οτι στα καλωδια που εχουν μαυρο & ασπρο αγωγο για φαση & ουδετερο , η φαση ειναι το μαυρο και ο ουδετερος το ασπρο και οχι αντιθετα οπως πολλες φορες νομιζουν πολλοι.Το πρασινο βεβαια ειναι η γειωση.
 
Last edited:

A

amoustakas

Guest
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα ειτε στα 125 ειτε στα 250 βολτ (συνηθως αυτα τα νουμερα γραφουν τα πλειστα καλωδια και βισματα). Θα εχουν μαλλον διαφορα στο χρωμα της επενδυσης των αγωγων εσωτερικα , ασπρο/μαυρο/πρασινο η ασπρο/μαυρο/κοκινο για τα 125 βολτ αντι μπλε/καφε/πρασινοκιτρινο για τα 250.Τα βισματα επισης δεν εχουν προβλημα.Τα ιδια καλωδια ειναι και στις δυο περιπτωσεις.
Πληροφοριακα να πω οτι στα καλωδια που εχουν μαυρο & ασπρο αγωγο για φαση & ουδετερο , η φαση ειναι το μαυρο και ο ουδετερος το ασπρο και οχι αντιθετα οπως πολλες φορες νομιζουν πολλοι.Το πρασινο βεβαια ειναι η γειωση.
Αυτό εδώ είναι το καλώδιο και είναι εξαιρετικό.
http://www.acrolink.jp/english/products/6n_p4030.html
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μετά τις εκλογές, που θα έχει εκπτώσεις :roflmao:
Εκπτώσεις και ειδικές προσφορές ισχύουν και κατά...την περίοδο των εκλογών.:sneaky:
Μἠπως να το κλεἰναμε σιγἀ σιγἀ, ... ἐχουμε μπεἰ στα κὀκκινα με φὀρα.
Και γιατἰ θα πρε᾽πει να απαντἀτε σε ὀποια μ@λ@κἰ@ ... μην πἐσει κἀτω τἰποτα.
Πιὀ ξεφτἰλα νἠμα δὐσκολο να ματαδοὐμε με 17 σελἰδες αδιἀφορες τρολλιἐς.
Είναι ανεξήγητον από πού πηγάζει όλο αυτό το αρνητικόν...πνεύμα σ'ένα τόσο ενδιαφέρον νήμα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.221
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top