Κρατήσεις σε λογαριασμό όψεως Εθνικής

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
μια που έκατσα να ασχοληθώ....

ερώτηση προς όσους έχουν.....
κάθε μήνα οι λογαριασμοί όψεως της Εθνικής έχουν μηνιαίο κόστος 2 ευρώπουλα

στις άλλες τράπεζες ισχύει το ίδιο?
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
μια που έκατσα να ασχοληθώ....

ερώτηση προς όσους έχουν.....
κάθε μήνα οι λογαριασμοί όψεως της Εθνικής έχουν μηνιαίο κόστος 2 ευρώπουλα

στις άλλες τράπεζες ισχύει το ίδιο?
Αυτά θα αντιμετωπίζεις αν δεν το γυρίσεις σε bitcoins που έλεγε και μια ψυχή...
 


Μηνύματα
760
Reaction score
949
Ρε παιδιά το ίδιο κουβεντιαζαμε με ένα φίλο που του χρέωσε χθες 2 ευρώ.Εχει λογαριασμό κ οψεος κ ταμιευτηριου κ έγινε το εξής,επειδή στον οψεος δεν είχε κάτι μέσα του τα τράβηξαν απτό ταμιευτήριο.Τι γίνεται τελικά??Χρεώνουν πράγματι 2 ευρώ το μήνα κ τα περνούν από όπου βρουν?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Ούτε εγώ έχω στη Eurobank, ούτε στην Πειραιώς. Έτσι όπως πάει βέβαια το πράγμα ετοιμαστείτε να πληρώνουμε για να τα έχουμε στην τράπεζα. Ήδη το μηδενικό επιτόκιο είναι on the way.
Post automatically merged:

Ρε παιδιά το ίδιο κουβεντιαζαμε με ένα φίλο που του χρέωσε χθες 2 ευρώ.Εχει λογαριασμό κ οψεος κ ταμιευτηριου κ έγινε το εξής,επειδή στον οψεος δεν είχε κάτι μέσα του τα τράβηξαν απτό ταμιευτήριο.Τι γίνεται τελικά??Χρεώνουν πράγματι 2 ευρώ το μήνα κ τα περνούν από όπου βρουν?
Μήπως υπάρχει minimum balance στον λογαριασμό και στο ταμείο είναι 0;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Αυτό που μου είπε υπάλληλος που πήρα...... είναι ότι η χρέωση είναι μόνο για τους λογαριασμούς όψεως και αν θέλω
να στείλω ένα εκκαθ να κλείσω τον προσωπικό μου-όψεως και να μου ανοίξει καινούριο...αλλά της εταιρίας δεν αλλάζει κάτι

αυτό που μου έκανε εντύπωση...(πάνω στην κουβέντα....μουρμούρισα κάτι για άλλη τράπεζα)...... είναι η ευκολία στο να μου δώσει οδηγίες σε περίπτωση που θέλω να τους κλείσω και τους 2 και να πάω σε άλλη τράπεζαo_O:O_o:

σαν να σε σπρώχνουν ένα πράμα σε αυτό...δεν ξέρω....
γι αυτό ρώτησα τι ισχύει για άλλες τράπεζες...μήπως είναι απλά ένα καινούριο πλαφόν
Post automatically merged:

Δεν ξέρω αν για επαγγελματικούς ισχύει κάτι άλλο, αλλά σε personal Eurobank όψεως με μεγάλο overdraft δεν έχω χρεώσεις.
εσύ γιατί έχεις όψεως μαρή?
τι βρωμοδουλειές κανς?
φέρνεις πτανες απ'τα ξένα? :laugh: :roflmao:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
εσύ γιατί έχεις όψεως μαρή?
Αν θυμάμαι καλά, γιατί είχαν λυσσάξει να μου δώσουν overdraft μήπως το χρησιμοποιήσω για να πάρουν τόκους.
Πέτυχαν. :p

Ούτε οι κάρτες μου στις τρεις μεγάλες τράπεζες έχουν χρεώσεις.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ο όψεως της Eurobank δεν έχει κρατήσεις.
Ούτε η Alpha έχει.
Της Εθνικής, απ' ό,τι μου έλεγαν συνάδελφοι, ξεκίνησε το δίευρω πριν 2 μήνες.
Η Πειραιώς πάλι έχει κάτι τρελές χρεώσεις για μεταφορές σε τρίτη τράπεζα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
[QUOTE="daharis666, post: 2510544,

αυτό που μου έκανε εντύπωση...(πάνω στην κουβέντα....μουρμούρισα κάτι για άλλη τράπεζα)...... είναι η ευκολία στο να μου δώσει οδηγίες σε περίπτωση που θέλω να τους κλείσω και τους 2 και να πάω σε άλλη τράπεζαo_O:O_o:

σαν να σε σπρώχνουν ένα πράμα σε αυτό...δεν ξέρω....
γι αυτό ρώτησα τι ισχύει για άλλες τράπεζες...μήπως είναι απλά ένα καινούριο
[/QUOTE]

Για την "ευκολία που λες: προχθες στο κεντρικό της ΕΤΕ ΓΙΝΌΤΑΝ χαμός από κόσμο. Με 2 ταμεία περίμεναν 200 άτομα αναμονή. Φασαρία, διαμαρτυρίες, ώσπου πετάγεται μια (διευθύντρια ειπαν) και λεει: " Αυτό μπορούμε, αν δεν σας αρέσει πηγαίνετε άλλου." Άλλες εποχές ουτε που θα σκεπτόταν κάτι τέτοιο.
Δεύτερο συμβάν στην eurobank: πάλι ουρα καμία 40αρια ατομα με ΈΝΑ ταμείο φωνές κλπ, βγαίνει η δντρια: " ανάληψη μόνον πάνω από 400€, κάτω από αυτά μονο με κάρτα στο ΑΤΜ, εντολή της τράπεζας". Της πόρνης από φωνές έγινε, μόνο που δεν τα σπάσανε εκεί μέσα.
Κάτι παίζει με αυτές που μάλλον θα το πληρώσουμε παλι:(
Κόστος από Eurobank στην Πειραιώς 4,00€ - με ταξί φθηνοτερα:)
 

Μηνύματα
760
Reaction score
949
Προχθές σε εμένα,για αποστολή από πειραιως στην εθνική ,για 40 ευρώ,προμήθεια €3,δλδ 7.5% προμήθεια.Αν είναι δυνατόν οι αλητες
 

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Δύο σημεία:

1. Η Εθνική έχει εδώ και πολλά χρόνια σοβαρό πρόβλημα με ουρές, όποιος επιμένει να έχει τα λεφτά του εκεί θέλω να πιστεύω πως έχει πολύ σοβαρό λόγο.

2. Δικαιολογημένο το κράξιμο για τη συμπεριφορά των παραπάνω κυριών, από την άλλη αρκετές δουλειές γίνονται πλέον από το e-banking και ορισμένοι απλά αρνούνται να το εκμεταλλευτούν, παρότι δεν είναι 60+ ετών....
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Οι προμήθειες διατραπεζικών μεταφορών είναι ίδιες ανα τράπεζα, ανεξαρτήτως ποσού.

e-banking
Τα τελευταία οκτώ χρόνια έχω μπει 5-6 φορές μέσα σε τράπεζα, καμία για ταμείο.
Ακόμα και η επικαιροποίηση γίνεται ηλεκτρονικά πλέον.
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Όταν όμως το καλοκαίρι ήθελα να μεταφέρω ένα ποσό από την Εθνική στην Γιούρομπανκ, πήγα στην Εθνική, έκοψα επιταγή "εμού του ιδίου" την πήγα στην Γιούρομπανκ και την κατέθεσα. Κόστος; 0 ευρώ. Βέβαια είχα να περιμένω σε δύο ουρές. Αν η τράπεζα ήταν σωστή, δεν θα χρέωνε την τραπεζική μεταφορά, αλλά την έκδοση επιταγής στην οποία όντως πρέπει να δουλέψει ο ταμίας (και να μπουν και υπογραφές από προϊστάμενο και διευθυντή).
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δύο σημεία:

1. Η Εθνική έχει εδώ και πολλά χρόνια σοβαρό πρόβλημα με ουρές, όποιος επιμένει να έχει τα λεφτά του εκεί θέλω να πιστεύω πως έχει πολύ σοβαρό λόγο.

2. Δικαιολογημένο το κράξιμο για τη συμπεριφορά των παραπάνω κυριών, από την άλλη αρκετές δουλειές γίνονται πλέον από το e-banking και ορισμένοι απλά αρνούνται να το εκμεταλλευτούν, παρότι δεν είναι 60+ ετών....
2. Δεν ειναι ωρισμένοι (δηλ λιγοι) είναι η πλειονότητα των μικροκαταθετων που, κυριολεκτικά, φοβούνται το ιντερνετ
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
2. Δεν ειναι ωρισμένοι (δηλ λιγοι) είναι η πλειονότητα των μικροκαταθετων που, κυριολεκτικά, φοβούνται το ιντερνετ
Η μάνα μου κρατούσε κάποτε ολόκληρη επιχείρηση και έκανε τις περισσότερες δουλειές στο ΑΤΜ. Τώρα κάθεται στην ουρά με τις ώρες. Φανταστείτε ότι με έβαλε να της επαναφέρω τον έντυπο λογαρισμό στη ΔΕΗ για να τον ελέγχει (!) τη στιγμή που πληρώνεται με πάγια εντολή (!!). Την παρακαλάω να μου δίνει τους λογαριασμούς να τους πληρώνω από το ίντερνετ και αρνείται. Θέλει να τα βλέπει τυπωμένα στο βιβλιάριο (!!!).
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Σύμφωνα με φίλο μου διευθυντή τοπικού καταστήματος της Εθνικής ο λόγος που ξαφνικά η συγκεκριμένη τράπεζα αποφάσισε να χρεώνει μηνιαίως 2ευρα τους λογαριασμούς όψεως των πελατών της είναι για να ρεφάρει την χαασούρα από το deal της πώλησης της Forthnet στον Μαρινάκη, βλέπετε το συγκεκριμένο deal προϋπέθετε κούρεμα του 90% των δανείων της εταιρίας.
https://www.sofokleousin.gr/o-marinakis-paei-gia-nova-meso-forthnet-me-kourema-90
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Ακόμα και η επικαιροποίηση γίνεται ηλεκτρονικά πλέον.
Απόδειξη: ;)

 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.202
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top