Κριτήρια επιλογής cd-player.

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Προφανώς Μιχάλη εννοεί αυτό:

Νικο στο hi-end υποτιθεται οτι ψαχνουμε και την παραμικρη λεπτομερεια που μπορει να βελτιωσει τον ηχο.Οποτε και ενα 5% να εδινε η στιβαρη στηριξη του transport για μενα μετραει!
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Συμφωνώ Μιχάλη. Το θέμα όμως είναι ότι δεν μπορεί να δώσει αυτό το 5% διότι πλέον, μπορεί να υπάρξει σχεδίαση που το αποτέλεσμα δεν εξαρτάται από αυτό. Πάραυτα, το καλύτερο transport είναι το... καθόλου transport.

Ρίξε μια ματιά στο επισυναπτόμενο, έτσι για να ανοίγει η όρεξη. :cool_4:
 

Attachments


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Δεν θελουμε Νικο!
Tότε ξεκουμπίσου στη High end και μη μου ζαλίζεις τον έρωτα. Άιντε Κυριακάτικα...
Χμ... Εγώ θα το έλεγα λίιιιιιιγο πιο ευγενικά. :happy_9:
Αφού η hi end είναι ελεύθερη πλέον βρε Γιάννη από τα δεσμά του Κόγια (και εμού βεβαίως βεβαίως) προς τι ξανά τα ίδια? Δεν καταλαβαίνω, ειλικρινά...
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Τρεμω. Με ελλουσε κρυος ιδρωτας.Κανε μας την χαρη ρε φιλε και απαλαξε μας απο τον χαρακτηρα σου.Αντε να τελειωνουμε μηπως και ερθει και κανενας αλλος...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Για μενα παντως το γεγονος οτι ο Meitner εχοντας transport και dac στα μεγαλυτερα studio ηχογραφησης στο κοσμο (sony music etc etc) δεν δινει και πολυ βαση στο transport κατι λεει.

Καλα ο ανθρωπος ειναι αλλου ετσι και αλλιως αφου ειναι απο τους ελαχιστους που βαζει τα δικης του σχεδιασης dac στα cd player και οχι burr brown κλπ κλπ.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αρχίζω να τα παίρνω όμως...
Δεν είναι δυνατόν να κυνηγάς ρε Γιάννη τον Κόγια από πίσω, να δεις τι θα γράψει. Σε παρακαλώ πολύ δηλαδή, ασχολήσου με κάτι άλλο...
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Για μενα παντως το γεγονος οτι ο Meitner εχοντας transport και dac στα μεγαλυτερα studio ηχογραφησης στο κοσμο (sony music etc etc) δεν δινει και πολυ βαση στο transport κατι λεει.

Καλα ο ανθρωπος ειναι αλλου ετσι και αλλιως αφου ειναι απο τους ελαχιστους που βαζει τα δικης του σχεδιασης dac στα cd player και οχι burr brown κλπ κλπ.
Ακριβώς. Μόνο που αυτά τα κόλπα, δεν είναι πολύ εύπεπτα στο αγοραστικό κοινό του audio, πόσω μάλλον του hi end, ακόμη, διότι θυμίζουν πολύ... pc. Σιγά σιγά.

- Εδώ μπήκε στο hi end η... ψηφιακή ισοστάθμιση. Σε μερικά χρόνια που θα την πουλάνε μαζί με πηγές ή προενισχυτικά, εγώ θα είμαι σε μια γωνία και θα γελάω, όπως γελάω τώρα με το copland... :cool_4:
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Γιατι Νικο εχει αποδειξει οτι εχει τσακωθει με τους ευγενικους τροπους. Δεν καταλαβα ρε φιλε απο ποτε ο Κωστας θα γραφει οτι νομιζει γειωνοντας τα παντα.Τοσο καιρο δεν μιλαγαμε και απλα διαβαζαμε. Ηρθε η ωρα του να τα ακουσει θελει δεν θελει. Εγω εδω ειμαι. Βαρεθηκα τις μπαρουφες.
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Γιατι Νικο εχει αποδειξει οτι εχει τσακωθει με τους ευγενικους τροπους. Δεν καταλαβα ρε φιλε απο ποτε ο Κωστας θα γραφει οτι νομιζει γειωνοντας τα παντα.Τοσο καιρο δεν μιλαγαμε και απλα διαβαζαμε. Ηρθε η ωρα του να τα ακουσει θελει δεν θελει. Εγω εδω ειμαι. Βαρεθηκα τις μπαρουφες.
Να με συγχωρείς αλλά μέχρι στιγμής, οι μόνες μπαρούφες και μάλιστα εκτός θέματος που βλέπω είναι οι δικές σου. Πουθενά δεν απάντησες επί του πρακτέου ή στο θέμα, αλλά αρκέστηκες στις προσωπικές αντιπαραθέσεις, προβάλλοντας δε την πολύτιμη εμπειρία σου για να πεις στον Κόγια ότι έχει λάθος. Δηλαδή χαζομάρες επιπέδου παιδιών του δημοτικού. Sorry αλλά έτσι είναι. Φαγωθήκατε ρε Γιάννη να σηκωθεί και να φύγει ο Κόγιας από την hi end. Ορίστε σας έκανε την χάρη. Τι άλλο θέλεις?
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αν δεν γουσταρει τον αντιλογο δεν πειραζει την κανω κι εγω!Μην μου παθει και τιποτα δηλαδης και εχω και τυψεις.
Αν μου δείξεις ΕΝΑ επιχείρημά σου, τεχνικού επιπέδου ή όχι, που να είναι για το θέμα που συζητάμε και να αντικρούει κάτι από αυτά που έθεσε ο Κόγιας, θα σου βγάλω το καπέλο. Το ότι έχεις ακούσει μηχανήματα ξέρεις τι επιπέδου επιχείρημα είναι ε?... :happy_9:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Δεν βλεπω τιποτα αντικραδασμικα απο κατω και αγχωνομαι ομως......:happy_5:
Μπουαχαχα... καλό!
Με τόσες μνήμες στην σειρά, όλα αυτά αν τα πάρεις και τα κάνεις 15 σβούρες, η μουσική δεν θα σταματήσει να παίζει, ούτε καν θα επηρεαστεί στο ελάχιστο ο ήχος. Κάτι ξέρουν οι DJ...
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μαμαλάκη... Τα γεμιστά της θείας Μερόπης κ.ο.κ. :happy_9:

Γενικώς, τα πολλά ακούσματα έχουν πολλές... θερμίδες και παχαίνουν. Λίγα πτι φουρ από εδώ, λίγα γεμιστά από εκεί... :cool_11:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Σας απανταει ο προσωπικος μπατλερ του κ.Κογια εκ μερους του ,διοτι ο ιδιος ειναι απασχολημενος με το σκουπισμα της αυλης του:happy_5:

"Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Ντοχερτυ" ειναι το μηνυμα του Θεανθρωπου"happy_1"

Υ.Γ.Βαλτε λιγο χιουμορ στην ζωη σας, δεν εβλαψε ποτε κανενα και μακραινει την..εχμ..ζωη:bravo:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.123
Reaction score
20.630
Σας απανταει ο προσωπικος μπατλερ του κ.Κογια εκ μερους του ,διοτι ο ιδιος ειναι απασχολημενος με το σκουπισμα της αυλης του:happy_5:

"Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Ντοχερτυ" ειναι το μηνυμα του Θεανθρωπου"happy_1"
... και η θεία του η Μερόπη.

Μη μου κόβεις λόγια...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.188
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top