Κυτίο παραπόνων

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Εμένα με κούρασε η φάση με το πολυκάναλο. Ηχόμπαρα κύριοι. :D
Η πλάκα είναι ότι σε αυτό το φόρουμ γινόταν της κακομοίρας με τους "τρελούς χαιεντάδες" που "σπαταλούν πολλά". Υπήρξε το "κύμα" των φτηνών ενεργών που υποτίθεται ότι θα έδιναν την "λύση στην ακρίβεια του χαιεντ"! Σήμερα έχουμε περάσει στο δόγμα του πολυκάναλου που απαιτεί:

- 5-7-10-12 ηχεία όμοια μεταξύ τους (πολλαπλασιάστε επί 300 - 500 - 1000 - 1500 -2000 ευρά έκαστο)
- 2-4-6-16 υποτρομπόφωνα (πολλαπλασιάστε με 300-600-1000-1500-2000 ευρά έκαστο)
- επεξεργαστή ήχου (καλό ε; με XLR ε;) και κατά τα γνωστά υπολογίστε 1000-2000-3000 ή και παραπάνω (αν είσαι μερακλής) ευρά
- βάλτε και το κόστος καλωδίων-βάσεων-τρυπημάτων
- βάλτε και το κόστος μετατροπής οικιακού χώρου σε σπηλιά του Μπάτμαν

Σύνολο = 4000 (για ποταπό) έως 15000 (μέτριο) έως 30000 (αρχίζει και γίνεται "σοβαρό" το ζύστημα).

Αποτέλεσμα: το δόγμα "Ήχου" με πεντοχίλιαρο η κάθε συσκευή και σύνολο για 3 από αυτές = 15000 μάλλον ισοφαρίζει το δόγμα του φόρουμ ;)
 







xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.739
Reaction score
83.514
Χωρίς πλάκα τώρα υπάρχει καμμια περίπτωση να δουμε κατιτις πιο ανοιχτόχρωμο σε theme ? Είμαστε και μεγάλοι άνθρωποι...τιποτα δε σκεφτεστε παναθεμά σας...
Αν όλα πάνε καλά, σύντομα θα έχουμε αναβάθμιση με δυνατότητα εναλλαγής σκούρου/ανοιχτού.
 


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
To μαύρο τα σπάει
Αφήστε το ως έχει.
Είναι ξεκουραστο το βράδυ και όχι μόνο.
Είναι και ωραίο background για το καλημέρα καλησπέρα.
;)
 


gid

Μηνύματα
7.406
Reaction score
8.643
- αυτές οι εκλογές έχουν ατονίσει την συζήτηση περί hifi
Ποια συζήτηση περί HiFi? :idk:

Τς τς τς.... Πώς φαίνεται αυτός που δεν έχει πάρει ακόμη DSP, ενεργά και 4 σαμπ...
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Ποτε θα γινει η εκθεση Αθηνα φετος?
Να οργανωθω, να κανονισω να μη δουλευω, να παρω Κακαλιο, dimifoot, termatorimaditogazi, EAR, και λοιπα κοριτσια του μπαλετου και να καντεβουμε Αθηνα
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
Ποτε θα γινει η εκθεση Αθηνα φετος?
Να οργανωθω, να κανονισω να μη δουλευω, να παρω Κακαλιο, dimifoot, termatorimaditogazi, EAR, και λοιπα κοριτσια του μπαλετου και να καντεβουμε Αθηνα
- άντε να βάλω και εγώ τις πουέντ μου :rolleyes:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
- γεια, αν και δεν εχω παραπονο γενικα, αν ειναι δυνατων στον χρηστη να μπορει να κανει ignore καποια θεματα (πχ πολιτικα).
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
- γεια, αν και δεν εχω παραπονο γενικα, αν ειναι δυνατων στον χρηστη να μπορει να κανει ignore καποια θεματα (πχ πολιτικα).
- ακόμα και στα καλώδια υπάρχει πολιτική
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
- γεια, αν και δεν εχω παραπονο γενικα, αν ειναι δυνατων στον χρηστη να μπορει να κανει ignore καποια θεματα (πχ πολιτικα).
Δεν είναι.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
thanks Ζιζικ .. το εκανα unwatch, αν και ακομα φενεται στα νεα μηνυματα το κουτακι με τις τελευταιες αναρτησεις whateverest <3
-
Μεσιε Σποκ, μα και βεβαια, αυτο θα ελειπε να μην ηταν, μαλιστα εκει ειναι και η εννοια της πωλητικης (απο τη λεξη πωληση :focus:), αλλα ειμαι με τους μη καλωδιαδες εκει οποτε ειμαι με τους ισχυρους και δεν με νοιαζει ... ή μηπως ....ειμαι μαιμου εναντιων ολων.. μαιμου uber alles.. αααα....ααααααα !!!
Εμενα παντως μου αρεσει οπως ειναι, οποιος ειναι παραπονιαρης να το ψαξει και αμα το βρει..:offtopic:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top