ΛΑΜΠΑΤΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΑUDIEN AV-2030, ΤΙ ΗΧΕΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ???

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Εγώ θα σου έλεηα να πας σε all in one σύστημα panasonic ή yamaha κατά προτίμηση και ξενοιάζεις. https://www.skroutz.gr/s/9964796/Yamaha-MCR-N470D.html#reviews3

Για να ακούς την μουσικούλα σου ταμάμ. Υπάρχουν και φθηνότερες επιλογές φυσικά.

Ο ενισχυτής σου δυστυχώς δεν κάνει για πολλά πολλά...κράτησε τον για ενθύμιο και κούμπωνε κανα ακουστικό έτσι για να λες οτι τον χρησιμοποιείς....δυστυχώς.

Επίσης οτι λεει ο wizzy από πάνω είναι μια σωστή λύση.
 

Μηνύματα
11
Reaction score
16
Καπως ετσι το βλεπω και εγω.....αλλα απο ηχεία ..τι ? ενα απλό ζευγαρι ή κάτι καλό μπάς και σώσουμε λίγο τη κατάσταση...?
 

A

AKARL

Guest
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα ήμουν με ένα ηχοσύστημα panasonic ....αυτα που βάζουν οι νοικοκυρές στη κουζίνα όταν μαγειρεύουν.....ελπίζω να είναι καλύτερο τουλάχιστον........αρα να ρίξω κατα πολύ το budget των ηχείων? ή να του συνδέσω 2 του αυτοκινήτου....:bigboss:
Καπως ετσι το βλεπω και εγω.....αλλα απο ηχεία ..τι ? ενα απλό ζευγαρι ή κάτι καλό μπάς και σώσουμε λίγο τη κατάσταση...?

Τελευταία προσπάθεια δεδομένου ότι ξεμένω από ιδέες.

Αγόρασε ένα ζευγάρι ηχείων Μπιεντάμπλεγιου, οποιοδήποτε. Καινούριο ή μεταχειρισμένο, δεν έχει σημασία.

Μετά κάνε τα όλα μαζί ένα μεγάλο πακέτο δώρου και ... χάρισέ το σε αυτόν που που σου έκανε δώρο τον ενισχυτή.


Του αξίζει... :spiteful:
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.979
Reaction score
2.914
Καλησπέρα και από μένα.

Μπορείς να τον πας πίσω και να επιλέξεις κάτι από τα υπόλοιπα που έχει το μαγαζί. πχ έχει ένα Sherwood ενισχυτή στερεοφωνικό. Δεν ξέρω τι λέει αλλά σίγουρα είναι πιο επώνυμος και είναι στα 60+ ευρώ από αυτόν που έχεις.


Φιλικά Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Πολύ καλή ιδέα. Τον συγκεκριμένο τον έχω ακούσει και δεν είναι καθόλου κακός. Καθόλου όμως. Με ενα μικρούλι βάσης ακούγεται αρκετά καλά.
 

Μηνύματα
11
Reaction score
16
Ευχαριστώ πολύ που μου κόψατε τα φτερά......:frown::frown::frown:
Δυστυχώς ούτε επιστροφή μπορώ να κάνω.....(μεγάλη ιστορία)..
Άρα απλά θα τον κρατήσω με ένα ζευγαράκι ηχεία έτσι απλά να ακούγεται.....
και θα βάλω βαθειά το χέρι για να φτιάξω σύστηματα απι την αρχή.....
Όπως το υπολόγιζα απο πριν.....εναν καλό ενισχυτη... ενα audio technica lp 120 usb.....ηχεία q acoustics 3050i.... και - 1500€ απ'τη τσεπη μας.....
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.979
Reaction score
2.914
Ευχαριστώ πολύ που μου κόψατε τα φτερά......:frown::frown::frown:
Δυστυχώς ούτε επιστροφή μπορώ να κάνω.....(μεγάλη ιστορία)..
Άρα απλά θα τον κρατήσω με ένα ζευγαράκι ηχεία έτσι απλά να ακούγεται.....
και θα βάλω βαθειά το χέρι για να φτιάξω σύστηματα απι την αρχή.....
Όπως το υπολόγιζα απο πριν.....εναν καλό ενισχυτη... ενα audio technica lp 120 usb.....ηχεία q acoustics 3050i.... και - 1500€ απ'τη τσεπη μας.....
Αν και τεχνικά δεν μπορώ να τοποθετηθώ αλλά αν του άλλαζε ο χριστιανός καμία λάμπα σαν αναβάθμιση θα βελτιωνόταν το μηχανημα;

Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
125
Reaction score
377
Ανταλλαξε τον με κατι που χρειαζεσε.
Προσωπικα θα φοβομουν και να τον λειτουργησω.
Λιγα εχουν γινει με φθηνα προιοντα της απω ανατολης?
 

Μηνύματα
11
Reaction score
16
Τι να πω ....... Ευχαριστώ πολύ και πάλι για όλες τις απαντήσεις......
Θα τον κρατήσω σαν vintage διακοσμητικό με 2 απλά ηχειάκια ..... θα είναι καλύτερο θέλω να πιστεύω απο το https://www.skroutz.gr/s/4737218/Panasonic-SC-PM250.html
που είχα μέχρι στιγμής.... μήπως να του βάλω αυτα τα ηχεία να ξεμπερδεύω....:boast:
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Για να λες ότι δεν μπορείς να κάνεις επιστροφή κάτι θα ξέρεις περισσότερο.... Αν και τα παιδιά στο μαγαζί αυτό είναι συνεργασιμα.....
Από την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο μπαίνει και το συναίσθηματικο κομμάτι στη μέση... (το δώρο δεν δωριζετε κτλ... κτλ...)
Άσε κατ αρχήν το πανασονικ στην ησυχία του....
Δες στις αγγελίες (μάρκετπλεις κτλ...) για κανενα ζευγαράκι ηχειακια ως 50 ευρώ και πολλά είναι.... Δες κάτι που να ταιριάζει και λιγουλάκι.... Βάλτο σε μια άκρη για να λες ότι το αξιοποιήσες.. . Σε κανένα εξοχικό αν υπάρχει...τροχόσπιτο... γραφειο.... όπου να ναι.... Και τις ειδήσεις να μουρμούραει καλά είναι... Άσε τα λεφτακια σου σε μια άκρη για να φτιάξεις ένα συστηματακι της προκοπής..... Απο Χαλκίδα είσαι;
 





gid

Μηνύματα
7.419
Reaction score
8.660
Ευχαριστώ πολύ που μου κόψατε τα φτερά......:frown::frown::frown:
Δυστυχώς ούτε επιστροφή μπορώ να κάνω.....(μεγάλη ιστορία)..
Άρα απλά θα τον κρατήσω με ένα ζευγαράκι ηχεία έτσι απλά να ακούγεται.....
και θα βάλω βαθειά το χέρι για να φτιάξω σύστηματα απι την αρχή.....
Όπως το υπολόγιζα απο πριν.....εναν καλό ενισχυτη... ενα audio technica lp 120 usb.....ηχεία q acoustics 3050i.... και - 1500€ απ'τη τσεπη μας.....
Γειά σου φίλε,

Θα σου πω πως κατά τα μαθητικά και φοιτητικά μου χρόνια έκανα τις, με διαφορά, απολαυστικότερες ακροάσεις μουσικής στη ζωή μου, σε ένα δωμάτιο περί τα 10-11τμ, με ένα ενισχυτάκι 2χ9 βατ και δύο ηχεία ραφιού περίπου 30-35εκ. ύψος. Το δωμάτιο "γέμιζε μουσική", με την ένταση ως το "και πέντε".

Μη θάψεις ακόμη τον ενισχυτή που σου χάρισαν, δώστου μια ευκαιρία. ;)
 


Μηνύματα
11
Reaction score
16
Aυτη την ευκαιρία ψάχνω....αλλά για να την δώσω, δε ξέρω τι ηχεία να συνδέσω μπάς και γεμίσει και το δικό μου δωμάτιο........δε θέλω ουτε μπουζούκια να το κάνω ουτε όπερα.... απλά να καταλάβω μια αξιέπαινη διαφορά απο ότι "παπαριά" είχα εως τωρα....... Να πάρω ηχεία ραφιού με μεγάλη ευαισθησία ?....να πάρω ηχεία δαπέδου...?....
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.630
Μηνύματα
2.868.507
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top