Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα


Μηνύματα
27.250
Reaction score
25.238
398 Κιλά το κομμάτι?
Και πως το κουβαλάνε αυτό το πράμα?
Α παπα παπα .
Μηχάνημα που δεν μπορώ να σηκώσω μόνος μου δεν . Αντε μαζί με ένα φίλο.
Αυτό θέλει 4 μαύρους και μεγαλόσωμους για να το μεταφέρουν.
Με την καμία όμως.
Ε τι ; άδικο έχω ;
 
Last edited:



Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.635
Να μη τα διαβαζετε Κυριε δεν κανουν για ολους:p

😊
Άστον να λέει Κε Χρήστο, δεν πειράζει. Δεν μιλάω πλέον με μη πιστοποιημένους και μάλιστα που αρνούνται κιόλας την πιστοποίηση. Δεν κοιτάει εκεί να πεί στην ΔΕΔΗΕ να ρυθμίοσυν τίποτε τα κάπς του μετασχηματιστή απο όπου παίρνει ρεύμα μπάς και πάρει λίγα παραπάνω volt, εκεί σε αυτό το νησί που μένει (Θρακομακεδόνες). Θέλει και Χαι Φάι, ούτε μίξερ για φραπέ δεν δουλεύει εκεί.

😃 😃
 
Last edited:


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.230
Reaction score
27.014
:o :headbang:😭

Δεν είναι του αμίρ μετρήσεις

 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
:o :headbang:😭

Δεν είναι του αμίρ μετρήσεις

Τιμή SINAD γύρω στα 40 dB είναι αρκετή γι ακρόαση σε μέση στάθμη 85 dB με μισό Watt ή χαμηλότερα σε τυπικούς οικιακούς χώρους και με τη δέουσα χαλαρότητα... Αρκεί να μη χρειαζόταν πάνω από αυτήν την τιμή ισχύος σε steady state. Πράγματι όπως έχω διαπιστώσει και ο ίδιος με διάφορα plugins ο χαρακτήρας ενός 300Β SET με όλα τα ελκυστικά και τρωτά του δεν μπορεί να προσομοιωθεί.

Στοιχεία άθικτα από τον συμπαθή πειραματιζόμενο είναι τα εξής :
- Η συμμετοχή του μετασχηματιστή εξόδου κατά την απόδοση στη συγκεκριμένη τοπολογία.

- Η ακροαματική συμπεριφορά κατά τις μακροδυναμικές αντιθέσεις - που θα εξαρτάται αποκλειστικά από την άμεση ηχητική ενέργεια - θα εκδηλωνόταν πλήρως υπό την προϋπόθεση να μη μεσολαβούσαν φαινόμενα αποκοπής από ανεπαρκή ισχύ.

- Η κυριαρχία δεύτερης αρμονικής συνιστώσας στο προφίλ παραμόρφωσης κάνει την τελευταία ανεκτή στον μέσο ακροατή έστω και αν εμφανίζεται σε αρκετά υψηλότερα ποσοστά σε σύγκριση με ανώτερες αρμονικές συνιστώσες.
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.276
Reaction score
1.356
Πράγματι όπως έχω διαπιστώσει και ο ίδιος με διάφορα plugins ο χαρακτήρας ενός 300Β SET με όλα τα ελκυστικά και τρωτά του δεν μπορεί να προσομοιωθεί.
Την 2Α3 να ακουσεις..................ισως οχι το 100% της 300Β στα μεσαια, αλλα στα ακρα πολυ καλυτερη.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.487
Τιμή SINAD γύρω στα 40 dB είναι αρκετή γι ακρόαση βινυλίου
Σωστά μιλάς γέροντα. 🤪

Δηλαδή, λάμπα και βινύλια, είναι ένα ταιριαστό αντρόγυνο, και κάντε το εικόνα με το ζεύγος είναι έχει μπει στην 4η ηλικία. 😂
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Την 2Α3 να ακουσεις..................ισως οχι το 100% της 300Β στα μεσαια, αλλα στα ακρα πολυ καλυτερη.
Έχω ακούσει και τέτοια υλοποίηση, ο δε τελικός με 300Β που διαθέτω θα μπορούσε να μετατραπεί σε 2Α3 ενισχύτρια... Γι αποδεκτα δυναμικά περιθώρια όμως το ηχείο εκτός από ομαλό φορτίο θα έπρεπε να διακρίνεται με ακόμα υψηλότερη ευαισθησία απ'όσα ήδη έχω, ώστε να έπαιζε συνεχόμενη στάθμη αναφοράς με ισχύ τάξης 100 milliWatt... Δεν προτίθεμαι ν'αναζητούσα τέτοιο αφενός μεν επειδή έχω ταιριάξει καλά την 300Β με τωρινά μου ηχεία...
Σωστά μιλάς γέροντα. 🤪

Δηλαδή, λάμπα και βινύλια, είναι ένα ταιριαστό αντρόγυνο, και κάντε το εικόνα με το ζεύγος είναι έχει μπει στην 4η ηλικία. 😂
...Αφετέρου δε επειδή κάνω βήματα σε immersive format όχι με pre/pro και όλο ενεργά αλλά με ηχεία ήδη υπάρχοντα στην κατοχή μου και προσιτό ολοκληρωμένο AV δεχόμενο από το ενσωματωμένο του προενισχυτικό στάδιο εξωτερικούς τελικούς ή ενεργά σε μπροστινά L-R ή περιφερειακά κανάλια.

Brian Eno : "FOREVERANDEVERNOMORE (+voiceless edition)"
1682438581279.png

1682438705053.png
 
Last edited:



TGD

Μηνύματα
7.190
Reaction score
7.216
Τεστ του Mastersound 845 Compact στο Stereophile.

Μετρήσεις του Atkinson.

Το σημαντικό είναι το συμπέρασμα:
The high levels of distortion and the high source impedances will be due to the single-ended triode topology and the decision not to use loop negative feedback. I concluded my discussion by asking whether the reviewer liked the amplifier because of what it did right despite what it did wrong, or because of what it did wrong. In 2008, I didn't have an answer to that question. I still don't.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.230
Reaction score
27.014

Μηνύματα
916
Reaction score
2.575
Τρέμετε ψηφχιακάκηδες !!! :biggrin: :biggrin: :roflmao:
Έρχονται υπολογιστές αναλογικοί και λαμπάτοι !!!!! :king:

Σιγά το νέο, αυτά υπάρχουν από παλιά...

1688118051525.png


:laugh: :biggrin:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.341
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top